Romoje (Italija) baigėsi ATP „Challenger“ serijos „Roma Garden Open“ vyrų teniso turnyro kvalifikacija. Pirmadienį antrajame rate Vilius Gaubas (ATP-345) per 1 valandą 43 minutes 7:5, 6:4 įveikė ispaną Danielį Meridą (ATP-403).

Tai buvo trečia 19-mečio lietuvio pergalė prieš ispaną per keturis tarpusavio mačus ir revanšas už pralaimėtą pastarąjį susitikimą šių metų vasarį (0:6, 6:2, 4:6).

Pirmojo seto aštuntajame geime V.Gaubas savo padavimų metu buvo atsilikęs net 0:40, bet atlaikė spaudimą. Lietuvis savo „break pointo“ laukė iki vienuoliktojo geimo, kai nesuklydo ir laimėjo varžovo padavimų seriją.

Antrajame sete V.Gaubas buvo atsilikęs 0:2, bet į tai atsakė spurtu 4:0. Lietuvis šią atkarpą galėjo dar pratęsti, jei septintajame geime būtų realizavęs „break pointą“. Tuo tarpu aštuntajame geime D.Merida turėjo paskutinę realią progą išlyginti rezultatą, bet irgi pralaimėjo „break pointą“. V.Gaubas šiame mače laimėjo 3 iš 5 turėtų „break pointų“, o D.Merida – tik 1 iš 7.

Ričardas Berankis įveikė amerikietį

Kinijoje vykstančio ATP „Challenger“ serijos „Shenzhen Luohu Challenger“ vyrų teniso turnyro kvalifikacijoje pirmadienį vėl pirmąja Lietuvos rakete tapęs 33-ejų Ričardas Berankis (ATP-329) vos per 1 valandą 6:2, 6:1 sutriuškino 24-erių amerikietį Andrew Fenty (ATP-981). Šis mačas dėl audros buvo nukeltas iš sekmadienio į pirmadienį.

Pirmą kartą sutiktas varžovas R.Berankiui nepridarė jokių problemų. Lietuvis laimėjo net 5 varžovo padavimų serijas, o amerikietis taip ir nesusikūrė nė vieno „break pointo“. R.Berankis tiek po pirmųjų, tiek po antrųjų savo padavimų laimėjo net po 90 proc. galimų taškų, varžovas atitinkamai – 50 proc. ir 32 proc. Taškais R.Berankis mačą laimėjo net 56:23.

A.Fenty buvo labai perspektyvus tenisininkas, kuris 2018 m. ITF jaunių (iki 18 metų) reitinge rikiavosi net 9-as. Amerikietis žaidė „US Open“ ir Vimbldono jaunių dvejetų turnyrų ketvirtfinaliuose, laimėjo Panamerikos jaunių čempionatą. Vėliau A.Fenty pasuko į NCAA studentų tenisą, todėl retai pasirodydavo profesionalų turnyruose. Šiame sezone amerikiečio rezultatai – neypatingi. Jis žaidė nemažai ITF turnyrų, bet tik viename iš jų pasiekė ketvirtfinalį.

R.Berankis pelnė 2 ATP vienetų reitingo taškus ir 400 JAV dolerių, o lemiamoje kovoje dėl vietos pagrindiniame etape susitiks su tunisiečiu Moezu Echargui (ATP-331) arba australu Blake‘u Ellisu (ATP-393).

ATP „Challenger“ serijos vyrų teniso turnyro Kinijoje prizų fondą sudaro 82 tūkst. JAV dolerių.