Naujienų portalui tv3.lt moteris prabilo apie savo grožio rutiną, pažėrė patarimų ir atskleidė pasiteisinusius grožio mitus.
Ugdo įprotį nuo paauglystės
Milita įsitikinusi – grožis priklauso nuo vidinės savijautos: „Tą pastebėjau jau seniai. Kol nesijauti gerai ir neatrodysi gerai. Žinoma, pagelbėti gali makiažo priemonės, bet man labiausiai padeda masažai, kai tik turiu laisvo laiko renkuosi Kobido masažą. Po jo jaučiu vidinę harmoniją ir atsipalaidavimą, tai yra unikali procedūra, kuri atstato mano tiek vidinę būseną, tiek išorę, gerina odos stangrumą, veido ovalą.
Mėgstu užsiimti sportu, jaučiu didžiulį savijautos skirtumą pasportavusi. Labai malonu matyti sporto rezultatus ant savo kūno, tai puikiai nuteikia. Nebūtinai tai turi būti sunkus ir alinantis „plušimas“ sporto salėje, svarbiausia aktyvi veikla, pasivaikščiojimai, aš nuo vaikystės tuo užsiimu ir dievinu sportą.“
„Daugybę metų stengiuosi išsiugdyti įprotį gerti vandenį. Stengiuosi gert šiltą vandenį ryte su citrina, prieš pusryčius. Taip pat jau paauglystėje išsiūgdžiau įprotį kuopščiai nusivalyti makiaža prieš einant miegoti. Nesvarbu, kokios būsenos būsiu, kokiu paros metu, bet visuomet turiu kruopščiai nuvalyti veidą.
Svarbiausia – visur išlaikyti balansą, nes tai yra susiję ir su mūsų vidine būsena“, – šypteli moteris.
Pasiteisinę mitai
Prakalbus apie grožio mitus, Milita prisipažįsta jų girdėjusi daugybę, tačiau vienas jų išties pasiteisino: „Sausinti veidą su popierinių rankšluosčiu. Aišku, jei neturiu po ranka to popierinio rankšluosčio, nepanikuoju ir nevaikštau šlapiu veidu“, – juokiais vizažistė. – „Tikiu, kad šis mitas yra teisingas, nes ant rankšluosčio kaupiasi bakterijos, juk jo neplauname kiekvieną kartą, kai nuvalome veidą. Daug higieniškesnis būdas - sausinti veidą popieriniu rankšluosčiu.
Taip pat galvos odai kenkia karštas vanduo, oda tampa pleiskanota, taip greičiau nusiplauna dažai nuo dažytų plaukų. Ypač šviesiaplaukės, kurios kovoja su geltonai pigmentais, turėtų plauti galvą su vėsesniu vandeniu. Kiekvienas specialistas patvirtintų šią teoriją.“
Dažnos klaidos
Paklausta, ką mano apie ryškius Helovino makiažus, Milita šypteli: „Man visą laiką yra smagu pasižiūrėti ir pasidžiaugti žmonėmis, kurie turi įkvėpimo ir skiria laiko Helovino makiažui. Nors daug kas sako, kad tai nėra lietuvių šventė, bet man tai yra puiki proga, kai gali suburti artimuosius ir vakarą praleisti kitaip. Kūrybingumas yra naudingas kiekvienam.“
Tiesa, pasak moters, šiemet grožio studijoje užrašymų kol kas nėra: „Niekas nesikreipė dėl profesionalaus, Helovinui skirto makiažo, nors kiekvienais metais turėdavome ne vieną stiprų įvaizdį. Šiemet nesulaukėme jokių užklausų, manau, dėl to yra kalta dabartinė situacija, nes žmonės nežino, ar galės švęsti ir burtis.“
Artėjant šventėms Milita pastebėjo, kad vizažistės ėmė ruoštis ir iš stalčių traukti blizgučius: „Artėja šventiškesnės nuotaikos, pasikeitė moterų suvokimas apie makiažą. Jeigu anksčiau tam, kad išdrįstų pasidaryti ryškų ir spalvotą makiažą, reikėdavo temos arba vakarėlio, tai dabar moterys tai daro labai drąsiai ir šešėlių spalvą pasirenka pagal aprangą. Šį pusmetį tendencinga tapo žalia ir oranžinė spalva, galima pastebėti, kad moterys vis dažniau mėgsta eksperimentuoti ir išbandyti vis kitokį makiažą. Dabar populiaru nestandartinės spalvos, netobuli makiažai.“
Milita įvardijo ir dažnai daromas moterų klaidas: „Spalvų derinimas, veido atspalvio, pudros parinkimas dažnai būna per tamsus, arba netaisyklingai konturuotas veidas. Atrodo, tam didelių sugebėjimų nereikia, reikia tik skirti laiko žinioms. Patarčiau užsirašyti į makiažo pamokas, meistras pataria ir parenka reikiamus produktus. Nereikia pirkti daug makiažo priemonių, kasdienybėje užtenka tik kelių svarbiausių bazinių produktų.“
Tiesa, M.Daikerytė mielai tiesia pagalbos ranką ir dalijasi savo žiniomis su moterimis rengdama makiažo pamokas. Moteris jas veda ne tik gyvai, bet ir internetu.