Ne paslaptis, kad pirmiausiai sukčiai siekia atrasti silpnąsias galimų savo aukų vietas, o tik tuomet bando iš jų pasipelnyti.
Istorijos apie į avarijas patekusius vaikus bei artimuosius, pažįstamųjų prašymus paskolinti pinigų ar pačius įvairiausius siūlymus greitai ir lengvai praturtėti, šiandien jau tapo kone epinėmis. Ir nors Lietuvos policija nuolat gyventojus perspėja neapsigauti, stresinėje situacijoje apie tai pagalvoja tikrai ne visi.
Vaizdo tinklaraštininkas Paulius Mikolaitis, dar žinomas Paul de Miko slapyvardžiu, pripažįsta į sukčių akiratį dar ne taip seniai patekęs ir pats.
Tąkart jis sulaukė elektroninio laiško, iš, neva, Lietuvos policijos atstovo, kuriame buvo kaltinamas suaugusiųjų ir nepilnamečių pornografijos tinklalapių lankymu bei kitais panašiais nusižengimais.
Žinomas vyras prisimena sulaukęs ir grasinimų – neva, jo duomenys bus perduoti prokuratūrai.
Taip pat laiške buvo pabrėžta, kad jei Pauliaus kaltė būtų įrodyta, jam grėstų laisvės atėmimo bausmė, siekianti nuo dviejų iki dvidešimties metų.
Galbūt kai kuriuos tokie grasinimai ir galėtų įbauginti, tačiau Paulius klastą perprato iškart.
„Mane laiškas sudomino, nes jis neatrodė standartiškai. Prie jo nebuvo prisegta jokių kompiuteriui žalingų komponentų ar dokumentų, nebuvo prašoma paspausti jokios nuorodos. Pasidarė įdomu, kokiu būdu šio laiško autoriai siekia pasipelnyti. Kadangi pirmajame laiške nelabai buvo aišku, ką turėčiau daryti, ėmiau su sukčiais susirašinėti“, – laidos metu prisiminimais dalinsis Paul de Miko.
Žinomas vyras apgavikams parašė, jog su jų keliamomis sąlygomis sutinka, ir jau netrukus tarp Pauliaus ir pasipelnyti siekiančių asmenų prasidėjo savotiškas susirašinėjimo žaidimas.
Laidos žiūrovams vaizdo tinklaraštininkas atskleis, kiek pinigų apgavikai bandė iš jo išvilioti, papasakos, kaip vyko derybos dėl šantažuojamos sumos sumažinimo ir kuo viskas baigėsi.
Apie tai, į ką pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį, gavus įtartinų elektroninių laiškų ar skambučių, laidos metu papasakos ir „Citadele“ banko Baltijos šalių lėšų valdymo ir prekybos finansavimo tarnybos vadovas Romas Čereška.
Žiūrovus jis supažindins su klientams taikomomis bankų garantijomis bei išimtimis, o taip pat papasakos keletą tikrų istorijų, su kuriomis nuolat susiduria bankininkai.
Kartais, net ir pervedę sukčiams tam tikrą pinigų sumą, bankų klientai vis tiek gali tikėtis juos atgauti.
Visgi, pasitaiko situacijų, kai žmogus pats privalo atsakyti už savo klaidas. Kokie tai atvejai? Tą sužinosite šio šeštadienio „Sėkmės istorijų“ laidoje.
Tiesa, nors laidoje bus gvildenamos rimtos temos, linksmų situacijų taip pat netrūks. Laidos vedėjas Audrius Bružas mėgins iš Paul de Miko iškaulyti informaciją apie tai, kur pastarasis saugo savo slaptažodžius bei kitus asmeninius duomenis! Ar jam pavyks?
Laida „Sėkmės istorijos“ – šeštadieniais, 9.30 val. per TV3!