M. Draghi priėmė Alžyro prezidentas Abdelmadjidas Tebboune'as, o antradienį abu lyderiai pirmininkaus ministrų susitikimui, kuriame turėtų būti pasirašyti keli susitarimai.
„Rytoj bus pasirašytas svarbus susitarimas tarp [JAV energetikos įmonės] „Occidental“ („Petroleum“), [Italijos energetikos milžinės] „Eni“ ir [Prancūzijos naftos bendrovės] „Total“, numatantis didelius kiekius gamtinių dujų“ Italijai“ – per bendrą spaudos konferenciją su M. Draghi žurnalistams teigė A. Tebboune'as.
Pasak Alžyro naujienų agentūros APS, susitarimais bus numatyta šiais metais padidinti dujų tiekimą Italijai dar 4 mlrd. kubinių metrų.
Italija didžiąją dalį gamtinių dujų perka iš užsienio, o apie 45 proc. jos importuojamų dujų paprastai gaunama iš Rusijos.
Tačiau Roma vis labiau atsigręžia į Alžyrą, kuris istoriškai buvo antras pagal dydį tiekėjas, kad sumažintų šią priklausomybę, kai karas Ukrainoje lėmė sankcijų Maskvai virtinę ir padidino energijos kainas.
Taigi Alžyras išstūmė Rusiją ir „pastaraisiais mėnesiais tapo didžiausia dujų tiekėja“ Italijai, pirmadienį žurnalistams teigė M. Draghi.
Pasak premjero biuro, abi šalys taip pat tikisi pasirašyti susitarimus dėl teisminio, pramoninio ir kultūrinio bendradarbiavimo stiprinimo.
Anot APS, iki naujausio susitarimo buvo numatyta, kad Alžyras tieks Italijai iš viso apie 20 mlrd. kubinių metrų dujų 2022 metais.
M. Draghi lankėsi Alžyre balandį, kai sudarė sandorį, numatantį, kad 2023–2024 metais Alžyro tiekimas Italijai per dujotiekį „Transmed“ padidės iki 9 mlrd. kubinių metrų per metus.
Gegužės mėnesį „Eni“ pasirašė susitarimo memorandumą su Alžyro „Sonatrach“, siekdama padidinti dujų žvalgymą šalyje.
Susitarimo memorandumas „leis „Sonatrach“ ir „Eni“ įvertinti dujų telkinių potencialą ir paspartintos plėtros galimybes konkrečiose „Sonatrach“ jau atrastuose telkiniuose Alžyre“, – tuomet teigė „Eni“.
Alžyras yra didžiausias Afrikos dujų eksportuotojas. Šalis tiekia apie 11 proc. Europoje suvartojamų gamtinių dujų.