Futbolas

Komandinis sportas, žaidžiamas dviem komandomis, kurių kiekvienoje yra po vienuolika žaidėjų. Įdomiausios ir svarbiausios naujienos iš viso pasaulio apie populiariausią žaidimą planetoje, kurio ištakos siekia net 1863 metus.

Paryžiaus milijonierius Dortmunde paguldė fantastiškai tikslus veterano smūgis

UEFA Čempionų lygos pusfinalį pergalinga nata pradėjo Dortmundo „Borussia“ futbolininkai, kurie savo aikštelėje 1:0 (1:0) pranoko Paryžiaus „Saint Germain“ ekipą. Vienintelis susitikimo įvartį 36–ą mačo minutę pelnė iš aikštės gilumos tikslaus komandos draugo Nico Schlotterbecko perdavimo sulaukęs 31-erių puolėjas Niclas Fullkrugas. Po pertraukos geriau žaidė svečiai iš Paryžiaus, tačiau sėkmė lydėjo Edino Terzičiaus auklėtinius.
Futbolas Prieš 2 val.

Gargždų „Banga“ atsilaikė pirmenybių lyderių tvirtovėje

„Antrose rungtynėse iš eilės „Žalgiriui“ teko tenkintis lygiosiomis – šį kartą pergalę išsprūdo rungtynėse su Gargždų „Banga“. Žalgiriečiai pirmavo po G. Matulevičiaus ir P. Golubicko tikslių smūgių kėlinių pradžiose, tačiau varžovai 80 min. atsilikimą sušvelnino, o per pridėtinį laiką įmušė ir išlyginamąjį įvartį. „Žalgirio“ startinėje sudėtyje įvyko du pasiketimai – pirmą kartą rungtynes nuo pradžių pradėjo J. Larssonas ir M. Šetkus. Rungtynių pradžioje „Žalgiris“ išsiveržė į priekį. 9 min.
Futbolas Prieš 5 val.

Paskutinę minutę atsitiesęs „Hegelmann“ atėmė tašką iš Šiaulių

„TOPsport A lygos“ 12-ąjį turą pradėjo akistata Saulės mieste – ten FA „Šiauliai“ ir Kauno rajono „Hegelmann“ antrą sykį sužaidė lygiosiomis. Dvikova baigėsi rezultatu 1:1 (0:0). Pirmame kėlinyje grėsmingiau atakavo svečiai. Hugo Figueredo galingu smūgiu sukirto kamuolį į skersinį, Leo Ribeiro bandymą atrėmė Lukas Paukštė. Kitoje aikštės pusėje aktyvus buvo Nauris Petkevičius – jo smūgį atrėmė Vincentas Šarkauskas.
Futbolas Prieš 8 val.

Merginų U19 rinktinės treneris įvertino burtus: „Tai bus žaidimas aukščiausiame lygyje“

Antradienio vakarą Kaune buvo ištraukti liepos mėnesį Lietuvoje vyksiančios Europos merginų U19 čempionato grupių etapo burtai. Lietuvos sporto universiteto (LSU) rektorės Dianos Rėklaitienės ranka nulėmė, jog A grupėje su lietuvėmis žais Serbija, Prancūzija ir Anglija, o tuo tarpu B grupėje varžysis Airija, Ispanija, Vokietija ir Nyderlandai. Iš kiekvienos grupės į pusfinalį pateks po dvi geriausias komandas.
Futbolas Prieš 9 val.

Turo anonsas: finišuoja intensyviausia A lygos atkarpa

Trečiadienį ir ketvirtadienį „TOPsport A lygoje“ bus sužaistos penkerios 12-ojo turo rungtynės. FA „Šiauliai“ – Kauno rajono „Hegelmann“. Gegužės 1 dieną, 15 val. Šiauliai, „Gytarių“ stadionas. Ankstesnės rungtynės: 2:2. Saulės miesto atstovai sieks pirmą kartą šiemet iškovoti antrą pergalę iš eilės. Viena iš nerezultatyviausių pirmenybių ekipų susigrums su varžovu, kuris tiek pagal įmuštus, tiek pagal praleistus įvarčius, tiek turnyro lentelėje yra antras.

Pirmajame Čempionų lygos pusfinalyje – lygiosios tarp „Bayern“ ir „Real“

Antradienio vakarą UEFA Čempionų lygoje startavo pusfinalio etapas, kuriame susitikimas tarp Miuncheno „Bayern“ ir Madrido „Real“ baigėsi rezultatu 2:2. Rungtynes nuo pat pirmųjų minučių agresyviai pradėjo aikštės šeimininkai ir per pirmąsias 20 susitikimo minučių atliko 6 smūgius, du iš jų buvo į vartų plotą.
Futbolas 2024-04-30

Lietuvos merginų U19 rinktinė sužinojo varžoves artėjančiame Europos čempionate

Antradienio vakarą Kaune buvo ištraukti Europos merginų U19 čempionato, kuris liepos mėnesį vyks Lietuvoje, grupės etapo burtai. Burtų ceremonijos metu aštuonios dalyvausiančios komandos buvo paskirstytos į dvi grupes po keturias komandas. Dar prieš ceremoniją patvirtinta, kad lietuvės varžysis A grupėje, o burtai lėmė, kad jų varžovėmis bus Serbijos, Prancūzijos ir Anglijos rinktinės. Tuo tarpu į B grupę pateko Nyderlandų, Airijos, Ispanijos ir Vokietijos rinktinės.

