Įsivyravus žiemiškiems orams ir negaunant saulės spindulių, tai gali turėti didelės įtakos jūsų emocinei būklei. „Gtech“ ekspertai rekomendavo namus pagyvinti šiais kambariniais augalais, kad žiemą pagerėtų nuotaiką.
Levanda
Ekspertai paaiškino: „Įrodyta, kad levandų kvapas mažina streso lygį ir geriną miegą, todėl keletas šių augalų namuose, ypač miegamajame, gali padėti sumažinti nerimą ir atsikratyti slogumo, užklumpančio žiemą.
Pradedantiesiems augalų augintojams levandos puikus pasirinkimas, nes jas lengva auginti ir prižiūrėti, tereikia vietos, kurioje būtų saulės šviesos. Be to, jos yra palyginti nebrangios.“
Trijuostė sansevjera
Vienas iš lengviausiai prižiūrimų augalų – trijuostės sansevjeros – puikiai tinka šiuo metų laiku. Ekspertų teigimu, šie augalai gali pašalinti toksinus iš oro ir gamina daug deguonies, be to, padeda palaikyti tinkamą drėgmės kiekį ore.
Tai gali padėti sumažinti ligų riziką, o tai itin aktualu žiemos mėnesiais. Trijuostės sansevjeros taip pat nereikalauja daug priežiūros, todėl jei savaitę pamiršite jas palaistyti, nieko blogo nenutiks.
Alavijas
Ekspertai teigė: „Alavijo gelis gali padėti su išsausėjusia ir sudirgusia oda, taip pat su spuogais. Tai puikus augalas, kurį verta auginti žiemą. Pastatykite jį tokioje vietoje, kur yra saulės spindulių.
Taip pat jį reikėtų laistyti maždaug kas dvi savaites – tik tada, kai dirva sausa, kad neperlaistytumėte ir neįsimestų šaknų puvinys.“
Vėzdūnė
Vėzdūnės – puiki namų puošmena, ypač šiuo metų laiku. Jos ne tik suteiks drėgmės sausoms patalpoms, bet ir sugers ore esančias pelėsių sportas, todėl namų oras bus švarus ir gaivus.
Žiemą šiuos augalus laikykite atokiau nuo durų ir langų, nes juos reikia saugoti nuo skersvėjų ir tiesioginių saulės spindulių, rašo express.co.uk.
Gerbera
Žinovai sakė: „Gerberos yra idealus augalas miegamajam – jos šalina toksinus iš oro ir naktį gamina deguonį, todėl tai padės žiemą kuo geriau išsimiegoti.
Šiuos augalus galima pradėti auginti patalpoje, bet kai orai pradės šilti ir bus daugiau saulės šviesos, galėsite jas perkelti į lauką, kad gausiau žydėtų ir būtų ilgaamžiškesnės.“