REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusių metų rugsėjį Lietuvoje buvo pasiekta simbolinė riba – įregistruotas 10-tūkstantasis elektromobilis. Tačiau dalį šalies gyventojų nuo elektromobilio pirkimo vis dar stabdo ne vienas mitas...

Praėjusių metų rugsėjį Lietuvoje buvo pasiekta simbolinė riba – įregistruotas 10-tūkstantasis elektromobilis. Tačiau dalį šalies gyventojų nuo elektromobilio pirkimo vis dar stabdo ne vienas mitas...

REKLAMA

Šį šeštadienį, dar vieną sezoną pradedančioje TV3 laidoje „Tylūs geradariai“, apie šio tipo transporto priemonių privalumus, trūkumus bei perspektyvas sužinosite viską.

Kaip ir praėjusiais metais, tuo domėsis ir laidos vedėjas, charizmatiškasis aktorius Leonardas Pobedonoscevas.

Lietuvoje sparčiai vystosi ne tik elektromobilių parkas, bet ir jiems skirtų įkrovimo stotelių tinklas.

Nepaisant to, šias transporto priemones įsigyti svarstantiems gyventojams vis dar kyla daugybė neaiškumų. 

Ar elektromobiliai yra pakankamai tvarūs? Ar su jais įmanoma sklandžiai nuvažiuoti nuo sostinės iki pajūrio ar net ilgesnius atstumus? Ar pakeliui yra pakankamai įkrovimo stotelių? 

REKLAMA
REKLAMA

Tai – tik keletas iš gausybės žmones neraminančių klausimų, kuriuos stengsis atsakyti šio šeštadienio laidos svečias, SEB banko Lietuvoje Lizingo departamento vadovas Simonas Norbutas.

REKLAMA

O ar žinojote, kaip pastaraisiais metais keitėsi elektromobilių stotelių įkrovimo tinklas ir kaip planuojama jį plėsti artimiausiu metu?

„Infrastruktūros problema mūsų šalyje vis dar išlieka gana opi. Tai – viena iš pagrindinių priežasčių, atgrasančių gyventojus nuo elektromobilių įsigijimo. Visgi Susisiekimo ministerija ne tik finansuoja įkrovimo stotelių tinklo plėtrą šalyje, bet ir subsidijuoja šių stotelių įsirengimą namuose“, – pasakos S. Norbutas.

Jis taip pat atskleis, kodėl įkrauti elektromobilio bateriją namuose yra ne tik pigiau, bet ir naudingiau.

REKLAMA
REKLAMA

S. Norbutas pateiks ir konkrečius skaičiavimus, kuriais remiantis sužinosite, kiek įprastai kainuoja elektromobiliu nuvažiuoti 100 kilometrų atstumą, bei kiek jums gali atsieiti šios transporto priemonės eksploatacija per penkerius metus. 

Kaip manote, kiek kartų per tą patį laikotarpį yra brangesnė automobilių su vidaus degimo varikliais eksploatacija?

Siekiama, kad nuo 2050-ųjų Europoje apskritai nebeliktų transporto priemonių, varomų benzinu ar dyzelinu.

Jei niekas nepasikeis, tokias mašinas registruoti bus draudžiama jau nuo 2035 m.

Dėl šių priežasčių galima neabejoti, kad elektromobiliai – ne tik Europos, bet, ko gero, ir viso pasaulio ateitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto Lietuvoje elektromobiliai šiuo metu sudaro dar tik 0,5 proc. viso automobilių parko. O kokia situacija pagal šį rodiklį yra pirmaujančiose Europos Sąjungos šalyse?

Šio šeštadienio laidoje išgirsite ne tik šią informaciją, bet ir sužinosite apie dažniausiai elektromobilius gaubiančius mitus. Kas yra tiesa, o kas – melas? 

Ar tikrai šio tipo transporto priemonių baterijas reikia keisti kas penkerius metus, o jų kaina prilygsta elektromobilio kainai? Ar iš tikrųjų elektromobilis į aplinką išskiria daugiau anglies dioksido nei įprasta transporto priemonė su vidaus degimo varikliu? Koks garsus aktorius net buvo dėl to sunerimęs? 

REKLAMA

Laidos metu vedėjas L. Pobedonoscevas kartu su S. Norbutu elektromobiliu leisis į kelionę po Vilniaus gatves.

Šiemet tokių kelionių po Lietuvą, pristatant tvarius reiškinius, bus ir daugiau.

Šįkart laidos herojai užsuks į vieną iš dalijimosi daiktais stotelių „DĖK‘UI“. Ir ne tik užsuks, bet ir patys nuveš bei paliks ten keletą panaudotų, bet jau nebereikalingų daiktų. Kokių?

Iš viso laidos filmavimo metu elektromobiliu bus nuvažiuota 40 kilometrų. Kaip manote, kiek kainavo ši kelionė ir kiek į gamtą buvo išmesta anglies dioksido? Visa tai sužinosite jau šį šeštadienį.

Laida „Tylūs geradariai“ – šeštadieniais, 9.30 val. tik per TV3!

Per tokius šalčius labai smagu turėti elektromobilį. Užsidedi fufaikę, veilokus, ušankę (nes negali jungti normalaus šildymo) ir varai, kol traukia, koki 50 km. Tada, kai akumas nudvėsta, pasiimi balalaiką, groji ir džiaugiesi gentvilo žaliu kursu. Už tai kovojame, draugai, už žalią rytojų!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų