• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
20
Karas Ukrainoje (nuotr. SCANPIX)

Vakarų šalys yra spaudžiamos didinti tiekimą Ukrainai ir tuo pat metu didinti savo gynybos arsenalus. Vis dėlto Vakarams prireiks dvejų metų, kad pagamintų pakankamai sviedinių Ukrainai.

20

Vakarų šalys yra spaudžiamos didinti tiekimą Ukrainai ir tuo pat metu didinti savo gynybos arsenalus. Vis dėlto Vakarams prireiks dvejų metų, kad pagamintų pakankamai sviedinių Ukrainai.

REKLAMA

Apie tai skelbia „Financial Times“, rašo UNIAN.

Vakarų bendrovės susiduria su problemomis

Leidinys pažymi, kad pagrindinė problema yra ta, jog Vakarų bendrovės neturi pakankamai kvalifikuotų darbuotojų, kad patenkintų paklausą. Patyrę specialistai išeina į pensiją, o pritraukti į gamybą jaunąją kartą darosi vis sunkiau.

Be to, ginklų gamybai reikalingi įgūdžiai. Daugelis procesų yra automatizuoti, tačiau kai kuriuos darbus vis dar tenka atlikti rankomis.

„Vakarų šalys patiria spaudimą didinti tiekimą Ukrainai tuo pat metu, kai didina savo gynybos arsenalus. Ginklų gamintojai susiduria su pagrindine dilema: taikos metu, kai jiems reikia pastovaus užsakymų srauto, politikai turi mažai paskatų leisti pinigus ginklams.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau nestabilumo laikais išlaidos gynybai didėja, todėl užsakymų būna pilna, tačiau jie labai vėluoja, nes bendrovėms trūksta kvalifikuotų darbuotojų, kad užpildytų tiekimo grandinę“, – cituojamas straipsnis.

REKLAMA

Anot autorių, tokie vėlavimai ypač skaudžiai atsiliepia fronto linijoje esantiems kariams.

Anot vieno aukšto rango vadovo, Vakarų gynybos įrangos gamintojams prireiktų dvejų metų, kad jie pagamintų pakankamai amunicijos ir užtikrintų, jog Ukrainos kariai būtų aprūpinti.

Karas Ukrainoje tęsiasi beveik dvejus metus

Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.

REKLAMA
REKLAMA

Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.

Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.

Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) 2023 m. kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų