„Atsisakau Seimo nario mandato ir grįžtu į privatų sektorių“, – sako M. Majauskas.
Parlamentaro Mykolo Majausko mintys sukasi ne apie posėdžio darbotvarkės klausimus, o atsisveikinimą su Seimu. Majauskas su kolegomis pozuoja nuotraukoms, įamžina paskutines savo akimirkas tautos išrinktojo kėdėje.
„4 metus dirbau Vyriausybėje, metus dirbau Vilniaus savivaldybėje, šešerius metus dirbau Seime, reikia turėti saiko“, – kalba M. Majauskas.
Majauskas neįvardija, kokiame verslo sektoriuje nori dirbti, tačiau aiškina sulaukęs ne vieno pasiūlymo.
„Esu gavęs keletą pasiūlymų iš privataus sektoriaus. Esu gavęs pasiūlymų ir iš skirtingų politinių organizacijų, bet esu apsisprendęs grįžti į privatų sektorių. Niekur konkrečiai sprendimų nesu priėmęs“, – teigia M. Majauskas.
Konservatoriai Majauską pašalino iš partijos už tai, kad jis balsavime dėl biudžeto nepakluso partijos valiai: kartu su Laisvės partijos atstovais balsavo už tai, kad lengvatinis 9-ių procentų pridėtinės vertės mokesčio tarifas maitinimo sektoriui būtų taikomas visus 2023-iuosius metus.
Po to Majauskas bandė sėkmę Vilniaus miesto mero rinkimuose, tačiau į antrąjį rinkimų turą neprasibrovė. Mišrioje Seimo narių grupėje parlamentaras savo ateities sako nematantis.
„Reikia būti realistu. Esamomis aplinkybėmis, kurti pridėtinę vertę yra pakankamai sudėtinga. Manau, kad mano kompetencija, gebėjimai, žinios, galbūt bus vertingi privačiame sektoriuje“, – tvirtina M. Majauskas.
„Akivaizdu, kad jo politinė karjera, bent tokio masto, tokio lygio, politinė karjera, kurią jis turėjo iki šiol dabar yra baigta bent tam tikram laikotarpiui: nelaimėjus Vilniaus mero rinkimų. Situacija, bandant galvoti, kokiais kitais būdais tęsti politinę karjerą, tikrai sudėtinga. Natūralu, kad jo akys turėjo į ten kur jis atėjo į politiką prieš daugiau nei 10 metų. Tas Seimo nario postas jam buvo keičiama moneta“, – komentuoja ELTA vyriausiasis redaktorius Vytautas Bruveris.
Majauskas, išrinktas daugiamandatėje apygardoje kartu su konservatoriais, jam Lietuvos gyventojai nepagailėjo 22 tūkstančių pirmumo balsų. Jį Seime planuoja pakeisti žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, kurio atsistatydinimo šiuo metu reikalauja nepatenkinti ūkininkai.
„Tikrai nustebau, tikrai nesitikėjau: važiavau į parodą „Ką pasėsi“, parodos atidarymą, pakeliui sužinojau“, – sako K. Navickas.
Po konflikto su konservatoriais Majauską valdantieji perkėlė iš Biudžeto ir finansų komiteto į Kultūros. Kokią vietą gaus Kęstutis Navickas – neaišku.
„Jau spręs frakcija, pagal mano kompetenciją: žemės ūkis ir aplinka, bet yra frakcijos sprendimas. Aš net nenuėjau iki Seimo salės. Kai nueisiu, pasišnekėsiu su frakcijos kolegomis, tada gal kažkas daugiau bus aišku“, – kalba K. Navickas.
2023-iaisiais tai trečias Seimo narys, kuris atsisakė Seimo nario mandato. Kovo mėnesį konservatorius Stasys Šedbaras parlamentaro kėdę iškeitė į Konstitucinio Teismo teisėjo, o kitas dabar jau buvęs konservatorių frakcijos narys Kristijonas Bartoševičius mandato atsisakė kelios dienos iki užverdant pedofilijos skandalui.
„Mykolo pavyzdys turbūt bus geras pavyzdys, kad yra įmanoma žmonėms išeiti iš politikos. Ir kad iš politikos žmonės nėra raupsuoti. Tikiuosi, kad šis atvejis papuls į politinės istorijos vadovėlius, kaip tas atvejis, kur žmogus pakeičia veiklą ne todėl, kad išvedamas su antrankiais, ar kad kažkokie įtarimai pareikšti, bet todėl, kad nori ir taip įsivaizduoja savo ateitį“, – tvirtina Seimo narys Andrius Mazuronis.
Majauskui 2018-aisiais Ramūno Karbauskio vedami valstiečiai bandė suorganizuoti apkaltą dėl galimo priekabiavimo prie merginų. 2018-aisiais viešumoje pasirodė keleto merginų anonimiški liudijimai apie tai, kad politikas kadaise vieną merginą buvo atsiviliojęs į savo butą ir mėgino nurenginėti.
„Nederamas elgesys su nepilnametėmis, tai buvo laikotarpis, kai jis nebuvo Seime, bet tapęs Seimo nariu melavo viešai, kad tokių veikų nebuvo“, – tuomet kalbėjo R. Karbauskis.
Tačiau tada tiek visa apkalta, tiek teisėsaugos tyrimas subliuško.
„Tai absurdiški kaltinimai ir eilinė valdančiosios daugumos keršto akcija už mano aktyvią parlamentinę veiklą“, – tuomet tvirtino M. Majauskas.
Dalis valdančiųjų ir opozicijos atstovų mano, kad Majauskui derėjo užbaigti Seimo nario kadenciją ir tik tada pasukti link privataus verslo.
„Susidaro įspūdis, kad ypač jaunesni Seimo nariai netveria Seimo nario darbo tempo, toks ir įvaizdis, prastas įvaizdis“, – sako Seimo narys, socialdemokratas Gintautas Paluckas.
„Reikėtų sulaukti pabaigos kadencijos ir tada jau tą sprendimą padaryti, nes žmonės balsavo“, – teigia Seimo narys Saulius Skvernelis.
„Ne pirmas ir ne paskutinis jaunas konservatorius. Praėjusioje kadencijoje Tadas Langaitis, šitoje kadencijoje jau antras. Šiaip tas bėgiojimas, rinkėjų nuvylimas yra kaip tam tikra potekstė. Tai šiek tiek šokiruoja, tai čia Seimo narys, tai kandidatas į Vilniaus merus, tai: „Ai, velniop, nusibodo“, – kalba Seimo narys, liberalas Eugenijus Gentvilas.
„Neturiu už ką čia smerkti tokio sprendimo. Jeigu žmogus jaučia, kad jis nebegali padaryti kažko daugiau politiniame lauke, jis nusprendžia išeiti, užleisti vietą, ir dirbti tai, ką gerai žino. Viskas manau, kad suprantama“, – teigia Seimo narys, konservatorius Laurynas Kasčiūnas.
Majauskas į Vyriausiąją rinkimų komisiją dėl Seimo nario mandato atsisakymo planuoja kreiptis kitą savaitę.