Serbijos rinktinė pasaulio futbolo čempionato atrankos A grupės lemiamos rungtynėse 2:1 pranoko Portugalijos futbolininkus ir iškovojo tiesioginį kelialapį į šį turnyrą.

Renato Sanchesas jau 2-ąją minutę nuostabiu smūgiu nuginklavo vartininką ir išvedė Portugalijos rinktinę į priekį 1:0.

Dušanas Tadičius 33-ąją minutę puikiu smūgiu iš tolimos distancijos išlygino šių rungtynių rezultatą 1:1.

R.Sanchesas antrojo kėlinio pradžioje atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolį paskutinę akimirką blokavo gynėjas.

D.Tadičius 82-ąją minutę atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau sukurti pavojaus prie varžovų vartų nepavyko.

Po keitimo aikštėje pasirodės serbų puolėjas Aleksandaras Mitrovičius 90-ąją minutę tiksliu smūgiu galva nuginklavo vartininką ir išplėšė ne tik komandai pergalę, bet ir kelialapį į pasaulio futbolo čempionatą 2:1.

Serbai surinko 20 taškų ir tapo A grupės nugalėtojais, tuo tarpu portugalai su 17 taškų liko antri ir kovos dėl bilieto į pasaulio futbolo čempionatą papildomų atkrintamųjų rungtynių metu.

Papildomo atrankos etapo pusfinaliai vyks 2022 m. kovo 24-25 dienomis.

Kitame grupės mače Liuksemburgas 0:3 nusileido Airijai.

Dramatiškai susiklostė ir B grupės lyderių rungtynės. Ispanijos rinktinė lemiamame mače 1:0 įveikė Švedijos futbolininkus ir iškovojo tiesioginį kelialapį į šį turnyrą.

Pablo Sarabia 9-ąją minutę atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolys skriejo šalia varžovų vartų ir rezultatas išliko nepakitęs. Emilis Forsbergas 16-ąją minutę atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau nukreipti kamuolio į vartų tinklą taip ir nepavyko.

Raulis de Tomas 53-ąją minutę standartinės situacijos metu atliko smūgį galva, tačiau pastarasis tikslo nepasiekė.

Alvaro Morata 86-ąją minutę sėkmingai perkėlė kamuolį per vartininką ir išvedė Ispanijos rinktinę šiose rungtynėse į priekį 1:0.

Ispanai surinko 19 taškų ir tapo B grupės nugalėtojais, tuo tarpu švedai su 15 taškų liko antri ir kovos dėl bilieto į pasaulio futbolo čempionatą papildomų atkrintamųjų rungtynių metu.

Kitame susitikime Graikija ir Kosovas sužaidė taikiai 1:1