Į Jotainių globos namus įsisukęs koronavirusas per savaitę susargdino ketvirtadalį šių globos namų gyventojų, o trečdalis darbuotojų arba atsidūrė ligos patale, arba turi izoliuotis. Pasak koronaviruso židiniu tapusių Jotainių socialinės globos namų direktoriaus Kęstučio Mikalausko, šiuo metu COVID-19 yra nustatytas 47 iš 198 globotinių.
Koronavirusu užsikrėtė ir 31 iš 118 šiuose globos namuose dirbančių žmonių. Dar septyniems kontaktą su sergančiaisiais turėjusiems globos namų darbuotojams teko izoliuotis.
Tai reiškia, kad šiuo metu Jotainių globos namai yra laikinai netekę ir trečdalio savo darbuotojų.
Liga nusinešė trijų globotinių gyvybę
Iš tokios nepavydėtinos padėties, pasak globos namų direktoriaus, bandoma suktis papildomas funkcijas užkraunant ūkio skyriaus darbuotojams. K. Mikalauskas sakė, kad nors padėtis yra ir įtempta, globos namų gyventojai be priežiūros neliko.
„Globotiniai yra prižiūrimi, jiems į kambarius reguliariai tiekiamas maistas, susirgę globotiniai yra slaugomi. Galiu pasidžiaugti bent tuo, kad dauguma globotinių ir darbuotojų susirgo lengva šios ligos forma. Deja, išvengti mirčių nepavyko. Dvi užsikrėtusios moterys mirė globos namuose, viena – ligoninėje.
COVID-19 aukomis tapusios globotinės gera sveikata pasigirti negalėjo, visos jos turėjo ir kitų negalavimų. Dvi mirusios globotinės buvo sulaukusios 76 metų, o viena – 80 metų. Dar dvi koronavirusu užsikrėtusios mūsų globotinės šiuo metu yra gydomos ligoninėje. Tikimės, kad ligos proveržį pavyks sustabdyti ir daugiau pavojingų komplikacijų nekils“, – portalui lrytas.lt sakė K. Mikalauskas.
Besimptomė ligos forma tapo Trojos arkliu
Pasak Jotainių socialinės globos namų direktoriaus, ilgą laiką globos namuose buvo ramu, buvo imtasi visų įmanomų apsaugos priemonių, pastabų dėl jų globos namų administracijai neturėjo ir čia lankęsi NVSC Panevėžio skyriaus specialistai.
„Žinia apie globos namuose išplitusį koronavirusą mums buvo lyg perkūnas iš giedro dangaus“, – tvirtino K. Mikalauskas.
Direktorius sakė manąs, kad COVD-19 į globos namus pateko per darbuotojus, kurie galėjo užsikrėsti nuo savo namiškių ar šiaip atsitiktinai sutiktų žmonių.
„Tiek Jotainiuose, tiek aplinkiniuose kaimuose bei miesteliuose šiuo metu koronavirusu serga labai daug žmonių. Nemažai žmonių serga besimptome koronaviruso forma arba jaučia tik silpnus ligos požymius. Manau, kad tai ir tapo tuo Trojos arkliu, kurio pagalba COVID-19 pateko į mūsų globos namus“, – sakė K. Mikalauskas.
Per pirmą testą COVID-19 nenustatė
Pasak direktoriaus, užkratą į globos namus galėjo įnešti viena darbuotoja, kuri prieš dvi su puse savaitės į darbą atėjo nežymiai karščiuodama.
„Prieš įeinant į globos namus yra patikrinama visų darbuotojų kūno temperatūra. Nors ta moteris jautėsi gerai, termometras parodė, kad jos kūno temperatūra nežymiai viršija 37 laipsnius. Darbuota į globos namus nebuvo įleista, jai buvo pasiūlyta kreiptis į gydytojus ir pasidaryti COVID-19 testą. Moteris taip ir padarė. Gavusi neigiamą atsakymą ir jausdamasi gerai ji sugrįžo į darbą ir dar tris dienas dirbo, kol vėl sukarščiavo. Pakartotinis testas jau buvo teigiamas. Sužinojus apie tai gruodžio 16 dieną imta tirti ir kitus mūsų darbuotojus bei globotinius. Va tada ir paaiškėjo tikrasis užkrato mastas. Taip mes per savaitę laikinai netekome trečdalio savo darbuotojų, o ketvirtadalis mūsų globotinių staiga tapo ligoniais“, – konstatavo K. Mikalauskas.
Koronaviruso židiniu tapusių Jotainių socialinės globos namų direktorius sakė besiviliantis, kad koronavirusas globos namuose daugiau neišplis, o pasveikę darbuotojai netrukus sugrįš į darbą.