41 metų Sasekso hercogienė pasakė savo pirmąjį kreipimąsi Didžiojoje Britanijoje po to, kai su princu Harry paliko karališkąją šeimą, kai ji atidarė renginį Bridžvoterio salėje Mančesteryje, kurį stebėjo besišypsantis Harry. Jiems teko nelengva vieša užduotis, rašo dailymail.co.uk.
Meghan pasakė pagrindinę kalbą „One Young World Summit“, skirta jaunimo lyderiams iš viso pasaulio – o jos ir vyro sutikimas buvo šiltas.
Ji buvo reklamuojama kaip lyčių lygybės propaguotoja, bet Meghan pasakė tik vieną anekdotą apie moteris per kalbą maždaug 2000 žmonių. Vietoj to ji kalbėjo apie princą Harry ir jos gyvenimą pakeitusį tapimą mama.
Vienu metu ji prabilo apie savo pasididžiavimą būnant „mama“ ir atrodė itin emocinga, kai publika plojo. Tada ji papasakojo apie tai, kaip jos gyvenimas pasikeitė – tai nuoroda, kuri galėjo būti susijusi su Archie, karališka šeima ir pasitraukimu iš jos. Meghan papasakojo auditorijai apie tai, kaip ji pirmą kartą įsitraukė į organizaciją 2014 m.:
„Daugeliu atžvilgių turbūt buvau panaši į jus, buvau jauna, ambicinga“ ir pareiškė, kad jie turi „išnaudoti akimirką“, o ne būti suluošinti nepasitikėjimo savimi.
Ji net neabejojo, kaip jai pasisekė, vadindama save „mergina iš „Kostiumuotųjų“, kuri galiausiai buvo „pakviesta atsisėsti prie stalo“ su galingais pasaulio lyderiais, ministrais pirmininkais, humanitarais ir aktyvistais. Ji taip pat pasakojo apie pirmą kartą, kai jos buvo paprašyta būti patarėja.
„Mane taip pribloškė ši patirtis, manau, kad net išsaugojau mažą žymeklį su savo vardu“, - sakė ji ir pridūrė, kad tai buvo „įrodymas, kad ji ten buvo ir pritapo“. Žurnalo „Majesty Magazine“ vyriausioji redaktorė Ingrid Seward sakė, kad Meghan kalba „buvo vien savęs gyrimas“.
Meghan ir Harry buvo šiltai priimti. Tačiau keliomis minutėmis anksčiau, porai lipant iš automobilio, daugelis iš 100 žmonių minios nušvilpė juos vos pamatę, o stebėtojai sakė, kad tai buvo toks garsus nepasitenkinimas, kad „neabejojama, kad jie tai išgirdo“.
Vienas protestuotojas nešė ženklą su užrašu: „Už Harry ir Me-Gain, netikrus karališkuosius asmenis“. Moteris, pasivadinusi Janet iš Mančesterio, apkaltino Meghan esant „melage ir veidmaine“ bei „puolimu“ prieš karališkąją šeimą.
„Ji netikra humanitarė ir netikra feministė“, – sakė ji. „Ji yra netikras žmogus... ji manė, kad gali būti karališkosios šeimos įžymybė, ir ji yra pati toksiškiausia šeimos skaldytoja moteris, apie kokią aš kada nors girdėjau savo gyvenime“.
Per septynias minutes trukusią kalbą Meghan užsiminė apie save 54 kartus, socialiniame tinkle „Twitter“ atskleidė kūno kalbos analitikas. Nepaisant to, kad Meghan buvo atrinkta diskutuoti apie lyčių lygybę, Meghan papasakojo tik vieną trumpą anekdotą apie moterį, kuri nėra ji pati. Sasekso hercogienė pasakojo, kad pirmaisiais metais, kai ji prisijungė prie „One Young World“ Dubline, ji dirbo su jauna moterimi iš Eritrėjos.
„Ji pabėgo iš savo gimtosios šalies ir pabėgo su kulkomis virš galvos. Vis dar taip gerai tai prisimenu“, – sakė ji. „Prisimenu savo šoką, taip pat prisimenu jos drąsą, supratimą, kiek daug vis dar vyksta kiekvieną dieną, kai tiek daug žmonių užmerkia akis. Ir vis dėlto, nepaisant visų prieštaravimų, ji, kaip ir daugelis, vis tiek viską ištvėrė.“
Karališkieji ekspertai po šios kalbos kritikavo Meghan už tai, kad ji pasakė kalbą, kurioje „trūko turinio“ ir kurioje gausu painių ir nenuoširdžių komentarų.
„Negaliu įsivaizduoti ar suprasti, kaip 2000 jaunuolių suprato, apie ką ji kalbėjo“, – „The Sun“ sakė žurnalo „Majesty Magazine“ vyriausioji redaktorė Ingrid Seward. „Tai neturėjo prasmės. Viskas buvo apie ją ir viskas buvo susiję su ja. Nemanau, kad ji žinojo, apie ką kalba. Tai buvo tik savęs pagyrimas.“