A lygos turo apžvalga: „Kauno Žalgiris“ bando prasimušti į pirmąjį trejetą

„TOPsport A lygos“ 11-ajame ture sėkmingiau rungtyniavo svečiai. Pasikartojo. Antroje Telšių „Džiugo“ ir Vilniaus rajono „TransINVEST“ ekipų akistatoje taip pat nugalėtojas paaiškėjo paskutinėmis minutėmis – telšiškiai nugalėjo 2:0. Kaip ir pirmame rate, įvartį pelnė legionierius Nino Noordanusas, taip pat asmeninę taiklių smūgių sąskaitą Lietuvos čempionate atsidarė 19-metis Eridanas Bagužas. Deficitas.

Sunkią traumą patyręs Lietuvos rinktinės vartininkas ilgam iškrito iš rikiuotės

Tel Avivo „Hapoel“ vartininkas Emilijus Zubas treniruotės metu patyrė kelio traumą ir išsamesnių tyrimų sugrįžo į Lietuvą. Tačiau tyrimai nieko gero neparodė – 33-ejų metų vartininkui plyšo priekiniai kryžminiai raiščiai ir meniskas. Dėl tokio rimtumo traumos vartininku prireiks operacijos po kurios jis nežais net apie 8 mėnesius. Tai reiškia, kad lietuvis nežais ne tik šiame sezone, bet praleis ir kito sezono pirmą pusę.

Ispanijoje – trys Roberto Lewandowskio įvarčiai ir dramatiška „Barcelonos" pergalė

„Barcelonos“ komanda Ispanijos „La Liga“ pirmenybių rungtynėse namuose po dramatiškos kovos 4:2 įveikė „Valencia“ futbolininkus.  Ferminas Lopezas 22-ąją minutę puikiu smūgiu galva išvedė „Barceloną“ į priekį 1:0. Vos po penkių minučių grubia Marco-Andre ter Stegeno klaida pasinaudojęs Hugo Duro nukreipė kamuolį į tuščius likusius vartus ir greitai išlygino rezultatą 1:1. Pepelu sėkmingai realizavo teisėjo skirtą vienuolikos metrų baudinį ir persvėrė rezultatą „Valencia“ naudai 2:1.Visgi ...

Patyręs brazilas vasarą paliks Londono „Chelsea“

Londono „Chelsea“ klubas nutarė atsisveikinti su vienu svarbiausiu gynybos žaidėju 39-erių Thiago Silva. Patyręs brazilas pas „aristokratus“ atvyko 2020-ųjų vasarą iš Paryžiaus „Saint-Germain“ ekipos ir jau pirmajame sezone padėjo Londono klubui laimėti UEFA Čempionų lygą. Šiandien išplatintame oficialiame pranešime paskelbta, jog centro gynėjas ekipą palis pasibaigus sezonui. Per keturis metus Anglijoje brazilas Londono gretose sužaidė daugiau nei 150 rungtynių.
Futbolas 2024-04-29

Netektis Ukrainos futbolo bendruomenėje – mirė legendinis treneris

Ukrainos futbolo bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Būdamas 75-erių mirė legendinis treneris Mykhaylas Fomenko. Jis žaidė „Spartak Sumy“, „Zorya“ ir „Dynamo“ komandose. Atstovaudamas Sovietų Sąjungos rinktinę 1976 m. jis iškovojo olimpinių žaidynių bronzos medalius. Kaip treneris, su „Dynamo“ iškovojo Ukrainos taurę ir Čempionų lygos pirmajame etape nukovė „Barcelona“.  Taip pat jis tapo antruoju strategu atvedusiu Ukrainos rinktinę į 2016-ųjų Europos futbolo čempionatą.

PSG 12 kartą klubo istorijoje užsitikrino Prancūzijos čempionų titulą

Paryžiaus „Saint–Germain“ klubas užsitikrino Prancūzijos „Ligue 1“ čempionato nugalėtojų titulą po to, kai „Monaco“ pralaimėjo išvykos rungtynes prieš „Lyon“.  Nepaisant to, kad PSG savaitgalį rungtynes su „Le Havre“ baigė lygiosiomis 3:3, Luiso Enrique vadovaujama komanda turi 70 taškų, kai tuo tarpu „Monaco“ – 59, o iki sezono pabaigos liko vos trys rungtynės.  PSG klubas laimėjo „Ligue 1“ čempionatą dešimtą kartą per pastaruosius 13 sezonų.

