Tenerifės Santa Kruse (Ispanija) „Canarian Athletics Invitational“ varžybose trečiadienį vakare geriausią sezono metimą atliko Martynas Alekna.

Vyrų disko metimo varžybose 23-ejų lietuvis geriausiu – šeštu – mėginimu įrankį nuskraidino 66,59 metro (59,89 – 64,18 – 60,20 – 58,70 – 65,10 – 66,59) bei užėmė antrą vietą. Lietuvis daugiau nei pustrečio metro pagerino ankstesnį savo sezono rekordą (63,99).

Martyną aplenkė tik dabartinis olimpinis ir pasaulio čempionas švedas Danielis Stahlis, pasiekęs 8-ą geriausią šio sezono rezultatą pasaulyje (68,99). Trečias buvo Rio de Žaneiro olimpiados bronzos medalininkas vokietis Danielis Jasinskis (63,55).

Martyno Aleknos karjeros rekordas nuo praėjusių metų siekia 67,23 m. Olimpinis normatyvas yra 67,20 m.

Jau gegužės 19 d. Rabate (Marokas) vyksiančiame „Deimantinės lygos“ etape planuoja dalyvauti tiek abu broliai Aleknos, tiek Andrius Gudžius, tiek kitos ryškiausios žvaigždės – D. Stahlis bei slovėnas Kristjanas Čehas.

„Meeting Internazionale Citta di Savona“ varžybose Savonoje (Italija) trečiadienį dalyvavo Dovilė Kilty. Trišuoliu nušokusi 13,68 m (13,34/0,4 – 13,68/2,2 – 13,65/1,2 – 11,95/2,9 – x – 13,66/1,2) ji užėmė penktą vietą. Nugalėjo rumunė Diana Ana Maria Ion – 13,89 m.

D. Kilty priklausantis geriausias Lietuvos sezono rezultatas yra 14,12 m.