Basildone įsikūrusioje kompanijoje „Kent Foods Limited“ lietuvis dirbo nuo 2016 liepos iki 2020 birželio. Apie 90 procentų kompanijos darbo – krovinius pristatyti iš ir į kompaniją „Tate & Lyle’s“ (T&L). Šios dvi kompanijos tarpusavyje palaiko gerus verslo santykius.
Sprendžiant darbdavio ir darbuotojo ginčą šis faktas paminėtas neatsitiktinai. Esą prasidėjus karantinui, T&L įmonė nurodė, kad visi įvažiuojantys į teritoriją privalo dėvėti veido kaukes tam, kad sumažinti tikimybę plisti koronavirusui. Tačiau šios taisyklės nebuvo atnaujintos ir paskelbtos oficialiose kompanijos taisyklėse, prieinamose viešai.
Prasidėjus karantinui ir nepaisius šios taisyklės, darbo neteko lietuvio kolega, kuris apie reikalavimus ir atleidimą žinute pranešė ir D. Kubiliui, perspėdamas būti atsargiam. Tačiau lietuvis atsakė, kad jis nedaro nieko neleistino – sėdi sunkvežimio kabinoje, nėra atviroje patalpoje ir neprivalo dėvėti veido kaukės. Lietuvis kolegai taip pat persiuntė ir kompanijos taisykles, kuriose dar nebuvo nurodyta, kad veido kaukės – privaloma.
Vis dėlto, lietuvis pats netrukus įkliuvo už šios taisyklės nesilaikymą, tačiau ramiai to nepraleido.
Netrukus „Kent Food’s Ltd“ sulaukė T&L kompanijos laiško, kuriame rašoma: „Akivaizdu, kad jei D. Kubilius negali pats pakrauti cukraus dėl to, kad nemūvi kaukės, jo darbo našumas yra paveiktas ir jis negali pilnai atlikti savo darbo“.
D. Kubilius tvirtino, kad niekuomet ir ankstesniais kartais nedėvėjo veido kaukės kabinoje ir tai nebuvo kliūtis patekti į įmonės teritoriją, tuo labiau, taisyklės nėra atnaujintos oficialiuose įmonės nurodymuose, todėl lietuvis nesijaučia esąs kaltas.
Sulaukę keletos tokių nusiskundimų ir nesuradus bendros kalbos su darbuotoju, kompanija nusprendė atleisti lietuvį iš darbo. Nors darbo ginčų pribunolui D. Kubilius teisinosi, galbūt jautėsi paveiktas pandemijos nežinios, sutrikęs ir dėl to neįsigilino į būtinybę mūvėti veido kaukę, tai nei tribunolo, nei darbdavio neįtikino.