Seimas ketvirtadienį juos įtraukė į šį sąrašą. Už Lietuvos banko įstatymo pataisas balsavo 72, prieš - 3, o susilaikė 19 parlamentarų.
Seimas nustatė, kad kredito davėjai, išskyrus kredito įstaigas ir jų filialus, turės mokėti 0,0125 proc. vidutinės metinės paskolų likučio sumos, bet ne mažiau kaip 100 eurų. Tarpusavio skolinimo platformos operatoriams šis mokestis sieks 3 tūkst. eurų, o nepriklausomiems tarpininkams - 217 eurų.
Lietuvos bankas iš finansų rinkos dalyvių šiemet planavo surinkti 4,7 mln. eurų įmokų. Jų dydžiai priklauso nuo jų statuso ar pobūdžio - bankai moka įmokas atsižvelgiant į jų vidutinį metinį turtą, draudimo bendrovės – į pasirašytas draudimo įmokas, o kai kurie finansų rinkos dalyviai, tokie kaip mokėjimo įstaigos, – į apyvartą.
Bankai rinkos priežiūrai išlaikyti nuo 2012 metų moka 0,017 proc. turto vertės mokestį, bankų filialai - 0,0057 proc., o vartojimo paskolų įmonės - 0,0085 proc. Centrinis bankas šiuo metu prižiūri apie pusę tūkstančio finansų rinkos dalyvių.