REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tad kokie tiksliai ribojimai visų mūsų laukia jau nuo trečiadienio? Akivaizdu, kad negalėsime be reikalo ne tik išvažiuoti į kitą miestą, bet ir kišti nosies iš namų.

Tad kokie tiksliai ribojimai visų mūsų laukia jau nuo trečiadienio? Akivaizdu, kad negalėsime be reikalo ne tik išvažiuoti į kitą miestą, bet ir kišti nosies iš namų.

REKLAMA

Tiesa, dalį ribojimų jau pirmadienį Vyriausybė sušvelnino – gali būti, kad kontrolės punktai keliuose stovės ne visada, o ir pasivaikščiojimams tik su šeimos nariais atsirado išimčių. 

Dalis verslų iki pat šios akimirkos nežino, galės dirbti, ar jau poryt privalės užsidaryti. Kamuoja tautiečius ne tik darbinės, bet ir meilės kančios – kaip pasimatyti su mylimuoju, jei abu gyvena skirtinguose miestuose, yra nesusituokę ir negali įrodyti pareigūnams, kad važiuoja namo?

Ribojimai, kurių pusantro mėnesio privalės laikytis visi tautiečiai, panašūs į tuos, kurie buvo pavasarį, tačiau dar griežtesni.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas griežčiausių nurodymų – draudimas be svarbaus reikalo išvažiuoti už savo savivaldybės ribų. Vadinasi, vaizdas keliuose ties savivaldybių ribomis taps panašus į jau matytą per Velykas. Tiesa, per pirmadienio posėdį Vyriausybė savo idėją kiek sušvelnino. Gali būti, kad kontrolės punktai keliuose veiks tik savaitgaliais ir švenčių dienomis, iki sausio trečios dienos.

REKLAMA

„Policija gali taikyti griežtas kontrolės priemones nuo pat trečiadienio. Tačiau didesnis akcentas bus skiriamas per išeigines ir šventes, nes tada yra gerokai mažiau nebūtino judėjimo“, – sako Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Tačiau, kai jau punktai veiks, vairuotojams teks rodyti dokumentus – įvažiuoti pareigūnai leis tik tiems, kurie kitoje savivaldybėje turi nekilnojamojo turto, kai vyksta dirbti, gauti medicinos pagalbą arba dėl artimųjų mirties.

Beje, toliau kursuos ir tarpmiestinis transportas. Tik ar kas nors kontroliuos, ar žmonės juo tikrai vyksta dėl ką tik minėtų priežasčių, kol kas nežinia. Policija išsamiau savo planus ketina papasakoti rytoj, o buvęs ministras dešiniųjų užmojį jau suskubo peikti.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai bus vienas iš sunkiausiai įgyvendinamų sprendimų, nes tiek nei policininkų yra, kariškiai – vargu, ar jie gatvėse pradės patruliuoti, jie turi ir savų užduočių. Šauliai, matyt, padės, bet jie irgi turi darbus, negali kiekvieną dieną stovėt ir kontroliuot. Tai nežinau, kaip bus“, – pasakoja Seimo narys Aurelijus Veryga.

O kai kurie tautiečiai jau jaučiasi pakliuvę į kurioziškas pinkles. Marijampolietė Jolanta pasakoja, kad nebežino, kaip pusantro mėnesio teks bendrauti su širdies draugu. Gyvena ir dirba jie skirtinguose miestuose, abu juose turi savo būstus, tačiau nėra susituokę ir oficialiai bendro turto neturi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes būsim priversti pareigūnams meluoti. Nes aš negaliu sakyt, kad tai yra mano namai ir jis negali sakyti, kad tai nėra jo namai. Tai, sustabdžius pareigūnams, taip išeina, aš meluosiu. Iš kitos pusės, nėra tai melas, bet nėra ir įrodymų, kad aš tikrai važiuoju namo“, – teigia marijampolietė Jolanta.

Gali būti, kad panašių porų laimė priklausys tik nuo pareigūnų supratingumo. Tuo metu smarkiai ištuštėti turėtų ir patys miestai bei miesteliai. Nuo trečiadienio iki pat vasario valdžia įveda laikiną draudimą be reikalo išeiti iš namų. Su reikalu galima tik vykti į darbą, nusipirkti maisto ar vaistų, į gydymo įstaigą, pasirūpinti sergančiais artimaisiais, į laidotuves ar pasivaikščioti parke, miške ar kitoje atviroje vietoje, tačiau tik su savo namiškiais.

REKLAMA

O ir bendrauti apskritai tebus galima tik su savo šeimos nariais. Uždraudžiamos bet kokios asmeninės šventės, išskyrus, jei savo būste švenčia tik namiškiai. Susitikti su kito namų ūkio nariais bus galima tik prireikus slaugyti giminaičius ar neatidėliotinai suteikti pagalbą. Tiesa, po šiandienos posėdžio ir šis nurodymas skamba nebe taip griežtai, atsirado išimčių.

„Dvi pagyvenusio amžiaus ponios gali išeiti pasivaikščioti – ta nuostata pasiliko. Patikslinom dėl namų ūkių – kad žmonės, kurie nėra susituokę, bet objektyviai kartu gyvena ir galėtų išeiti pasivaikščioti, kad galėtų tai padaryti“, – kalbėjo I. Šimonytė.

REKLAMA

O ir policija, neoficialiomis žiniomis, nesiruošia gatvėse tikrinti žmonių dokumentų ir klausinėti giminystės ryšių.

Privalės užsidaryti ir visos parduotuvės, kurios prekiauja ne maistu, ne vaistais, ne optikos ir ne ortopedinėmis prekėmis. Bus draudžiama teikti visas paslaugas, kurių metu neišvengiamas kontaktas, išskyrus psichologinės pagalbos konsultacijas.

Taigi, duris užvers grožio salonai, o štai autoservisų atstovai pavakarę TV3 Žinioms tvirtino vis dar nežinantys, ar galės darbuotis. Visgi premjerė leidžia suprasti, kad remontuoti automobilius žmonės ir toliau galės.

„Automobilių servise įmanoma išvengti glaudaus kontakto, jeigu jūs paliekate automobilį, jo raktelius ir paskui atsiimate, sumokate pavedimu ar kortele per vieną minutę, tai tokios paslaugos tikrai galėtų būti teikiamos“, – sako I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, yra ir kitų verslininkų, kankinamų nežinios. Marijampolėje savo gyvūnų kirpyklą turinti ir pudelį Otą gražinanti Eglė keturkojų klientų prieš šventes pasiryžusi apkirti daugybę. Eilėje laukia net šunys iš kitų miestelių. Tačiau nei ji, nei kiti gyvūnų kirpėjai negauna atsakymo – galės dirbti, ar ne. Gyvūnų kirpykla tarsi nėra įprastas grožio salonas, o ir kontaktas – su šunimi, ne su žmogumi.

„Labai įvairios nuomonės. Vienos bandys kažkaip dirbti, pasidarys, kad lauke pririštų šunelį, perduotų. Tikrai nežinom, reikės kreiptis į savivaldybę, kad mums aiškiau pasakytų, ar galėsim dirbti, ar ne“, – pasakoja šunų kirpėja Eglė.

REKLAMA

Nuotoliniu būdu turėtų vykti ir pamokos, o į darželius turėtų eiti tik tie vaikai, kurių tėvai dirbti nuotoliniu būdu neturi galimybės. Šiuo metu bent jau Vilniaus savivaldybė veda derybas ir privačiais darželiais, kad šie irgi visiškai neužsidarytų ir priimtų dalį vaikų. Patys žmonės, kaip visada, griežtus ribojimus vertina labai skirtingai:

„Labai blogai. Visi turim artimųjų, giminių, draugų, ir šitaip dabar…“

„Gal per daug žiauru.“

„Šiaip, tai pritarčiau ir komendanto valandai.“

„Čia išmislas. Normaliai gyvenom ir gyvensim. Kam skirta, tai skirta.“

„Yra kita medalio pusė. Žmonės labai puola į depresiją, jaunimui labai negerai.“

„Išgyvenom pavasarį, išgyvensim ir dabar.“

„Manau, kad taip reikėjo. Jeigu yra žmonių, kuriems neuždraudus nieko nepasieksi, vadinasi, taip turi būti.“

REKLAMA

„Labai liūdna, kad negalėsim kartu su tėvais švęsti Kalėdų, kad negalėsim su šeima. Širdis plyšta, bet yra taisyklės ir jų reikia laikytis.“

„Labai labai gerai, taip ir reikia. Dėl to, kad žmonės kartais elgiasi labai neatsakingai.“

„Tai griežtos priemonės, kurios sukels nepatogumų gyventojams, tačiau šių priemonių būtinai reikėjo imtis, kadangi iki tol taikytos priemonės nedavė to rezultato, kurio mes tikėjomės“, – teigia Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

O pati premjerė tikisi žmonių supratingumo.

„Mes neturime tiek policijos pareigūnų, kad jie kontroliuotų kiekvieną žmogų, ar jis laikosi taisyklių. Bet mes darome prielaidą, kad žmonės yra pakankamai sąmoningi, mato skaičius, mato labai liūdną mirčių statistiką“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Visi minėti draudimai turėtų tęstis iki vasario pirmos dienos, nebent epidemiologinė situacija iki to laiko pagerėtų ir ribojimus valdžia galėtų švelninti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų