REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ramunė DAMBRAUSKAITĖ Į redakciją kreipėsi šiaulietis, kurį papiktino nepanašios Šiaulių ir Panevėžio miestų degalinėse parduodamo kuro kainos. „Panevėžyje maždaug 20 centų galima pigiau nusipirkti degalų nei Šiauliuose. Todėl nelabai suprantu – juk kelti kainas nenaudinga patiems prekybininkams“, - sako šiaulietis. Pasak Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos (LNPPĮA) prezidentės Daivos Jokšienės, kainų šuoliai važiuojant iš vieno taško į kitą iš tiesų ženkliai kinta, tačiau tai jau įmonės ir jos prekybos nuostatų, kurių ji laikosi, reikalas.

REKLAMA
REKLAMA

Šuoliuojančios kainos

Kaip teigė į redakciją kreipęsis šiaulietis, didelį kuro kainų šuoliavimą galima pastebėti Šiaulių ir Panevėžio miesto degalinėse. „Imkime dviejų įmonių degalines. Šiaulių vienos įmonės degalinėje perki litrą už 4,55, o Panevėžyje – už 4,30 Lt. Ir kitos įmonės dyzelinas Panevėžyje – 4,30 Lt, o Šiauliuose – 4,2-4,55 Lt. Ir taip visoje Šiaulių apskrityje. O Panevėžys – toks pat miestas, kaip ir Šiauliai, todėl negaliu suprasti, kodėl taip yra“, - sako šiaulietis.

REKLAMA

Pasak jo, degalų kainos aktualios ne vien tik jam, bet ir kitoms įmonėms, kurių darbuotojai daug važinėja. „Tarkim, vienai Šiaulių įmonei teko skambinti ir papasakoti apie tokią problemą. Ji taip pat yra susidomėjusi tokiomis kainomis – juk reikia važiuoti transportu po miestą kiekvieną dieną. Jie priversti kurą piltis Šiauliuose, juk į Panevėžį nevažiuos įsipilti“, - teigia vyriškis.

Šiauliečiui tiesos teko ieškoti ir pas miesto valdžios atstovus. Bet Šiaulių miesto savivaldybės Infrastruktūros skyriuje vyriškiui buvo pasakyta, kad reikėtų kreiptis į vartotojų teises – daugiau nieko konkretaus neteko išgirsti, tik tai, kad čia yra privati prekyba. „Savivaldybei rūpi kuo greičiau atstumti mane su tokiu klausimu“, - sako vyriškis.

REKLAMA
REKLAMA

Kiekvienoje įmonėje – sava politika

Pasak Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos (LNPPĮA) prezidentės D. Jokšienės, iš esmės degalų kainos priklauso nuo produkto kainos, nuo mokesčių ir nuo konkurencinės aplinkos. „Kiekviena įmonė turi savo politiką, kaip ji nustato degalų kainas. Dabar kainų skirtumas įvairiuose Lietuvos regionuose priklauso nuo konkurencinės aplinkos. Šiuo metu Panevėžyje yra mažesnės kainos. Bet taip yra ne tik šiame mieste, tas pats yra ir Utenoje, Klaipėdoje. Ir tai sąlygoja ta pati konkurencinė aplinka – šalia esančios degalinės“, - sako Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos prezidentė. Tad ta pati įmonė, kuro prekybos taškus išdėsčiusi skirtinguose Lietuvos taškuose, gali nustatyti skirtingas kainas tam pačiam produktui, o tai lemia tos pačios minėtos sąlygos – konkurencinė aplinka, įmonės kainodaros taisyklės, mokesčiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, vieną dieną žema degalų kaina gali tuoj pat pakilti. „Kainos per parą gali kisti labai dažnai. Ir tai taip pat sąlygoja produkto kaina bei konkurencinė aplinka“, - teigia D. Jokšienė.

Nėra gudrybių

Dažnam pirkėjui gali pasirodyti, kad lojalumo kortelės ir akcijos – akių dūmimas, kuris neva suteikia galimybę sutaupyti. Pasak D. Jokšienės, prekybininkai nesiima jokių gudrybių – tai tiesiog normalus verslas. „Tos lojalumo kortelės teikia pasiūlymus, yra įvairūs kaupiamieji pasiūlymai, už tam tikrą nusipirktą degalų kiekį galima kaupti – nuperki tam tikrą degalų kiekį ir gauni kažkiek nemokamai. Be to, yra tiesioginės nuolaidos“, - sako Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos prezidentė. Į klausimą, ar galima rasti brangiausią kurą Lietuvoje, D. Jokšienė atsakė, kad degalai nėra brangiausi. „Tai yra tiesiog skirtingos kainos skirtinguose miestuose, jūs galite įeiti į bet kokios įmonės, prekiaujančios degalais, tinklalapį ir pasižiūrėti, kokios yra kainos. Šiandien kuro kaina Panevėžyje yra mažesnė nei Vilniuje, Klaipėdoje ir Utenoje“, - teigia D. Jokšienė.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų