REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors orai jau šyla, gamta dar tik pamažu budinasi. Todėl pamačius negyvą primenantį ežiuką raginama neskubėti jo laidoti – jie dar paprasčiausiai nepabudę.

Nors orai jau šyla, gamta dar tik pamažu budinasi. Todėl pamačius negyvą primenantį ežiuką raginama neskubėti jo laidoti – jie dar paprasčiausiai nepabudę.

REKLAMA

Daugiau informacijos apie miegančius ežiukus ir kaip elgtis juos aptikus, socialiniuose tinkluose pasidalino Rosita Navickaitė.

Pasakė, kaip elgtis radus miegantį ežį

Nors niekas savo sode ar kieme nenori matyti negyvo gyvūno, gali būti, kad ežiukas ne miręs, o miega, nes žiemoja nuo lapkričio iki kovo.

„Norėdami išlikti saugūs, dažniausiai kasa duobes, tačiau šiomis dienomis turime mažiau žalių zonų, krūmų ar miškingų plotų ir darosi vis sunkiau rasti saugią vietą žiemą miegant.

Kai kurie gali ateiti į jūsų sodus siekdami saugumo ir šilumos žiemoti, kai kurie taip išsekę nuo žiūrėjimo, kad galiausiai miega įvairiose keistose vietose, pavyzdžiui, pakelės gatvėse ar net ant grindinių.

REKLAMA
REKLAMA

Kai jie būna užmigę, jų širdies ritmas ir bendras kūno veikimas gerokai sulėtėja, nes tai energijos taupymo būdas, kuris gali supainioti žmogų, kad ežiukas negyvas.

REKLAMA

Jei pamatysite gulintį ežiuką, įsitikinkite, kad jis saugioje ir šiltoje vietoje ir kad vieta jam būtų saugi penkis mėnesius.

Jei savo sode ar kažkur gatvėje randate ežiuką, padarykite skylę kartoninėje dėžėje ir sausoje, saugioje ir ramioje vietoje, kad jis ten galėtų praleisti šaltus mėnesius“, – rašoma socialiniuose tinkluose.

Primenama, kad ežiai yra nykstanti rūšis, be to, šie nekenksmingi gyvūnėliai atlieka svarbų vaidmenį ekosistemoje: valgo vabalus, sraiges varles, driežus, gyvates (įskaitant nuodingas), taip pat naikina pelių lizdus:

REKLAMA
REKLAMA

„Jie nebijo nei bičių, nei vapsvos. Ežiukas gali lengvai sunaikinti širšių lizdą ir suėsti jo gyventojus, ignoruodamas jų įkandimus.

Mokslininkai jau seniai pastebėjo ežių imunitetą stipriems nuodams, įskaitant įkandimus nuo vabzdžių. Šis priešnuodis mokslininkams dar nežinomas.

Atkreipkite dėmesį, kai šaltais mėnesiais pamatysite ežiuką. Padėti tokiam trapiam dalykui nieko nekainuoja. Būkime geri gyvūnams!“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų