49
Lietuva – Prancūzija (nuotr. Fotodiena.lt)

Lietuvos rinktinė supyko. Lietuviai antradienį Kauno „Žalgirio“ arenoje antrąją rungtynių dalį laimėjo 57:29 ir nepaliko jokių šansų prancūzams – 96:71 (23:16, 16:26, 30:14, 27:15).

49

Taip Lietuvos rinktinė atsirevanšavo už praėjusią savaitę patirtą pralaimėjimą Orleane – 77:98.

Tąkart lietuviams po 14 taškų pelnė Martynas Gecevičius ir Artūras Gudaitis, 13 – Jonas Valančiūnas, 12 – Jonas Mačiulis, 10 – Mindaugas Kuzminskas.

Prancūzijos komandos gretose išsiskyrė Nando de Colo bei Evanas Fournier, surinkę po 17 taškų. 12 pridėjo naujasis Kauno „Žalgirio“ legionierius Axelis Toupane’as.

Lietuvos rinktinei tai – penktosios draugiškos rungtynės. Prieš tai 59:58 nugalėti lenkai, 70:81 pralaimėta gruzinams ir 80:82 kroatams.

Šįkart vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis neregistravo keturių krepšininkų – Ado Juškevičiaus, Deivido Gailiaus, Edgaro Ulanovo ir Mariaus Grigonio. Į 12-uką pirmąkart įtrauktas čiurnos traumą išsigydęs Evaldas Kairys.

Lietuvos krepšinio federacija prieš rungtynes pagerbė ilgametį rinktinės kapitoną Robertą Javtoką. Žiūrovai jam plojo atsistoję. Prie aplodismentų prisidėjo ir rinktinės krepšininkai, tuo metu sustabdę apšilimą.

Pirmasis kėlinys

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė dabartinis Lietuvos rinktinės kapitonas Mantas Kalnietis. Dvitaškį pridėjo Donatas Motiejūnas, du taškus su pražanga – Jonas Mačiulis. Lietuviai šovė į priekį 7:0.

Sužaidus dvi minutes, taškų sąskaitą atidarė ir prancūzai. Dvitaškį pataikė E. Fournier (2:7).

5-ąją minutę iš toli įmetė J. Mačiulis. Šeimininkai pirmąkart įgijo dviženklę persvarą (16:6).

D. Adomaitis pirmajame kėlinyje į kovą metė rinktinės debiutantą – E. Kairį.

Lietuviai pirmąjį ketvirtį laimėjo 23:16.

Antrasis kėlinys

Ilgai nesikeitė rezultatas 26:21. Ledus itin tolimu metimu pralaužė buvęs žalgirietis Leo Westermannas (24:26).

Antrajame kėlinyje sužibėjo D. Motiejūnas, kuris per pirmąją rungtynių dalį pelnė devynis taškus. Kauniečio pastangų buvo maža. Prancūzijos rinktinė sužaidė puikią antrojo ketvirčio pabaigą ir pirmąkart išsiveržė į priekį (40:39).

Po pirmosios rungtynių dalies lietuviai atsiliko 39:42.

Trečiasis kėlinys

Prieš ketvirtį pasveikinta Lietuvos U-18 rinktinė, šiemet laimėjusi Europos čempionato bronzos medalius.

Lietuviai kėlinį pradėjo spurtu 7:0 (46:42). Nepaisant to, netrukus D. Adomaitis griebėsi minutės pertraukėlės – jo auklėtiniai atsiliko 46:48.

Galiausiai trečiasis kėlinys tapo tikru Lietuvos rinktinės benefisu. Jį lietuviai laimėjo 30:14 (69:56).

Ketvirtasis kėlinys

Geroji banga tęsėsi ir lemiame ketvirtyje. Po M. Gecevičiaus tritaškio skirtumas dar labiau išaugo (78:57).

Šeimininkai varžovų arčiau neprisileido iki pat rungtynių pabaigos – 96:71.

Statistika

Lietuvos rinktinė metė 43 baudų metimus. Iš jų tikslą pasiekė 36 (83 procentai).

Šeimininkai perėmė devynis kamuolius, svečiai – du.

Lietuva: Mantas Kalnietis 18 (5/6 dvitaškių, 9 rezultatyvūs perdavimai, 5 išprovokuotos pražangos), Jonas Mačiulis 15 (5/10 metimų), Donatas Motiejūnas 13 (5/6 met.), Mindaugas Kuzminskas 11 (8 atkovoti kamuoliai, 7 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 10 (13 atk. kam., 8 išpr. praž.).

Prancūzija: Nando de Colo 16 (6/8 dvit., 9 išpr. praž.), Thomasas Heurtelis 13 (5/7 dvit., 8 rez. perd., 6 atk. kam.), Edwinas Jacksonas 12 (5/9 met.), Evanas Fournier 10.