• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsienyje veikiantys Lietuvos šaulių sąjungos nariai taip pat pasiryžę ginti Tėvynę, jei prireiktų. Tai garantuoja Klaipėdoje susitikę visų kitose šalyse esančių šaulių vadai.

Užsienyje veikiantys Lietuvos šaulių sąjungos nariai taip pat pasiryžę ginti Tėvynę, jei prireiktų. Tai garantuoja Klaipėdoje susitikę visų kitose šalyse esančių šaulių vadai.

REKLAMA

Jie kalba ne tik apie tiesioginę kovą su priešu. Štai amerikiečiai šauliai kilus karui spaustų kongresmenus padėti Lietuvai, o Ukrainoje veikę šauliai dalijasi karčiomis, savo akimis matytomis pamokomis.

„Turiu tėtį šaulį ir tai man suteikia motyvacijos. Tiesiog smagu yra bendrauti, visą laiką naujos patirtys ir pažintys, įvairios įdomios stovyklos“, – sako šaulė Gabija.

„Labai daug galimybių suteikia, daug žinių. Draugų galima susirasti, čia pabuvęs ir pats pasikeiti“, – teigia kita šaulė.   

Kai kurie Lietuvoje gyvena laikinai, kiti atvyko tiesiai iš karo zonos. Ukrainoje taip pat veikia panaši į mūsų šaulius sukarinta organizacija.   

REKLAMA
REKLAMA

„Žinote, aš taip pasakysiu, jau geriau viską mokėsiu, tačiau norėčiau, kad praktiškai to išbandyti nereiktų“, – sako Ukrainos kadetas Maksas.   

REKLAMA

Šauliai treniruojasi ne tik stadione, veiksmo netrūksta ir aplinkiniuose miškuose. Na, o kol jaunuoliai ugdo karinius įgūdžius, šaulių vadai diskutuoja strateginiais klausimais. Klaipėdoje Lietuvos šaulių sąjungos vadovybė susitinka su užsienyje veikiančiais šaulių padalinių atstovais. 

Iš JAV atvykęs ten esančių kelių šimtų šaulių vadas pasakoja, kad su ginklais, kaip pas mus, šauliai miškuose nesitreniruoja. Sako, reikėtų užpildyti daugybę dokumentų, kad amerikiečiai tokią veiklą leistų. Tad šauliai Amerikoje užsiima daugiau patriotizmo ugdymo veikla.   

REKLAMA
REKLAMA

„Mes esame patriotinė, kultūrinė, sportinė organizacija. Kadangi reikalinga, kad vaikai mokytųsi lietuvių kalbos, jog eitų į renginius, sportuotų“, – pabrėžia Šaulių sąjungos išeivijoje kuopos vadas Vytautas Jurevičius.     

Panašia veikla užsiima ir jungtinis Belgijos, Nyderlandų bei Prancūzijos šaulių būrys.

„Suburti, ne, tikrai nebuvo sunku. Žmonės motyvuoti. Belgijos lietuviai ir taip motyvuoti, tai geopolitinė situacija buvo dar papildomas motyvas burtis visiems į būrį“, – tikina Belgijos ir Nyderlandų karalystės šaulių būrio vadas Laurynas Gerikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šauliai veikė ir Ukrainoje, tačiau prasidėjus karui, dauguma grįžo į Lietuvą. Nerimavo, kad rusai gali pulti ir mus, tad nusprendė prisidėti prie gimtosios šalies gynybos bei skatinti visuomenę remti Ukrainą. Taip pat stengiasi Lietuvos šaulių sąjungos nariams perduoti pirmomis karo dienomis išmoktas pamokas.   

„Nebuvo susitarimo tarp karinių pajėgų ir organizuotų žmonių, kurie vadinosi nacionaline oborona, kuri buvo sukurta, bet ne iki galo suderinta prie miestų savivaldybių. Jie ir šiandien yra, bet jau truputėlį kitokie, nes gavo labai daug pamokų“, – pasakoja Šaulių sąjungos vadovas Ukrainoje Robertas Gabulas.  

REKLAMA

Užsienyje veikiančių šaulių vadai kalba ir kuo išeivijoje veikiantys organizacijos padaliniai padėtų Lietuvai, jei kiltų karas. Sako, kartotųsi sovietmečio situacija, kai šauliai okupuotos Lietuvos patriotus rėmė finansais, informacija bei spaudė vietos valdžią reaguoti į komunistų nusikaltimus gimtinėje.   

„Karo atveju yra renkama materialinė parama, automatiškai einame į visas įstaigas, Amerikos struktūras, kad būtų remiama pasipriešinimo kova“, – sako Šaulių sąjungos išeivijoje kuopos vadas Vytautas Jurevičius.    

REKLAMA

O tokia tikrai bus, tikina Lietuvos šaulių vadas. Rusijos pradėtas karas įrodė, kad lietuviai myli savo šalį ir pasiruošę ją ginti. Pirmoji banga į Šaulių sąjungą užsirašiusių žmonių buvo 2014-aisiais po Maidano įvykių, antroji, ir kur kas skaitlingesnė – Rusijos tankams įriedėjus į Ukrainos teritoriją.  

„Įvairių žmonių, bet tokie turintys geresnį išsilavinimą, aukštesnes pajamas, nes vis tiek reikia ir priemonių įsigyti, ir uniformą nusipirkti, ir nario mokestį susimokėti, ir patriotu būti tuo pačiu. Tai yra tokie kitokie žmonės, kurie nori atiduoti Tėvynei, ką privalo, o ne tikisi kažko iš jos gauti“, – teigia Lietuvos šaulių sąjungas vadas Linas Idzelis.  

Lietuvoje šiuo metu yra 14 000 šaulių. Jais gali tapti visi norintys nuo 11 metų.

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Nežinau kaip kiti, bet...
Nežinau kaip kiti, bet...
Kol pirmose gretose nepamatysiu anūko su granata rankose nežadu judint nė piršto
Is tu 14 000 realiai su ginklu rankose ginti galetu tik kokie 2 - 3 tūkstančiai . Visi kiti yra vaikai arba vos pajudantys seneliai ir paukščiukui padeti (kaip kumele su Cmyl).
Reikia ginti šalį. Bet ar nebūtų taip kaip 1940, kai visa valdžia pabėgo, o į miškus įšėjo tik paprasti vyrai. Toks Gentvilas su Butkevičium vėl įsisektų raudoną žvaigždę ir sakytų aš savas, aš buvau komūnistų partijoje. Nesu girdėjęs jokių pasisakymų iš šitų veikėjų apie krašto apsaugą, jų kalbos tik kaip apiplėšti lietuvį.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų