• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienio vakarą Danas Rapšys pirmą kartą karjeroje iškovojo medalį pasaulio plaukimo čempionato 50 m baseine. Dohoje vykstančiose pirmenybėse lietuvis pasidabino vyrų 200 m laisvuoju stiliumi rungties sidabru. 

Antradienio vakarą Danas Rapšys pirmą kartą karjeroje iškovojo medalį pasaulio plaukimo čempionato 50 m baseine. Dohoje vykstančiose pirmenybėse lietuvis pasidabino vyrų 200 m laisvuoju stiliumi rungties sidabru. 

REKLAMA

Finale lietuvis distanciją įveikė per 1 min. 45,05 sek., o pusfinalyje buvo finišavęs per 1:44,96 min. 

Primename, kad tai yra ta pati rungtis, kurioje 2019 m. lietuvis tapo pasaulio čempionu, bet buvo diskvalifikuotas. 

Po sidabrinio plaukimo kalbėjęs D. Rapšys teigė, jog visada savimi tikėjo ir prisiminė 2019-uosius bei apmaudžią diskvalifikaciją finale.

„Kai iškovojau aukso medalį 2019 m., neoficialiai, jį jau turiu širdy, tai dabar sidabras toks yra kitoks. Bet vis tiek finalas yra finalas – viskas kitaip. Kalbėjome su plaukikais, kad finale vis tiek bus kitaip nei pusfinalyje ar ryte. Mačiau, kad šalia varžovai, bet pabaigoje jaučiau, kad jau nelengva labai. Bet medalis yra medalis“, – po pasirodymo sakė D. Rapšys.

REKLAMA
REKLAMA

Kas yra kitaip pusfinalyje?

Vis tiek tos mintys, kad gali padaryti, yra. Stengiuosi būti su savimi, sugrįžti į save, viską apgalvoju, kitaip jaučiuosi, nes nebuvo rytinio plaukimo kaip vakar. Bandai pasižiūrėti per apšilimą, kaip jėgos atrodo. Bet tiesiog žinai, kad viskas, paskutinė rungtis ir turi padaryti tai, ką gali ir viskas. Kito karto nebus.  Viskas gerai, neblogai.

REKLAMA

Turi daug medalių, bet kiek šis bus brangiausias?

Aš sakau, aš širdyje vis tiek turiu tą auksą. Man gali duoti nors ir 15 medalių, bet širdyje aš žinau, kad buvau (čempionas). Smagu, sakykime, ir kitiems, pačiam irgi yra patikėjimas, kad galiu. Bet aš visada žinojau, kad galiu.

Ar po tos 2019 m. istorijos startas dabar buvo labiau įtemptas?

Dabar buvo įtemptesnis. Anąkart atėjau toks lyg į nieką, nieko nelaimėjęs. Dabar ateini ir žinai, ką gali plaukti, žinai, kad gali plaukti nei tos 3:44 min. Bet ne kiekvieną dieną būna toks psichologinis plaukimas. Buvo toks psichologinis plaukimas, svarbiausia, kad bent tiek išėjo, labai gera patirtis prieš olimpiadą.

REKLAMA
REKLAMA

2019 m. tu buvai favoritas dar prieš čempionatą, vienas lyderių pasaulyje. Pastarieji pora metų nebuvo itin sėkmingi (ilgame baseine) ir turbūt mažai, kas tikėjo, kad dar gali sugrįžti į šį lygį. Ar pats savimi tikėjai?

Čia sportas. Vieną dieną nesuplauk – viskas, nebereikia. Čia visur tas pats. Krepšinyje neįmesk porą rungtynių, atrodo, viskas, gali daugiau nebemėtyti niekada. Aš tai priimu kaip normalų dalyką sporte. Suplaukiau, viskas, vadinasi, kovojau, viskas gerai. Rytoj nesuplauksi, kažkas nutiks – nebegali kovoti. Normalu, per tiek metų pripranti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prieš startą trumpam buvai sustingęs lyg statula...

Viskas labai greit buvo. Tik nusirengiau, apsišlaksčiau vandeniu, padėjau koją ir jau iškart... Kažkaip įdomiai, net sakyčiau per greit. Reiškia, kad visi norėjo kuo greičiau paleisti kovą.

Primename, kad geriausias lietuvio karjeros rezultatas yra 1:44,38 min.

 

Sveikinimai šaunuolis,daug dirbo,rezultas viską pasako.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų