Ant raudonojo kilimo prie Karališkosios Alberto salės Londone pasirodė princas Williamas (Viljamas) ir jo žmona Kate (Keit), taip pat nominuotieji, įskaitant Meryl Streep (Meril Strip), Casey Afflecką (Keisį Afleką) ir Nicole Kidman (Nikol Kidman).
Nuotaikingas miuziklas „Kalifornijos svajos“ ir jo žvaigždės Ryanas Goslingas (Rajenas Goslingas) ir Emma Stone (Ema Stoun) nominuoti 11 apdovanojimų, tarp jų geriausio filmo, geriausio aktoriaus ir aktorės.
BAFTA apdovanojimai dažnai laikomi užuomina, kas gali tikėtis JAV Kino akademijos apdovanojimų per ceremoniją, įvyksiančią dviem savaitėmis vėliau. „Kalifornijos svajos“ jau dabar yra pagrindinis pretendentas į „Oskarus“, nominuotas 14 kategorijų. Be to, šis filmas laimėjo septynis „Auksinius gaublius“.
Viola Davis (Viola Deivis) laikoma pagrindine pretendente laimėti BAFTA apdovanojimą kaip geriausia antrojo plano aktorė už vaidmenį Denzelio Washingono (Denzelio Vašingtono) filme „Tvoros“ (Fences), sukurtame pagal Augusto Wilsono (Ogasto Vilsono) pjesę apie vieną afroamerikiečių šeimą.
V.Davis sakė, kad jos pripažinimas Britanijoje įrodo, jog A.Wilsonas „papasakojo universalią paprasto žmogaus ir amerikietišką istoriją“.
Žvaigždės suteikė glamūro pilkam žiemiškam Londonui, kai šimtai gerbėjų apspito raudonąjį kilimą prie kupolu papuoštą koncertų salę šalia Haid parko.
Daugelis susirinkusių neabejojo, kad ši ceremoniją neapseis be politinių akcentų, kaip jau dažnai nutikdavo per šį kino apdovanojimų sezoną. M.Streep yra viena iš žvaigždžių, pasinaudojusių galimybe išeiti į sceną, kad sukritikuotų naująjį JAV prezidentą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą).
Geriausio filmo apdovanojimui nominuotos juosto „Mėnesiena“ (Moonlight) režisierius Barry Jenkinsas (Baris Dženkinsas) sakė: „Žmonės turėtų kalbėti nuoširdžiai. Jeigu turit kažką pasakyti – tai ir sakykit.“
Princas Williamas, kuris taip pat yra Britų kino akademijos prezidentas, įteiks jos apdovanojimą už visos karjeros pasiekimus veteranui komikui Melui Brooksui (Melui Bruksui).
„Kalifornijos svajos“ yra aiškus favoritas, bet akademijos balsuotojai gali pasirinkti apdovanoti ir sunkesnio žanro pretendentus.
Filosofinis mokslinės fantastikos filmas „Atvykimas“ (Arrival) ir psichologinis trileris „Naktiniai gyvūnai“ (Nocturnal Animals) pelnė po devynias BAFTA nominacijas.
Nepagražintą tikrovę vaizduojanti Keno Loacho (Keno Loučo) juosta „Aš, Danielis Bleikas“ (I, Daniel Blake), aštriai kritikuojanti Britanijos socialinės rūpybos sistemą, pretenduoja į penkis apdovanojimus.
Dėl geriausio filmo apdovanojimo varžosi „Atvykimas“, „Aš, Danielis Bleikas“, „Kalifornijos svajos“, jaudinama Naujosios Anglijos drama „Mančesteris prie jūros“ (Manchester By The Sea) ir jaunuolio žengimo į suaugusiųjų pasaulį Majamyje istorija „Mėnesiena“.
BAFTA ceremonija skiriasi nuo JAV Kino akademijos apdovanojimų, nes per ją taip pat įteikiamas apdovanojimas geriausiam britiškam filmui. Šioje kategorijoje nominuoti „Aš, Danielis Bleikas“, energija trykštanti juosta „Amerikietiška meilutė“ (American Honey), teismo drama „Neigimas“ (Denial), burtininkų pasaulio nuotykių juosta „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ (Fantastic Beasts and Where to Find Them), dokumentinis filmas „Neregystės užrašai“ (Notes on Blindness) ir siaubo fiolmas „Šešėlyje“ (Under the Shadow), kurio veiksmas vyksta Irane.
R.Goslingas dėl geriausio aktoriaus statulėlės varžosi su Andrew Garfieldu (Endriumi Garfildu), suvaidinusiu filme „Pjūklo ketera“ (Hacksaw Ridge), Casey Afflecku (Keisiu Afleku), nominuotu už vaidmenį „Mančesteryje prie jūros), Jake'u Gyllenhaalu (Džeiku Džilenholu) iš „Naktinių gyvūnų“ ir Viggo Mortensenu (Vigu Mortensenu), sukūrusiu vaidmenį filme „Šaunusis kapitonas: gyvenimas be taisyklių“ (Captain Fantastic).
Geriausia aktore gali būti paskelbta E.Stone, Amy Adams (Eimi Adams) iš „Atvykimo“, Emily Blunt (Emili Blant) – už darbą filme „Mergina traukinyje“ (The Girl on the Train); Meryl Streep, suvaidinusi juostoje „Florence“ (Florence Foster Jenkins) ir Natalie Portman (Natali Portman), juostos „Džeki“ (Jackie) žvaigždė.