„Dainava“ ir „Panevėžys“ savo susitikimą ir vėl baigė be įvarčių

Antrą kartą iš eilės „TOPsport A lygoje“ Alytaus DFK „Dainava“ ir „Panevėžys“ sužaidė nerezultatyviai. 11-ojo turo dvikova Alytuje baigėsi be įvarčių – 0:0.  Panevėžiečiai jau 3-iąją minutę turėjo nuostabią progą išsiveržti į priekį. Kamuolys baudos aikštelėje dėkingai atšoko Jeffrey Sarpongui ir saugas jį pasiuntė virš vartų. Kiek vėliau Igno Venckaus smūgį atrėmė Volodymyras Krynskis.
Futbolas 2024-04-28

Londono komandų akistatoje – įvarčių fiesta ir „Arsenal“ pergalė

Anglijos „Premier“ lygoje įvykusiame Londono derbyje „Arsenal“ klubas 3:2 nugalėjo „Tottenham“ futbolininkus.  Pierre‘as Emile Hojbjergas susitikimo pradžioje nukreipė kamuolį į savus vartus ir „Arsenal“ išsiveržė į priekį 1:0. Bukayo Saka sužaidus beveik pusvalandį tiksliai uždarė komandos draugo perdavimą ir padvigubino pranašumą 2:0. Kai Havertzas pirmojo kėlinio pabaigoje smūgiu galva nukreipė kamuolį į vartus ir rezultatas tapo triuškinamas 3:0. Antrajame kėlinyje abi komandos...

„Sūduva“ nutraukė „Žalgirio“ pergalių seriją

2024 metų „TOPsport A lygos“ sezone Marijampolės „Sūduva“ antrą kartą atėmė taškus iš Vilniaus „Žalgirio“. 11-ajame ture marijampoliečiai namuose sužaidė lygiosiomis 1:1 (0:0). Pirmasis kėlinys buvo lėtas ir klampus. „Žalgiris“ pasižymėjo pora Liviu Antalio tolimų smūgių, kitoje aikštės pusėje pavojingai iš toli atakavo Steve‘as Lawsonas, o Lino Zingerto spirtą kamuolį sugavo Arpadas Tordai‘us. Netrukus po pertraukos „Sūduva“ pasižymėjo pirma.

Šiauliečiai atsigavo po nesėkmės: įveikė „Bangos“ šturmą

Pergalingai 11-ajame „TOPsport A lygos“ ture sužaidė bei po nesėkmės savaitės viduryje reabilitavosi FA „Šiauliai“, kuri svečiuose rezultatu 1:0 (1:0) įveikė Gargždų „Bangą“. 8-ąją minutę Cesinha turėjo savąją progą, brazilo smūgiuotas kamuolys vartuose neatsidūrė, kiek vėliau Karolis Žebrauskas atsakė tolimu bandymu į vartų plotą.

„Premier“ lygoje – staigmena: „Man Utd“ namuose nesugebėjo įveikti autsaiderių

Anglijos „Premier“ lygos rungtynės tarp „Manchester United“ ir „Burnley“ komandų baigėsi lygiosiomis 1:1. Pirmajame kėlinyje abi komandos susikūrė progų puolime. Bruno Fernandeso smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų konstrukciją. Tuo tarpu Lyle‘as Fosteris atliko du pavojingus smūgius, kuriuos meistriškai atrėmė „Raudonųjų velnių“ vartų sargas Andre Onana. Antrajame kėlinyje tikslaus perdavimo sulaukęs Antony atliko smūgį, tačiau kamuolį atrėmė vartininkas.
Futbolas 2024-04-27

„Premier“ lygoje – žaidėjo ir trenerio konfliktas bei išbarstyti „Liverpool" taškai

Anglijos „Premier“ lygos susitikimas tarp Londono „West Ham United“ ir „Liverpool“ komandų baigėsi lygiosiomis 2:2. „Liverpool“ pirmajame kėlinyje žaidė pavojingai puolime. Puikia proga pasižymėti nepasinaudojo Luisas Diazas, kurio galingai smūgiuotas kamuolys tikslo nepasiekė.

Savaitgalį laukia dar penki A lygos mačai: ar „Žalgiris“ Marijampolėje bus pristabdytas?

„TOPsport A lygos“ 11-ajame ture savaitgalį bus sužaisti penki mačai. Telšių „Džiugas“ – Vilniaus rajono „TransINVEST“. Balandžio 27 dieną, 15 val. Telšiai, „Ateities“ progimnazijos stadionas. Ankstesnės rungtynės: 1:0. Šeštadienį džiugiečiai sieks antrą sykį iš eilės atimti taškus iš debiutantų. Palyginus su Vilniaus rajono ekipa, „Džiugo“ situacija turnyro lentelėje yra puiki. Andriaus Lipskio kariauna yra sužaidusi akistata mažiau ir oponentus lenkia 8 taškais.