Nors Naujieji metai – dar tik už mėnesio, vilniečiai jau planuoja, kaip švęs šią šventę:
„Greičiausiai namuose, turėtų visa giminė atvažiuoti pas mus, tai namuose švęsime.“
„Būsiu Čekijoje, ant kalno slidinėsiu.“
„Ar „Spragtukas“ kaip paprastai arba 30 arba 31 dieną būna, ar kitas spektaklis, be abejo, būtų tikrai labai į temą, sakykime, tas nuėjimas kažkur, sakykime, iki 10–11 valandos, o po to jau švęsti Naujų metų toliau.“
Renginių organizatoriai sako, kad žmonės bilietus į Naujametinius renginius perka drąsiai – kai kur bilietai jau ir išpirkti. Tiesa, nemažai renginių yra perkelti dar iš pernai metų.
Nacionaliniame operos ir baleto teatre Naujųjų metų išvakarėse bus rodoma opera „Traviata“. Tačiau norintiems šiais metais įsigyti bilietus į operą – sudėtinga, mat visi bilietai jau buvo iššluoti pernai, o grąžinusių bilietus kol kas nebuvo.
„Visi bilietai buvo išpirkti dar tada, prieš metus. Paleidome, atsimenu, per knygų mugę, šiuos bilietus į naujametinę „Traviatą“, jie buvo kaipmat iššluoti“, – sako nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.
Teatro direktorius Jonas Sakalauskas sako, kad, jei teatras turėtų užsidaryti vėl – nuostoliai būtų milžiniški.
„Mus tai paveiktų labai neigiamai visi perkėlimai, nes žiūrovas turbūt ilgam būtų išsigandęs dėl grįžimo į teatrą, būtų išsigandęs, galvotų: „Kam man pirkti bilietus iš anksto, kai vėl kažkas kažką uždarys?"
Bilietai į Naujametinį koncertą išpirkti ir Nacionalinėje Filharmonijoje. Tiesa, ir šis renginys buvo perkeltas dar iš praeitų metų. Filharmonijos direktorė Rūta Prusevičienė sako, kad šis pusmetis – triskart labiau užimtas nei įprastai, mat didelė dalis koncertų buvo perkelti iš karantino laikotarpio. Tačiau planuoti laiką pandemijos metu – sunku, esą nutinka neplanuotų situacijų, kuomet suserga darbuotojai, tad kartais tenka keisti planus net ir likus dienai iki koncerto.
„Nieko nežinai, nieko negali suplanuoti ir nieko negali įgyvendinti net kartais likus vienai dienai iki koncerto. Yra buvę tikrai tokių atsitikimų, kad tekdavo keisti ir orkestro muzikantus, ir solistus, ir dirigentus, tačiau stengiamės neatšaukti nei vieno koncerto“, – pasakoja R. Prusevičienė.
„Žalgirio“ arenos renginių organizavimo vadovas Mantas Vedrickas pastebi, kad į šiemet naujai suplanuotus renginius žmonės perka bilietus kiek lėčiau nei anksčiau. Mato naują tendenciją: žmonės savo laiką planuoja ne taip toli į ateitį, tad bilietus įsigyja vėliau – likus 2-3 savaitėms iki renginio.
„Tikrai matome patirtis ir jau nuo pat kovido pradžios, kuomet renginiai tikrai atsikėlinėjo, atsišaukinėjo ir daug įnešė neaiškumo žmonėms, tai jie prisibijo. Kas anksčiau, galbūt žmonės daug anksčiau įsigydavo bilietus, mes dabar matome, kad ir dvi – trys savaitės iki renginio iš tikrųjų pats tas jau masiškiausias pirkimas į renginius“ , – sako M. Vedrickas.
Tiesa, renginių organizatoriai neslepia, kad nerimo dėl Naujųjų metų šventės yra – nežinia, ar nepasikartos praėjusių metų scenarijus, kuomet paskelbus karantiną renginius teko atšaukti. Štai „Compensos“ koncertų salėje šiemet Naujųjų metų išvakarėse turėtų vykti „Spragtuko“ baletas.
„Labai iš tikro panašioje vietoje esame kaip ir praeitais metais, atsimenu, spalio mėnesį praeitų metų irgi ruošėmės renginiams gruodžio mėnesio, patys galvojome organizuoti tam tikrus renginius ir labai tikėjomės, kad neuždarys. Vis dėlto, uždarė, karantiną paskelbė. Šiais metais atrodo situacija truputį geresnė“, – teigia „Compensos“ koncertų salės renginių koordinatorius Deividas Biržys.
Renginių organizatoriai teigia, kad 2022-ieji renginiams – galėtų būti atsigavimo metai, mat ir Lietuvoje, ir visoje Europoje jau yra planuojami dideli turai. Šiuo metu į masinius renginius lankytojų skaičiaus apribojimų nėra, tad salės gali būti pilnai užimtos. Tiesa, lankytojai privalo turėti galimybių pasus ir dėvėti kaukes.