42
M. Blaževičius (Fotobankas/Erikas Ovčarenko)

Marekas Blaževičius sužaidė įspūdingas rungtynes, tačiau varžovų lyderių nesustabdęs Kauno „Žalgiris“ (3/17) patyrė eilinį pralaimėjimą Eurolygoje.

42

Jure Zdovco auklėtiniai namie 78:94 (19:21, 28:26, 13:17, 18:30) nusileido Tel Avivo „Maccabi“ (10/12).

Ši iškovojo trečią pergalę iš eilės, nepaisant to, kad dėl koronaviruso neturėjo beveik viso trenerių štabo – komandai šiose rungtynėse vadovavo skauto pareigas užimantis Noamas Levy.

„Žalgiris“ žaidė pirmas namų rungtynes Eurolygoje po 50 dienų pertraukos, tačiau žiūrovai komandos nepasiilgo. Jie neužpildė net trečdalio arenos – lankomumas tesiekė 4863 žiūrovus.

Mačo metu simboliniai marškinėliai, pažymėti 60-uoju numeriu, įteikti ekipos legendai Algirdui Braziui – jis sausio 4 d. minėjo 60-ies metų jubiliejų.

Geriausias karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidė 20-metis M. Blaževičius – jis užfiksavo asmeninius taškų ir naudingumo balų rekordus.

Starto penkete mačą pradėjęs centras žaidė 26 minutes, per kurias pelnė 20 taškų (7/11 dvit., 6/6 baud.), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, išdalino 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus.

Viena M. Blaževičiaus atkarpa buvo ypač įspūdinga – antro kėlinio viduryje dvi „Žalgirio“ atakas iš eilės jis pabaigė taškais su pražanga, o po antrojo epizodo užriaumojo Derrickui Williamsui į veidą.

Šis stumtelėjo lietuvį – pasitarę teisėjai M. Blaževičiui skyrė techninę pražangą, o amerikiečiui – nesportinę. Lietuvis realizavo visus tris baudų metimus, Edgaras Ulanovas pridėjo dvitaškį ir taip vienos atakos metu kauniečiai surinko net 7 taškus.

Puikias rungtynes sužaidė ir Lukas Lekavičius, buvo šalia dvigubo dublio – 16 taškų ir 9 rezultatyvūs perdavimai.

„Žalgiris“ nesulaikė „Maccabi“ gynėjų – Jamesas Nunnally sukratė net 32 taškus (6/7 dvit., 6/7 trit., 2/2 baud.), Scottie Wilbekinas 20 (5/7 trit.).

„Žalgiris“ šiame mače vertėsi be Josho Nebo ir Manto Kalniečio, o vos dvi minutes sužaidęs Janis Strelniekas vėl patyrė traumą.

Po keturių mėnesių pertraukos į Eurolygos kovas grįžęs Joffrey Lauvergne’as prametė visus keturis dvitaškius ir taškų nepelnė.

Įpusėjus mačui rezultatas buvo lygus 47:47, bet „Maccabi“ iniciatyvą perėmė trečio kėlinio viduryje.

Tada žalgiriečiai tris minutes nesugebėjo užpulti, o svečiai laimėjo atkarpą 9:2 ir susikrovė 9 taškų pranašumą. „Žalgiris“ kelis kartus bandė priartėti, tačiau „Maccabi“ vis rasdavo savo atsakymų, o likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes D. Williamsas dėjimu pirmą kartą jų persvarą išaugino iki dviženklės – 83:73.

Dar po kelių akimirkų skirtumas šoktelėjo iki 15 taškų ir laimėtojas klausimų nekėlė. Nuščiuvusioje ir taip tuščioje „Žalgirio“ arenoje net pasigirdo „Maccabi“ sirgalių šūksniai.

Penktadienį kauniečiai namie priims Kazanės UNIKS ekipą.

„Žalgiris“: M. Blaževičius 20, L. Lekavičius 16 (9 rez. perd.), T. Cavanaugh 16, E. Ulanovas 10, K. Lukošiūnas 9, A. Milaknis 5, R. Miniotas 2, T. Websteris, J. Strelniekas ir J. Lauvergne po 0.

„Maccabi“: J. Nunnally 32, S. Wilbekinas 20, A. Žižičius 13, K. Evansas 10, D. Willimsas 9.