Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Kažkada Šleževičius porą bankų sunaikino. Šlyštu, kai mūsų vyriausybė skandinavų bankams dirba.
Verta atkreipti dėmesį ne tik į galimas finansines machinacijas, bet ir į "Snoro " banko įtaką Lietuvos žiniasklaidai. Nesunku buvo pastebėti, kad didžiausias orgamas - "Lietuvos ryto" dienraštis paskutiniais metais tapo dar labiau pavaldus Rytų kaimyno propaguojamai politinei linijai. Palikti įtartini pėdsakai ir skandalingų kriminalinių istorijų tėkmėje. Manau, kad kai kurie, netgi vedantys dienraščio žurnalistai nevengė užsidirbti ir iš smulkesnių temų užsakyminio angažuotumo.

Dabar vis labiau aiškėja "Snoro" banko įvykdyta dienraščio akcijų įsigijimo aferiūkštė, o "Snoro media investicijos" įmonės veiksmai yra tik dar viena apgaulė, siekiant apeiti LR įstatymus. Ir dienraščio vyr. redaktoriaus pavaduotojas Rimvydas Valatka ir aukštas pareigas "Snoro" banke turintis Romasis Vaitekūnas kalba apie bankas "Snoras" turėjo 34 procentų akcijų paketą. Kaip žinome Lietuvoje bankams draužiama įsigyti žinisklaidos akcijų, tad toks apeinantis sandėris neturėjo teisės įsigalioti. Gali būti, kad 2009 metais Pikasiuko komentarai šia tema buvo neatsitiktinamai "cerberio" nepriimami ar ištrinami. Jau tada primindavau Antonovų šeimos bankinio ir kitokio verslo peripetijas, kurios buvo gan plačiai aprašomos Rusijos spaudoje ir kt.

2009 m. „Snoras“ per antrinę bendrovę „Snoro Media investicijos“ įsigijęs 34 proc. „Lietuvos ryto“ akcijų ir tapęs pagrindiniu didžiausios Lietuvos žiniasklaidos grupės akcininku įgavo galimybę kontroliuoti politinę ir ekonominę dienraščio politiką. Tai ir buvo atkakliai ir nuosekliai daroma. Tad galima nesunkiai suprasti, kad visi išpuoliai prieš centro - dešinės koaliciją, jos sudarytą Vyriausybę, Prezidentę buvo ne atsitiktiniai, o planingai ruošto plano dalis. Net ir problemos Lietuvos teisėsaugoje buvo parodomos labai iškreiptu nuo tikrovės, aiškiai užsakyminiu kampu.

Kaip jau žinome, iki nacionalizacijos Rusijos pilietis V. Antonovas valdė 68,10 proc., o Lietuvos pilietis R. Baranauskas – 25 proc. banko akcijų. Likusi akcijų dalis priklausė smulkiems akcininkams. Tad visos kalbos, kad "Snoras yra lietuviškas bankas buvo gerokai naivios. Beje, tai netgi nėra svarbiausia. Kur kas pavojingiau, kai tokį galingą finansinį instrumentą per kontrolinį akcijų paketą valdė labai nepatikimos reputacijos Rusijos pilietis.

Būtina atlikti visus galimus veiksmus, kad nuo šios, vis labiau ryškėjančios bankinės aferos, kiek įmanoma mažiau nukentėtų Lietuvos gyventojai. Laukia didelis, atkaklus ir nuoseklus darbas. Galima net neabejhoti, kad tokio galingo finansinio monstro pasipriešinimas, manau, bus didžiulis. Mes galime gerai net nenutuokti visų priešinimosi galimybių. Labai tikėtina, kad atskleistas "Snoro" darbuotojo įdirbis, slapta renkant kompromatus prieš aukštus Lietuvos pareigūnus buvo ne paskutinis bandymas šioje srityje. Kas dabar gali atspėti, kiek tokių yra "pakabinta" kokioje slaptoje kartotekoje ir kokio ilgio tos virvutės, kuriomis jie gali būti tampomi, pagal užsakovų pageidavimus?
aš visada domuosi tais bankais į kuriuos nunešu bent 100 Lt.Seku jų vystymąsi.skaitau spaudą. Tai noriu pasakyti, kad apie snoro banką visada buvo pilna tiek keistų žinių, tiek gandų.To užteko,nežiūrint jų vilionių su didesnėmis palūkanomis, kad aš niekada nesinaudočiau snoro paslaugomis.
O rusas sako: Posle draki kulakami nie mašut( po muštynių kumščiais nemojuoja).Tai kas įsteigė tą rusišką banką,jei jo kapitalo švarumas nebuvo nustatytas? Ar vėl kaltas liks tik vienas Petrikas Antrasis?
niekada snoru nepasitikejau
tas snoras labai garsus pasidare :D
kodel sios istorijos pries savaite niekas nepasakojo..
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų