13
Saulius Ritteris, Milda Valčiukaitė, Donata Vištartaitė ir Mindaugas Griškonis (nuotr. LTOK)

Lietuvos kraitis Rio de Žaneiro olimpiadoje – trys bronzos ir sidabro medaliai. Keturi apdovanojimai nėra mažai – lietuviams buvo žaidynių ir prastesnių. Pavyzdžiui, iš 1996 metų Atlantos olimpiados turime tik krepšininkų laimėtą bronzą.

13

Tiesa, Brazilijoje nė vienam mūsų šalies sportininkui nepavyko tapti čempionu. Be aukso lietuviai taip pat grįžo iš 1996 metų Atlantos ir 2008 metų Pekino olimpiadų. Kol dar galvose rikiuojasi mintys, ar išties sėkmingas Rio buvo Lietuvai, prisiminkime gražiausius momentus – medalius iškovojusius atletus.

Kiek tai kainuos Lietuvai? Sidabrą iškovoję irkluotojai Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris – po 57,92 tūkst. eurų, už bronzos medalį Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas, Donata Vištartaitė, Milda Valčiukaitė ir Aurimas Didžbalis gaus po 43,44 tūkst. eurų premiją. Tiesa, Lietuva pinigines premijas skiria už pirmąsias aštuonias pozicijas olimpinėse žaidynėse. Tad pavyzdžiui, aštuntą vietą užėmęs plaukikas Simonas Bilis gaus 5,79 tūkst. eurų

Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė

Irklavimas. Bronza.

Pirmuosius medalius Lietuvai iškovojo šauniosios porinės dvivietės irkluotojos Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė. 2000 metrų distanciją lietuvės įveikė per 7:43.76 min. ir iškovojo olimpinę bronzą. Lietuvės į priekį užleido tik čempionėmis tapusias lenkes (7:40.10 min.) ir antrąją vietą iškovojusias brites (7:41.05 min.).

Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis

Irklavimas. Sidabras.

Praėjus vos 20 minučių po gražias emocijas padovanojusių merginų finišo, vyrų irkluotojų duetas Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis galingais yriais 2000 metrų įveikė antri po nugalėtojais tapusių kroatų.

„Šaunu, manau, kad bet kokios spalvos medalis Lietuvai yra aukso vertės, - po sidabrinio finišo Rio olimpinėse žaidynėse kalbėjo irkluotojai Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis. - Negalvojome apie savo sveikatą, dirbome automatiškai, prieš pat finišą smegenys jau buvo kažkur toli iškeliavusios, buvome atsijungę, tačiau reikėjo plaukti iki pat galo“.

Aurimas Didžbalis

Sunkioji atletika. Bronza.

Istorinį medalį sunkiosios atletikos varžybose iškovojo Aurimas Didžbalis. Svorio kategorijoje iki 94 kg kovojęs 25-erių metų Lietuvos atletas rovimo veiksmu tik trečiuoju bandymu iškėlė 177 kg sveriančią štangą, išstūmė 215 kg, dvikovėje surinko 392 kg ir laimėjo bronzos medalį.

Čempionu tapo Irano sunkiaatletis Sohrabas Moradi (403 kg – 182 + 221), o sidabru tenkinosi baltarusis Vadimas Stralcovas (395 kg – 175 + 220). Iš viso šioje svorio kategorijoje kovojo 18 sunkiaatlečių.

Dideliais pažaidais prieš žaidynes nesisvaidęs marijampolietis bronzą iškovojo juodžiausiu Lietuvos krepšininkams metu – kai šie pralaimėjo grupės rungtynes ispanams net 50 taškų skirtumu. Tą akimirką praskaidrinęs sunkiaatletis kalbėjo, kad tai aukščiausias jo laimėjimas: „Vienareikšmiškai. Stengsimės tą bronzą šlifuoti ir kilti aukščiau.“ Tai pirmasis Lietuvos sunkiosios atletikos olimpinis medalis per visą istoriją.

Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas

Baidarės. Bronza.

Paskutiniai Lietuvą pradžiugino baidarininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas. Jie tapo pirmaisiais Nepriklausomos Lietuvos baidarių irkluotojais, iškovojusiais olimpinį medalį.

Dvivietės baidarės įgula galingai šovė iš starto ir nemažindama tempo pasiekė už 200 m esantį finišą. A. Lankas ir E. Ramanauskas distanciją įveikė per 32,382 sek. „Man tai pati geriausia dovana. Juk dar prieš kurį laiką net apie olimpines žaidynes negalėjau pasvajoti“, - prisipažino 31-ą gimtadienį tą dieną šventęs Edvinas.