Jame ministrai diskutavo dėl dujų iš atsinaujinančiųjų energijos išteklių, gamtinių dujų ir vandenilio vidaus rinkos Direktyvos ir Reglamento pasiūlymų.
Susitikime buvo siekiama Tarybos bendrojo požiūrio dėl Pastatų energetinio naudingumo direktyvos peržiūros.
Taip pat Europos Komisija pristatė pasiūlymą dėl Tarybos reglamento dėl solidarumo didinimo pasitelkiant geresnį dujų pirkimų koordinavimą, tarpvalstybinius dujų mainus ir patikimus kainų lyginamuosius indeksus, ministrai šiuo klausimu apsikeis nuomonėmis.
Po susitikimo ministras išsakė abejones, dėl naujausio Europos Komisijos pasiūlymo.
„Pirmiausia, kyla tam tikrų abejonių, ar mažmeninių gamtinių dujų kainų dereguliavimas pasieks savo tikslus – sudarys realią konkurenciją ir užtikrins mažesnes kainas vartotojams, nes dauguma valstybių narių turi nedidelį kiekį gamtinių dujų tiekimo šaltinių ir aktyvių tiekėjų, kurie aptarnauja klientus, skirtingai nei elektros energetikos rinkoje, kurioje veikia didelis skaičius elektros gamintojų ir tiekėjų, sudarančių tinkamą konkurencinę aplinką“, – sakė ministras.
Pasak jo, Lietuva skeptiškai vertina Direktyvos projekte siūlomą vandenilio tinklo operatoriaus veiklos atskyrimą.
„Direktyvos projekte turėtų būti palikta lankstumo valstybėms narėms nuspręsti dėl teisės perdavimo sistemos operatoriams užsiimti ir vandenilio dujų transportavimo paslaugos teikimu. Dujų ir vandenilio tinklus valdant vienam operatoriui būtų galimybė efektyviau išnaudoti jau esamą infrastruktūrą, ją pagal poreikį pertvarkant ir pritaikant vandeniliui.
Be to, dujų perdavimo sistemų operatoriai turi reikiamą patirtį, žinias, infrastruktūrą, ją pritaikius vandenilio transportavimui, dėl masto ekonomijos, būtų sutaupomi infrastruktūros kaštai ir užtikrinti mažesni tarifai vartotojams ir efektyviau bei greičiau prisidedama prie dekarbonizacijos tikslų pasiekimo nacionaliniu ir ES mastu“, – kalbėjo D. Kreivys.