• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
50
Mariana Sfakianakis  (nuotr. asm. archyvo)

 Savo 50 tūkst. „Instagram“ sekėjų Mariana Sfakianakis (22 m.) nuolat primena, kad ji jau nebe tokia, kokia buvo anksčiau.

50

 Savo 50 tūkst. „Instagram“ sekėjų Mariana Sfakianakis (22 m.) nuolat primena, kad ji jau nebe tokia, kokia buvo anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sidnėjuje, Australijoje gyvenanti verslo administratorė ir asmeninė padėjėja socialiniame tinkle pasidalino vaikystės fotografija, kurioje ji – su kojos įtvarais. Tokiu savo poelgiu ji nori įkvėpti žmones su negalia ir pranešti, kad svarbiausia gyvenime yra išlikti stipriems ir nepasiduoti.

REKLAMA

„Gimiau Graikijoje ir į šį pasaulį atsibeldžiau šiek tiek per anksti. Gydytojai mano mamai prieš gimdant pranešė, kad galiu gimti jau negyva, tad tėvai nelabai ruošėsi po gimdyviniam laikotarpiui. Buvau skubiai nugabenta į intensyvios priežiūros skyrių, tačiau dar iki tol netekau daug deguonies, kuris pažeidė smegenis. Man buvo diagnozuotas cerebrinis paralyžius“, - po pasidalinta nuotrauka rašė mergina.

REKLAMA
REKLAMA

Marianos būklė turėjo įtakos jos kojų bei raumenų valdymui. Merginos šeima į Australija atvyko kai Marianai buvo 5-eri, tikėdamiesi dukrą parodyti labiau pažengusiems gydytojams, padėsiantiems palengvinti merginos dalią.

„Vaikystėje nesupratau kas dedasi ir kodėl aš skiriuosi nuo kitų vaikų. Dėl negalėjimo vaikščioti sulaukiau labai daug patyčių, nes sėdėjau neįgaliųjų vežimėlyje. Susirgau depresija ir jaučiau nuolatinį nerimą, nes nežinojau, kaip su tuo kovoti. Sulaukus 6-erių man buvo atlikta operacija, kurios metu vos nepalikau pasaulio. Apie tai man primena ant kojos esantys 9 randai“, - savo mintis tęsė Mariana.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laimei, operacija pavyko, tačiau mergina beveik 8 mėnesius negalėjo judinti kojų. Naudodama ramentus ir kitas pagalbines priemones, Mariana vėl išmoko iš naujo vaikščioti.

„Nors man sakė, kad netapsiu 100 procentų normali, mano rodoma pažanga buvo sunku patikėti, tad buvau labai savimi patenkinta. Nenorėjau tapti tobula, tiesiog truputį geresne“, - užbaigė mergina.

Marianos „Instagram“ paskyroje pilna nuotraukų, įrodančių merginos fitneso galimybes ir asmeninius sugebėjimus. Pasak jos, būtent sportas padėjo jai įveikti ilgai trukusias psichologines ir fizines bėdas.

REKLAMA

„Mokytis vidurinėje mokykloje nuolat sėdint neįgaliojo vežimėlyje buvo sunku, tad kentėjau depresiją ir jaučiau nerimą. Prireikė daug metų, kad tai įveikčiau, tačiau 10-oje klasėje metusi mokslus nusprendžiau visą save atiduoti sportui“, - portalui „Daily Mail Australia“ sakė Mariana.

Pasak merginos, tuo metu mokiniai nebuvo taip gerai, kaip tai daroma dabar, supažindinti su neįgaliaisiais. Paauglystėje moteris negalėjo bėgioti ar ilgai išlaikyti pusiausvyros bei kentėjo nuolatinius skausmus, tad ji vaikams tapo lengvu patyčių taikiniu.

REKLAMA

„Dažniausiai mane skaudindavo žodžiais, tačiau pasitaikydavo ir fizinių patyčių atvejų. Aš buvau švelnus vaikas, tad bijodama nedrįsdavau pasakyti piktesnio žodžio. Maniau, kad nieko negaliu padaryti ir kad bandymai tai sustabdyti tik dar labiau pablogins situaciją. Daug dienų praleidau verkdama ir atskirai nuo kitų, tad pradėjau save žaloti. Tik tokiu būdu tuo metu sugebėjau kovoti su patyčiomis“, - sakė ji.

Socialiniai tinklai ir sportas apvertė merginos gyvenimą aukštyn kojomis. Kitiems, ypač tiems, kurie atsidūrė panašiose situacijose, Mariana yra pavyzdys.

„Tapau stipria ir nepriklausoma mergina, kuri nuolatos save tobulina. Man sportas padarė didžiulę įtaką. Prie to taip pat prisidėjo šeima ir draugai“, - teigė Mariana.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų