Sodas ir daržas

 

Čia rasite visą naudingiausią informaciją, susijusią su sodu ir daržu: ekspertų interviu, sodininkų patarimai ir paprasti, tačiau aukso vertės patarimai visiems besidomintiems sodu.

Išdavė auksinius pomidorų auginimo patarimus: dvigubas derlius garantuotas

Pomidorai – viena iš labiausiai mėgstamų daržovių tiek virtuvėje, tiek sode. Jų sultingumas, subtilus skonis ir rūšių įvairovė daugelį sodininkų verčia pasinerti į pomidorų auginimo pasaulį. Ūkininkė, pomidorų priežiūros ekspertė Jonata Pauraitė sako, kad sėkmingas pomidorų augintojas turi žinoti įprastas sodinimo taisykles. Jos teigimu, pomidorų auginimas yra menas, kuris reikalauja kantrybės, žinių ir rūpestingumo.

Prie šilauogių pasodinkite šiuos augalus: derliaus nespėsite skaičiuoti

Prasidėjus pavasariniam darbymečiui, dažnai atsiranda noras pokyčiams sode. Vieni sodininkai keičia augalus vietomis, kiti – mugėse ieško, ką gi naujo būtų galima pasisodinti ir auginti. Tačiau svarbu ne tik, ką auginti, bet ir kokie augalai geriausiai auga vieni šalia kitų ar net kenkia vieni kitiems. Šiame straipsnyje gvildename klausimą, ką sodinti šalia šilauogių, kad šios derėtų ir duotų gausų derlių. Tinkamai pasirinkus kaimyninius augalus, jūsų šilauogės, tikėtina, duos gausesnį derlių.

Atskleidė geriausią dieną svogūnų sodinimui: apsibraukite raudonai

Gegužė – tikras pavasario mėnuo, kai sodai žydi ir žaliuoja, o visi sodininkai skuba atlikti darbus, padedančius sulaukti gausaus derliaus: naikina piktžoles, purena dirvą, laisto daržus. Šis mėnuo – daugumos daržovių sėjos ir sodinimo metas. Lauke jau galima sėti daržines ir raudonžiedes pupeles, morkas, žiedinius ir gūžinius kopūstus, burokėlius, vienmečius prieskoninius augalus. Pražydus alyvoms, sėjami moliūgai, aguročiai, cukinijos, agurkai.

Kenkėjų sode neliks nė kvapo: štai, kas padeda

Amarai, voratinklinės erkės ir kiti kenkėjai gali stipriai pakenkti mūsų mylimoms gėlėms, vaisiams ir daržovėms. Šie gyviai sodą puola būriais, ir, tiesiogine to žodžio prasme, išsiurbia iš jų gyvybę bei dažnai sukelia ligas. Daugelis cheminių pesticidų, pavyzdžiui, tie, kurių sudėtyje yra glifosato, gali būti nesaugūs tiek mums patiems, tiek aplinkai. Dėl jų vaisiai ir daržovės gali tapti nebesaugūs vartoti.

Ūkininkas išdavė auksinius hortenzijų priežiūros patarimus: žydės įspūdingai

Kiekvienas besirūpinantis savo sodu pavasario metu laukia žiedais apsipilsiančių augalų grožio. O vienas populiariausių augalų – hortenzijos. Dėl to apie šį augalą, jo priežiūrą auksiniais patarimais pasidalijo Kauno rajone esančio „Juragių medelyno“ ūkininkas Donatas Venckevičius. Ekspertas išdavė, kokios yra šio augalo priežiūros subtilybės ir kokius darbus atlikę galėsite tikėtis didžiausių žiedų.

Gražiausios vejos savininkas išdavė, kaip atsikratyti samanų: veikia 100 proc.

Stuartas Grindle'as iš Donkasterio 2017 m. laimėjo geriausios Didžiosios Britanijos vejos konkursą. 81-erių metų vyras pasidalijo paprastu patarimu, kaip atsikratyti samanų, jei norite tobulos vejos. Buvęs konkurso „Geriausia Didžiosios Britanijos veja“ nugalėtojas atskleidė keletą naudingų patarimų, kaip prižiūrėti veją, kas, kaip jis pripažįsta, yra gana sudėtinga.

Padarykite tai pomidorams šiemet: sulauksite dvigubo derliaus

Palyginti su daugeliu kitų daržovių, pomidorams reikia daug maisto medžiagų, kad būtų užtikrintas sveikas augimas ir gausus derlius. Jie yra tokie alkani, kad maistingųjų medžiagų turtingo dirvožemio paprastai nepakanka, todėl reikalingas reguliarus tręšimas. Jei augalai bus nepakankamai maitinami, jie pradės rodyti kaprizus – keičiantys spalvą lapai, maži, neskanūs vaisiai ir kiti požymiai.

Kurklių neliks nė kvapo: ekspertė išdavė, ką daryti

Kurkliai yra vabzdžiai, kurie gali užaugti iki 6 cm ilgio. Iš pažiūros jie panašūs į vandenyje gyvenančius vėžius, dėl savo šarvuoto kūno ir priekinių kojų, kurios primena žnyples, tačiau yra skirtos rausti urvus po žeme. Būtent su šiomis žnyplėmis jie žaloja požemines augalų dalis, kenkia daržovėms, šakniavaisiams ir yra didžiulis sodininkų priešas. Gegužės mėnesį, kai žemė jau įšyla, šie vabzdžiai pradeda savo poravimosi sezoną, kuris trunka iki pat birželio galo.

Šiaulietis savo kieme sukūrė stulbinantį sodą: sunku atitraukti akis

41-erių metų šiaulietis Arūnas Macijauskas prieš 13 metų su šeima išvyko gyventi į Jungtinę Karalystę. Savo naujame būste vyras netikėtai atrado naują aistrą – sodo dizaino kūrimą. Per 8 mėnesius jam pavyko pasiekti įspūdingų rezultatų, kurių pavydėtų daugelis.  Vyras pasakoja, kad daugelį metų ieškojo tikrojo savo pašaukimo ir dabar suprato – sodo dizaino kūrimas yra labai svarbi jo gyvenimo dalis.

Atskleidė orchidėjų priežiūros triukus: žydės be sustojimo

Stulbinantys orchidėjų žiedai ne tik puošia namus, bet ir puiki dovana draugui, tačiau norint, kad augalas žydėtų ilgai, reikia šiek tiek žinių. Orchidėjas sunkiau prižiūrėti nei kitus kambarinius augalus. Negalima jų tiesiog pastatyti ant palangės ir apžiūrėti kas kelias savaites, kaip tą darote su sukulentais. Iš tikrųjų reikia žinoti, kaip prižiūrėti orchidėjas, kad jos nenudžiūtų ir ilgai žydėtų.

Savo sode Jolita iš gėlių sukūrė neeilinį reginį: parodė visiems

Lazdijų rajone gyvenanti Jolita Šlekienė pasidalino naujuoju savo projektu – iš gėlių daromu upeliu. Moteris pasakoja, kad tokią idėją brandino jau keletą metų. J. Šlekienės teigimu, ji norėjo, kad pavasarį džiugintų gėlių spalvos, nes toje vietoje vasarą auga natūralios gėlių pievos. „Jau keletą metų mane džiugina vasarą gėlių natūraliai augančios pievos, o pavasarį akys vis ieškodavo spalvų, todėl ir gimė upelis“, – teigia Jolita.

Padarykite tai savo hortenzijoms: apdovanos įspūdingais žiedais

Hortenzijos pastaruoju metu sparčiai išpopuliarėjo ir dabar šį augalą galima rasti pas dažną sodininką. Šios gėlės yra gausiai žydinčios, o jų spalvų margumynas sužavi kiekvieną. Tačiau jei norite džiaugtis nuostabiais žiedais – reikia žinoti, kaip jas prižiūrėti. Kaip pavasarį prižiūrėti hortenzijas ir kaip jas auginti, TV3 laidoje „Svajonių sodai“ atsakė agronomė Jonata Pauraitė-Raudonė.

Gervuogių derliaus nespėsite rinkti: išdavė auksinius patarimus

Gervuogės – tai ypatingi augalai, turintys įvairių sveikatai naudingų medžiagų. Gervuogių uogos ne tik skanios, jos – tikras supermaistas, nes savyje turi daugybę vitaminų, mineralų ir mikroelementų. Ne mažiau vertinga yra ir iš gervuogių lapų ruošiama arbata. Tad jeigu rudenį nepasisodinote šių uogakrūmių, gervuogių sodinimas turėtų būti įtrauktas į jūsų skubių pavasarinių darbų sąrašą. Gervuogės sodinamos rudenį, rugsėjo – spalio mėnesiais arba anksti pavasarį, kovą – balandį.

Vejoje rudų dėmių neliks: štai, kas padės

Eksperto teigimu, padarius vos kelis veiksmus, jūsų vejoje neliks rudų dėmių ir estetiškai atrodanti veja vėl džiugins jūsų akis. Jei esate aistringas sodininkas, nėra nieko labiau erzinančio nei atsitiktinės rudos dėmės vejoje. „Kodėl taip atsitiko?“ ir „Kaip jų atsikratyti?“ – tai klausimai, kurie gali kilti susidūrus su šia problema. Tačiau „The Grass People“ ekspertas Chrisas McIlroy‘us teigia, kad šią problemą galima išspręsti vos keliais paprastais triukais – ir jie gana paprasti.

Žolininkė ragina nepraeiti pro 1 augalą: suteiks neįtikėtiną naudą

Pavasaris pamažu įsibėgėja, o vis drąsiau šviečianti saulė budina gamtą. Laukuose ir miškuose galima rasti vis daugiau žolelių, kurios padės sustiprinti organizmą ir pagerinti kasdienę savijautą. „Lipikas – dar viena pavasarinė žolelė į salotas, sviestą ar šiaip pakeliui užkąsti Lipikas, todėl kad lipa. Tie, kas nors kiek vaikščioja po vasaros pievas tikrai žino šį augalą. Ypač po nešienautas pievas, kur žolės siekia kelius. Prilimpa tas lipikas prie drabužių.

Sulauksite dvigubo česnako derliaus: štai, ką reikia padaryti

Norint sulaukti gero ir gausaus česnakų derliaus, be papildomo tręšimo neapsieisime. Tačiau svarbu žinoti, kokių trąšų jiems reikia ir kada trešti česnakus. Vegetacijos laikotarpiu česnakai tręšiami ne vieną kartą, todėl reikėtų nepraleisti tinkamo tręšimui laiko. Toliau dalinamės konkrečiais ir aiškiais patarimais, kada tręšti česnakus.

Birutė ir Vytautas jau valgo savo augintus agurkus: atskleidė, kaip pavyko

Vilniečiai Birutė ir Vytautas Milimavičiai jau džiaugiasi savo pirmuoju agurkų derliumi.   „Pirmas derlius tėvų balkone!“, – socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Daržininkų užrašai“ dalinasi vilniečių dukra Jurgita.   Agurkus užaugino balkone Birutė ir Vytautas pasakoja, kad tokio derliaus pavyko sulaukti anksti sudaiginus sėklas ir daigus pasodinus į kokybišką augalinį gruntą.    „Daigai sodinami į permatomą vazoną, kad šaknys gautų šviesos.

Žiurkių sode neliks nė kvapo: padės šie paprasti metodai

Žiurkės sode – tikra nelaimė, tačiau yra natūralių būdų jas atbaidyti nenaudojant spąstų ar nuodų. Štai du metodai, kuriuos rekomenduoja ekspertai. Žiurkės ne tik kenkia sodui, bet ir gali platinti kenksmingas ligas. Dar didesnė problema kyla, jei jos įsibrauna į namus. Nors dažniausiai šiems kenkėjams naikinti naudojami spąstai arba nuodai, ekspertai siūlo pirmiausia išbandyti natūralias priemones. Žiurkių nuodai yra toksiški ir gali kelti pavojų laukiniams ir naminiams gyvūnams bei žmonėms.

Kurmių sode neliks nė kvapo: ekspertė atskleidė, kas padės

Negalite džiaugtis vešlia ir žaliuojančia pieva sode dėl to, nes atsirado kurmių, kurie visą jūsų darbą sunaikino per keletą minučių? Yra keletas būdų, kaip apsaugoti savo sodą nuo šių gyvūnų. Agronomė Laima Žilienė su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalino efektyviais būdais, kaip neleisti šiam neprašytam svečiui niokoti jūsų vejos ir augalų.

Ragina šį augalą pasisodinti sode: taps kiemo puošmena

Sinavadas (lot. Aquilegia) – kiekvieno sodininko džiaugsmas: priežiūros reikalauja nedaug, o atrodo labai puošniai sode. Amerikos Kolorado kalnuose sinavadas auga prie upių kaip laukinė gėlė, o pas mus yra sodinamas sodybose ir labai mylimas dėl savo ypatingų, dvispalvių žiedų. Pasidalinsiu, kaip aš auginu ir prižiūriu sinavadus savo sode.    Kas yra sinavadas Sinavadas (lot. Aquilegia), dar vadinama močiutės bonkute, yra daugiametė gėlė, žydinti pavasarį.
Į viršų