Šie komentarai pasirodė po to, kai buvo paskelbta virtinė naujausių ekonominių duomenų, kurie pakurstė nuogąstavimus dėl stringančio Kinijos ekonomikos atsigavimo po COVID-11 pandemijos, ir po to, kai JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pareiškė, kad Kinija dėl didėjančių ekonominių problemų yra tapusi "tiksinčia uždelsto veikimo bomba“.
„Po sklandaus perėjimo po epidemijos prevencijos ir kontrolės, Kinijos ekonomikos atsigavimas vyksta tarsi bangomis ir tai yra vingiuotas kelias, kuriame neišvengiamai bus sunkumų ir problemų“, – per eilinę spaudos konferenciją pareiškė užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Wang Wenbinas.
„Nemažai Vakarų politikų ir žiniasklaidos atstovų sureikšmina problemas, kurios periodiškai kyla Kinijos ekonomikos atsigavimo po epidemijos procese. Tačiau galiausiai jie tikrai įsitikins klydę“, – pridūrė jis.
Nacionalinio statistikos biuro (NBS) antradienį paskelbti duomenys parodė, kad mažmeninės prekybos apyvarta – o tai yra pagrindinis vartojimo rodiklis – liepą, palyginti su tuo pat mėnesiu pernai, padidėjo 2,5 proc. ir prieaugis buvo mažesnis negu birželį, kuomet sudarė 3,1 proc., ir mažesnis negu prognozavo analitikai.
NBS taip pat pranešė, kad nebeskelbs nedarbo duomenų, suskirstytų pagal amžių, paaiškinęs, jog reikia „toliau tobulinti ir optimizuoti darbo jėgos tyrimo statistiką“.
Šis sprendimas antradienį sulaukė kritikos socialiniuose tinkluose, internautams apkaltinus valdžią bandymu nuslėpti didėjančio jaunimo nedarbo mastą.
Kinijos vadovai pastarosiomis savaitėmis stengėsi skatinti vidaus vartojimą, o Valstybės taryba praėjusį mėnesį paskelbė 20 punktų planą, kuriuo siekiama skatinti piliečius leisti daugiau pinigų, pavyzdžiui, transporto priemonėms, turistinėms kelionėms ir buitinei technikai.
Šalies aukščiausi vadovai yra įspėję, kad ekonomika susiduria su „naujais sunkumais ir iššūkiais“, taip pat „paslėptais pavojais pagrindinėse srityse“.
Naujausi duomenys rodo, kad Kinijai gali būti sunku pasiekti šiems metams užsibrėžtą 5 proc. ūkio prieaugio tikslą, nes, remiantis oficialiais duomenimis, 2023 metų antrąjį ketvirtį, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, šalies bendrasis vidaus produktas išaugo tik 0,8 procento.