Posėdyje kalbėję Europos Sąjungos vadovai vieningai ir griežtai pasmerkė Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą ir pabrėžė, kad Bendrija remia Ukrainą ir yra solidari su ja, taip pat kad turi apginti taiką ir demokratiją Europoje.
EP pirmininkė Roberta Metsola pabrėžė, kad Parlamentas sveikina Ukrainos pareiškimą tapti ES nare kandidate ir kad imsis veiksmų šiuo klausimu.
Ji taip pat pažymėjo, kad V. Putinas ir A. Lukašenka turės atsakyti už savo veiksmus, o Europos Parlamentas palaikys Tarptautinio baudžiamojo teismo tyrimą dėl įvykdytų karo nusikaltimų Ukrainoje.
Į parlamentarus taip pat kreipėsi Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis. Jis paragino Europos Sąjungą „įrodyti“, kad ji yra solidari su Ukraina, besipriešinančia Rusijos invazijai.
„Atsiprašau ukrainiečių ir visų kitų, kad buvau per silpna įtikinti savo draugus Vakaruose, kad Putinas yra didžiausia grėsmė ir kad didžiausia provokacija yra ne mūsų narystės NATO, o nepakvietimas į NATO ir ES. Apie tai kalbėjome nenuilsdami“, – pažymėjo R. Juknevičienė.
Pasak jos, šiandien nebėra Rytų ir Vakarų europiečių, yra tik viena bendra atsakomybė už Europos žemyną.
„Noriu kreiptis į rusus. Jūs galite sustabdyti karo nusikaltėlį Putiną. Suprantu, kad patys esate įkalinti ir apnuodyti melo. Tačiau nepaisant to, junkitės prie mūsų. Ukrainiečiai taip pat miršta už jus, už laisvą Rusiją“, – sakė EP narė.
Jos teigimu, „koks nors žmogus Kremliuje turi taip pat veikti siekiant izoliuoti šį karo nusikaltėlį, turintį branduolinio ginklo mygtuką savo rankose“.
R. Juknevičienė paragino tuos parlamentarus, kurie vyko į okupuotą Krymą, dabar vykti pas Putiną ir jį sustabdyti– „ukrainiečių kraujas jus įpareigoja“.
„Mes liudijame Putino pabaigos pradžią. Kada ji ateis, negaliu pasakyti. Žinau tik, kad turime padaryti viską savo galioje, kad ta pabaiga ateitų greičiau“, – pažymėjo ELP frakcijos vicepirmininkė.