Kazys Maksvytis pasibaigus Eurolygos rungtynėms penktadienį Kaune galėjo ramiau atsikvėpti, kai Kauno „Žalgirio“ (4/5) 74:73 (25:18, 16:25, 21:18, 12:12) palaužė Miuncheno „Bayern“ (3/6) ir nutraukė keturių iš eilės pralaimėjimų seriją.

Chaotiškame mače pirmavo tai vieni, tai kiti, bet galiausiai viską lėmė paskutinės sekundės. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje daugmaž keturias minutes abu klubai negalėjo pelnyti taškų.

Bet tada prabilo S. Ibaka, likus 29 sek. pataikęs iš toli ir svečiai pirmavo 73:72. Bet kitoje atakoje iniciatyvos ėmėsi K.Evansas, kuris prasiveržęs krepšio link sudėtingu metimu vėl išvedė žalgiriečius į priekį 74:73.

„Bayern“ turėjo kamuolį savo rankose ir turėjo pakankamai laiko išplėšti pergalę. Tačiau Leandro Bolmaro neblogas metimas tikslo nepasiekė ir „Žalgiris“ galėjo ramiau atsikvėpti.

„Sveikinimai sirgaliams. Jie nusipelnė šios pergalės. Sunkus mačas, fizinis krepšinis, lėtos ir tipiškos dvigubos savaitės rungtynės, bet galiausiai pavyko iškovoti pergalę“, – sakė K. Maksvytis.

„Po pergalės nereikėtų laukti ir kelti raudonų vėliavų. Tie keturi pralaimėjimai kažkiek pridėjo suvaržymo, trūko laisvumo. Susikūrėme progų, kurių neišnaudojome. Eurolygoje imame bet kokią pergalę“, – pridūrė jis.

Kokį įspūdį šiandien paliko L. Lekavičiaus žaidimas?

Jis vertas minučių. Kalbėjome su juo, kad žais daugiau, savo vaidmenį puikiai išpildė, laimėjo savo tiesioginę dvikovą prieš varžovą. Jam kartu buvo ir paranki varžovų gynyba.

Kalbant apie paskutinį K. Evanso metimą, ar toks ir buvo planas?

Buvo kitoks planas. Turėjo žaisti Tomas Dimša, bet žaidė Keenanas. Jis ėmėsi iniciatyvos ir pataikė sunkų metimą. Nesigavo, kaip planavome. Bet, iš kitos pusės, tendencija tokia, kad tai turime apsiginti lemiamu metu tą ir padarome, bet kai turime užpulti, to nepadarome. Taip kad laimėjome sau įprastu scenarijumi.

E. Ulanovas nepradėjo mačo starte pirmą kartą šiame sezone. Kodėl?

Jis vis vien žaidė ir nemažai, bet nėra paslaptis, kad jo žaidimo kokybė buvo nukritusi. Bet kai A. Butkevičius sirguliavo, tai nelabai turėjome išeities rotuoti. O ir varžovas diktavo, kad norėjosi užduoti gerą toną nuo mačo pradžios gerai gintantis. Dėl to Arnas ir Dovis žaidė nuo starto.

20 K. Evanso minučių dėl dvigubos Eurolygos savaitės?

Taip. Apskritai per anksti apsidžiaugėme, kaip jis gerai pradėjo sezoną. Vis tik būdavo ir pavargdavo rungtynių pabaigose ar gerų metimų nepataikė, ar klydo. Norėjome jo laiką limituoti ir davėme šansų kitiems.

Ar D. Giedraitis nusipelno aukšto balą prieš C. Edwardsą, nors surinko tik vieną naudingumo balą?

Taip. Vienas iš jų lyderių C. Edwardas, kuris suteikia laisvumo, tačiau D. Giedraitis puikiai su juo susitvarkė.

Įvertino ir kitų žalgiriečių žaidimą

Laurynas Birutis po ilgosios pertraukos ilsėjosi tik dvi minutes. Kaip galima vertinti rungtynėse jo pasirodymą?

Komanda laimėjo, tad viskas gerai. Tokia atletiška komanda, kaip matėte, dar kai prideda prie Ibakos ir Bookerio Bongą, dvimetrinį įžaidėją, su jais labai sunku žaisti. Daugiau gynėmės agresyvesne gynyba, mažiau buvo keitimų, o prie stepouto gynybos Laurynas yra geriausias iš mūsų aukštaūgių

N. Mitrou-Longas aikštėje praleido tris su puse minutės. Koks yra jo dabar vaidmuo komandoje?

K. Evansas gauna pagrindines minutes, o kiti dalinasi likusias. Šiandien daugiau žaidėme su L. Lekavičiumi, su jam parankesniais varžovais. O jis tai pateisino, kai Nazui trūksta užtikrintumo.

Įmanoma jam dabar surasti daugiau laiko?

Kai pralaimime keturis kartus iš eilės negalvoji apie ritmą, o meti tais, kuriais labiausiai tiki.

Kiek dabar nukrito tas spaudimas?

Pagaliau galėsime ramiai išsimiegoti, galbūt bent treneriai. Kažkiek buvo nepasitikėjimo, nes praėjusiais metais arba lamėdavome keliasi taškais, arba pralaimėdave dideliais skirtumais.

O šiemet tokias tris rungtynes iš eilės pralaimėjome. Atsiranda nepasitikėjimas, nors tai nebūdavo blogos rungtynės.

Ko komandai vis dar trūksta pabaigose puolime?

Susiduriame su tokiu rebusu. Pirmas rungtynes laimėjo K. Evansas ir E. Ulanovas, o paskui jų trūko. Pradėjome sukti galvas, kam duoti lemiamą metimą, kas turi priimti lemiamą perdavimą.

Iš kitos pusės nutarėme, kad nėra ko blaškytis, turime lyderius, tik reikia atsižvelgti, kas tą dieną žaidžia geriau. Čia turbūt labai išsiplėčiau, bet kartais sunku rasti pabaigoje žaidėją, kuris to imtųsi.

Ar K. Maksvytis turi kažkokių ritualų ar pan., kurie padeda per tokias pralaimėjimų serijas? R. Kurtinaitis minėjo, kad pasipylus pralaimėjimams yra ėjęs į bažnyčią.

Be abejo, reikia reaguoti į situacijas, nors į bažnyčią nėjau. Žinau, kas už mane tai daro, aukoja ir meldžiasi. Tiesiog viskas praeina, tokia patarlė.

Kai pralaimi, ateis ir pergalės. Svarbiausia, kad kovojome, buvome kartu, šiandien buvo sunkios rungtynės. Tikiuosi, kad ši pergalė mus apramins ir atriš rankas.

Atleisti vyr. trenerį !!!! Ką jis išdarinėjo su mažu penketu, matė, kad neina, bet eksperimentavo net 5 min, per kurias iš +10 turėjome minusą.