pavardė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pavardė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pavardė“.

Paaiškėjo, kokias pavardes Princas Harry ir Meghan Markle suteikė savo vaikams

Meghan Markle ir princas Harry atskleidė, kokias pavardes suteikė savo vaikams princesei Lilibet ir princui Archie. Nors jų ketverių metų sūnus princas Archie ir dvejų metų dukra princesė Lilibet anksčiau buvo vadinami misteriu Archie Mountbatten-Windsor ir panele Lilibet Mountbatten-Windsor, vaikai gavo princo ir princesės titulus, kai 2022 m. rugsėjį jų senelis karalius Charlesas tapo monarchu.
2024-05-01

Išgirdusi Cololo dukros žodžius į vatą nevyniojo: „Negaliu nutylėti“

„Žiūrint vieną laidą, kurioje buvo ir amžinatilsį Vitalijaus Cololo dukra Evita, labai užsifiksavo vieni jos pasakyti žodžiai – kad vyrui duos savo pavardę. Negaliu nutylėti ir nepasidžiaugti dėl tokio jos sprendimo“, – rašo naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntusi skaitytoja Rimantė. Vitalijus Cololo, ko gero, ne vienam labai ilgai liks atmintyje ir labai gražu matyti, kad jo dukra taip pat scenos žmogus, toliau garsinantis šią unikalią pavardę.
2023-12-09

Išgirdęs nuotakos norą vestuvėms jaunikis pakraupo: „Visiškas absurdas“

Būsimoji nuotaka atsisako priimti sužadėtinio pavardę – sako, kad jai tektų su ta pavarde gyventi visą likusį gyvenimą.  Nors moterys tradiciškai prie vestuvių altoriaus priima savo sužadėtinio pavardę, teisiškai tai nėra privaloma. Tačiau vienas vyras susiginčijo su būsimąja žmona, kai ji pareiškė, jog susituokusi pasiliks savo pavardę.
2023-10-06

Apklausa: apie pusę Lietuvos gyventojų sutinka dėl moterų pavardės su galūne -a

47 proc. gyventojų sutinka arba greičiau linkę sutikti, kad moterys turi teisę turėti pavardes su galūne -a, rodo LRT penktadienį paskelbta naujausia „Baltijos tyrimų“ apklausa. 36 proc. su tuo nesutinka, o 17 proc. neturi nuomonės. Pokyčius palaikytų 66 proc. 18–19 metų gyventojų ir 60 proc. 30–49 metų gyventojų.

KT: vardų ir pavardžių rašymas lotyniškais rašmenimis neprieštarauja Konstitucijai

Kai kurių Lietuvos piliečių vardų ir pavardžių rašymas lotyniškais rašmenimis be diakritinių ženklų dokumentuose neprieštarauja Konstitucijai, trečiadienį paskelbė Konstitucinis Teismas (KT). Jo teigimu, Seimas, nuspręsdamas dėl Lietuvos piliečių asmenvardžių rašymo dokumentuose, privalo paisyti konstitucinio valstybinės kalbos statuso keliamų reikalavimų, tarp jų – saugoti valstybinę lietuvių kalbą, įvertinti jai galintį kilti pavojų, derėjimą su lietuvių kalbos tradicija, tačiau jis taip pat ...

Seime įregistruota pataisa, leisianti rašyti moterų pavardes su galūne -a

Ketvirtadienį, gegužės 4 d., Laisvės frakcijos narė Ieva Pakarklytė įregistravo Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymo pataisas, kurios numato sudaryti galimybę rašyti moterų pavardes su galūne -a, rašoma partijos pranešime spaudai. Įstatymo projektas parengtas norint leisti galimybę moterims suteikti pavardę su galūne -a ar -ia, jeigu pavardė yra daroma iš vyriškos pavardės, turinčios tokią pačią galūnę, pavyzdžiui, Šarka ar Stundžia.

Moterų pavardės po vestuvių kaitina aistras: kalbos komisija griežtai prieš Pakarklytės siūlymą

Laisvės frakcijos narė Ieva Pakarklytė įplieskė aršias diskusijas dėl moterų pavardžių rašybos. Laisvietė kreipėsi į Valstybinę lietuvių kalbos komisiją dėl galimybės rašyti ištekėjusių moterų pavardes su galūne - a. Pavyzdžiui, Alekna arba Šarka. Tačiau tam priešinasi Valstybinė lietuvių kalbos komisija – Pakarklytės siūlymą ji atmetė.

Kalbos komisija neketina plėsti moterų pavardžių rašybos, bet neuždaro durų svarstymams

Valstybinė lietuvių kabos komisija (VLKK) sako neketinanti plėsti moterų pavardžių rašybos būdų ir įteisinti moteriškos pavardės su galūne -a rašybos, bet neuždaro durų svarstymams, jei atsirastų daugiau kultūrinių argumentų. „VLKK neuždaro durų šio pasiūlymo svarstymui, jei rastųsi daugiau kultūrinių argumentų, būtų atlikta išsami poreikio analizė. Jei ir būtų imtasi plėsti pavardžių rašybos sistemą, ji būtų apibrėžta tam tikromis taisyklėmis.

Teismas Lietuvos piliečiui pavardę leido rašyti su raide, kurios nėra lotyniškame raidyne

Vilniaus miesto apylinkės teismas birželio 1 dieną priėmė sprendimą, kuriuo Lietuvos piliečiui leido rašyti vardą ir pavardę su raide, kurios nėra lotyniškoje abėcėlėje.

Dobrowolska džiaugiasi originalia pavardės rašyba, bet opozicija šiaušiasi: „Jai vienai ir tereikia šitų 3 raidžių“

Trečiadienį teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska pranešė oficialiai pakeitusi savo vardą ir pavardę. Nuo šiol jos asmenvardis rašomas nebe lietuviškais, o lotyniškais rašmenimis, įskaitant raidę „w“. Kol ministrė džiaugiasi pokyčiais, Seimo nariai tokį sprendimą kritikuoja. Opozicijos atstovai laikosi nuomonės, kad šis įstatymas prieštarauja Konstitucijai, o politikai turi laikytis valstybinės kalbos normų.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų