• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinių Tautų aukščiausiajame teisme ketvirtadienį Izraeliui bus pateikti kaltinimai, kad šis Gazos Rruože vykdė „genocidą“; šalies prezidentas šiuos kaltinimus atmetė kaip „žiaurius“ ir „absurdiškus“.

Jungtinių Tautų aukščiausiajame teisme ketvirtadienį Izraeliui bus pateikti kaltinimai, kad šis Gazos Rruože vykdė „genocidą“; šalies prezidentas šiuos kaltinimus atmetė kaip „žiaurius“ ir „absurdiškus“.

REKLAMA

Pietų Afrikos Respublika pateikė skubų prašymą Tarptautiniam Teisingumo Teismui (TTT), siekdama priversti Izraelį „nedelsiant sustabdyti“ savo karines operacijas Gazoje.

PAR teigia, kad Izraelis pažeidžia savo įsipareigojimus pagal JT Genocido konvenciją – sutartį, pasirašytą 1948 metais, kai pasaulis po Holokausto šaukė „niekada daugiau“.

Kaip viena iš sutartį pasirašiusių šalių, PAR gali paduoti Izraelį į TTT, kuris sprendžia šalių ginčus ir dažnai vadinamas „Pasauliniu teismu“.

PAR pripažįsta, kad kaltinant Izraelį genocidu tenka „ypatinga atsakomybė“, ir „nedviprasmiškai“ smerkia „Hamas“ išpuolius, dėl kurių spalio 7 dieną prasidėjo karas Gazoje.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau 84 puslapių pareiškime teismui Pretorija apkaltino Izraelį, kad bombardavimu ir invazija į Gazos Ruožą „siekiama sunaikinti didelę dalį palestiniečių nacionalinės, rasinės ir etninės grupės“.

REKLAMA

Izraelio prezidentas Isaacas Herzogas atrėmė kaltinimus ir išdėstė tikėtiną savo šalies gynybos poziciją.

„Nėra nieko žiauresnio ir absurdiškesnio už šį teiginį, – sakė I. Hercogas. – Mes dalyvausime Tarptautiniame Teisingumo Teisme ir išdidžiai pateiksime savo argumentus dėl savigynos... remdamiesi tarptautine humanitarine teise“.

Jis teigė, kad Izraelio kariuomenė „daro viską, ką gali, esant itin sudėtingoms aplinkybėms vietoje, siekdama užtikrinti, jog nebus jokių nenumatytų pasekmių ir civilių aukų“.

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi tai yra skubi procedūra, TTT gali priimti sprendimą per kelias savaites. Jo sprendimai yra galutiniai ir neskundžiami. Tačiau šalys ne visada laikosi teismo sprendimų – pavyzdžiui, TTT yra nurodęs Rusijai nutraukti invaziją į Ukrainą.

Leideno universiteto viešosios tarptautinės teisės docentė Cecily Rose sakė, kad teismas šiuo metu neprivalo priimti sprendimo dėl esminių bylos klausimų -- šis klausimas greičiausiai užtruks ne vienerius metus.

„Vietoj to teismas tik vertins, ar yra rizika, kad bus padaryta nepataisoma žala žmogaus teisėms pagal Genocido konvenciją, ypač Gazos Ruožo palestiniečių teisei būti apsaugotiems nuo veiksmų, keliančių grėsmę jų, kaip grupės, egzistavimui“, – AFP sakė C. Rose.

Deja per 8 tūkstančius nužudytų Palestinos vaikų niekada ,,išdidžiai,, nieko nepareikš. Žlugo visa empatija žydams, liko tik pasibjaurėjimas šia tauta.
nors viena valstybė parodė žmogiškumą ir supratimą. P. Afrika, pati iškentusi apartheido režimą, pagaliau įvardino apartheidą ir genocidą vykdantį izraelį kaip nusikaltėlį teroristą. 75 metus žydai žudė ir mėtė pėdas, neva mus puola palestiniečiai, jie yra teroristai, vykdė milžiniškas represijas ir susidorojimus palestiniečių atžvilgiu, laikė juos antrarūšiais, gyvuliais. Didžiulė pagarba P. Afrikos politikams.
Pati beviltiškiausia niekam nereikalinga JT organizacija nemato genocido Ukrainoje,vagiami vaikai,dingsta žmones paimtieji i nelaisvę,deginamos knygos,bažnyčios...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų