REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nusižudžiusios Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojos mobingo istorijoje naujas posūkis. Darbo ginčų komisija konstatavo, kad 36–erių gydytoja Laura Šilinskytė iš darbo atleista neteisėtai. Ligoninės kaltinimai jai subliuško – esą velionė dokumentų neklastojo, tad dėl to nebuvo pagrindo atleisti jos iš darbo.

Nusižudžiusios Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojos mobingo istorijoje naujas posūkis. Darbo ginčų komisija konstatavo, kad 36–erių gydytoja Laura Šilinskytė iš darbo atleista neteisėtai. Ligoninės kaltinimai jai subliuško – esą velionė dokumentų neklastojo, tad dėl to nebuvo pagrindo atleisti jos iš darbo.

REKLAMA

Psichologinį smurtą, mobingą, anot mirusios giminių, patyrusios L. Šilinskytės artimiesiems Respublikinė Šiaulių ligoninė turės sumokėti 41 tūkstančio eurų kompensaciją.

Praėjo beveik pusmetis po skaudžios tragedijos medikų bendruomenėje, kai po atleidimo iš Respublikinės Šiaulių ligoninės nusižudė jauna gydytoja Laura Šilinskytė.

„Prisimename, atvažiuojame, susirenkame pas tėvus, ašarą nuliejame. Sunku, sunku dar. Atsistatyti, to neįvyks, dar neužsimiršo tikrai“, – sako medikės brolis Artūras Šilinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Anesteziologės–reanimatologės artimiesiems pavyko laimėti vieną kovą su Respublikine Šiaulių ligonine. Darbo ginčų komisija pripažino, kad medikė iš darbo atleista neteisėtai ir nepagrįstai.

REKLAMA

„Važiuosime visi ant kapų, kapas bus sutvarkytas, susirinksime visi, pasveikinti ją su nors tokiu laimėjimu. Įrodėme, kad ji buvo neteisėtai atleista“, – pasakoja A. Šilinskas.

Tai pirmas atvejis Lietuvos istorijoje, kai komisijos sprendimas dėl atleidimo iš darbo priimtas po žmogaus mirties. Respublikinė Šiaulių ligoninė kaltino Šilinskytę, kad ši klastojo dokumentus, paciento ligos istorijoje darė įrašus, kurie neatitiko tikrosios paciento būklės.

„Buvo susidariusi situacija, kad ligos istorijoje tą pačią pamainą buvo du skirtingi gydytojų įrašai ir darbuotoja nusprendė savo įrašą panaikinti. Darbdavio nuomone, pats įrašas buvo darytas nepatikrinus faktų, kad jis neatitinka faktinės situacijos“, – komentuoja profesinės bendrijos „Averus“ advokatė Jurgita Venckutė.

REKLAMA
REKLAMA

Darbo ginčų komisija nusprendė, kad ligoninės kaltinimai nepagrįsti. Esą Šilinskytės veiksmai buvo tik smulkūs pažeidimai.

„Dokumentų klastojimo nėra, kadangi dokumentų klastojimas komisijos vertinimu yra tyčinė veikla numatyta baudžiamajame kodekse ir darbuotojos tyčios komisija neįžvelgė. Matė tai kaip redakcinio pobūdžio klaidą“, – teigia J. Venckutė.

 Advokatams įrodžius, kad Šilinskytės atleidimas prasilenkė su įstatymais, velionės artimiesiems ligoninė turės sumokėti kompensaciją, kuri skaičiuojama pagal priverstines pravaikštas ir darbo stažą, iš viso 41 tūkstantį eurų. Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovai kol kas nežino, ar skųs darbo ginčų komisijos sprendimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Per mėnesį laiko galima priimti vienokį arba kitokį sprendimą. Respublikinė Šiaulių ligoninė šiuo metu jokio konkretaus sprendimo priėmusi nėra“, – sako Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovė Sonata Tenytė.

Darbo ginčų komisija nenagrinėjo tik neturtinės žalos atlyginimo prašymo. Ar kels šį klausimą, artimieji žada apsispręsti, kai bus baigtas ikiteisminis tyrimas.

„Yra ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl privedimo prie savižudybės. Kadangi jis nėra baigtas, lauksime šito dar. Mes norime įrodyti, kad ji buvo mobinguojama, diskriminuojama“, – aiškina A. Šilinskas.

Byloje yra daugiau nukentėjusių asmenų. Dėl to Panevėžio apygardos prokuratūra šiuo metu atlieka tyrimą dėl neteisėto laisvės atėmimo ir privedimo prie savižudybės. Prokurorai specialiaisiais liudytojais apklausė 2 asmenis, tačiau įtarimų dar nepareiškė. Pareigūnai šiuo metu laukia deontolinginės, gydymo klaidų ekspertizės išvadų.

REKLAMA

„Šiuo metu dar nėra aišku, kada tos ekspertizės bus atliktos. Preliminariai jos gali būti atliekamos tik ateinančių metų pirmąjį ketvirtį“, – teigia Panevėžio prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė.

 Darbo ginčų komisija daug nesigilino į psichologinį terorą, vadinamąjį mobingą, kurį Šiaulių ligoninėje, anot mirusiosios artimųjų, patyrė nusižudžiusi medikė, tačiau jos giminėms ginčų komisijoje atstovavę advokatai sako, kad Šilinskytei teko dirbti ypač sudėtingomis sąlygomis.

„Darbuotoja buvo nuolatiniuose ginčuose su ligonine. Taip, tai galima vadinti mobingu. Buvo inicijuojamos, tiesiog inicijuojamos gana betikslės procedūros per ilgą laiko tarpą dėl įvairių smulkių žmogiškų situacijų pasitelkiant aukštas pareigas einančius asmenis“, – kalba J. Venckutė.

 36–erių Lauros Šilinskytės kolegos pasigedo gegužės 8–ąją, kai ši nepasirodė darbe. Jos kūnas rastas namuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų