Šią žinią kovo 17-ąją patvirtino ilgametis D. Seidlerio vadybininkas Jeffas Aghassi.
Mirė žvejodamas
Vyras mirė kovo 16-ąją, šeštadienį, užsiimdamas museline žvejyba Naujojoje Zelandijoje, skelbia portalas „Mirror“. Tiksli mirties priežastis kol kas neatskleidžiama.
Velionio vadybininkas komentavo: „Deividas buvo vietoje, kurią labiausiai mylėjo pasaulyje – Naujojoje Zelandijoje – ir darė tai, kas jam teikė didžiausią ramybę, t. y. žvejojo muselėmis.“
D. Seidleris geriausiai buvo žinomas už parašytą scenarijų filmui „Karaliaus kalba“ (2010), kuriame pasakojama apie tai, kaip karalius Jurgis VI įveikė mikčiojimą.
Pelnė „Oskarą“
Už šį filmą jis pelnė du BAFTA apdovanojimus, „Humanitas“ prizą ir „Oskarą“.
2011 m. atsiimdamas „Oskarą“ Davidas sakė: „Tėvas man visada sakydavo, kad būsiu tas, kuris sužydės vėlai. Manau, kad esu seniausias žmogus, laimėjęs šį apdovanojimą.“
Jis taip pat šmaikščiai dėkojo karalienei už tai, kad „neįkišo manęs į Londono bokštą“ dėl filme pavartotų keiksmažodžių, o laimėjimą skyrė visiems mikčiojantiems žmonėms.
Aktorius Colinas Firthas kartą pajuokavo, kad jo karjera pasiekė viršūnę, kai jis gavo „Oskarą“ už vaidmenį Davido filme. „Karaliaus kalba“ režisierius Tomas Hooperis taip pat pelnė apdovanojimą už geriausią režisūrą.
Deividas 1981 m. pradėjo tyrinėti karalių Jurgį VI ir sužinojo, kaip Karalienė motina susirado logopedą Logue'ą ir paprašė jo padėti jam, nes jis kiekvieną kartą, kai jam reikėdavo sakyti kalbą, sustingdavo.
„Parašiau ir paprašiau jos leidimo papasakoti šią istoriją filme. Tačiau jai vis dar buvo labai sunku išgyventi tai, ką išgyveno jos vyras ir jos šeima, kai įvyko abdikacija ir jis tapo karaliumi. Tai buvo per daug ir vis dar skausminga, todėl ji parašė ir paprašė, kad filmas būtų kuriamas tik po jos mirties“, – 2010 m. laikraščiui „Mail“ pasakojo Deividas.
Sceninė „Karaliaus kalbos“ versija išversta į daugiau nei pusę tuzino kalbų ir suvaidinta keturiuose žemynuose.
Spektaklis buvo rodomas Londono Vest Ende, taip pat Brodvėjuje, tačiau 2020 m. jį nutraukė COVID pandemija.
Tarp kitų Deivido darbų buvo „Onasiss: Turtingiausias pasaulio žmogus“ (1988) ir „Takeris: žmogus ir jo svajonė“ (1988).