„Euro 2020“ antradienį baigėsi vienai rinktinei. Kroatija 3:1 (1:1) laimėjo ir pasiuntė Škotiją namo savų aistruolių akivaizdoje.

Kroatija su keturiais taškais palypėjo į antrąją D grupės vietą. Anglams nusileidę čekai išstumti į trečiąją grupės poziciją, tačiau taip pat žais aštuntfinalyje.

Tuo tarpu Škotija jau prieš šį mačą žinojo, kad tik pergalė juos pakeltų iš grupės dugno. Tiesioginį kelialapį į aštuntfinalį šioje grupėje taip pat pagriebė lyderė Anglija.

Kroatų viltys sužibo ryškiausiomis spalvomis 17-ąją minutę. Nikola Vlasičius pasižymėjo po Ivano Perišičiaus rezultatyvaus perdavimo.

Namų „Hampden Park“ stadione rungtyniavę škotai nepasidavė ir dar pirmojo kėlinio pabaigoje rado atsakymą. 42-ąją minutę įvartį pelnė Connoras McGregoras.

Užsivedimas, noras ir kova dominavo po pertraukos, bet auksinį smūgį pelnė ryškiausia šio mačo žvaigždė – Kroatijos kapitonas Luka Modričius. 62-ąją minutę jo meistriškas smūgis baudos aikštelės prieigose nuginklavo Davidą Marshallą.

Galiausiai tašką 77-ąją minutę padėjo kitas Kroatijos rinktinės veteranas Ivanas Perišičius.

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys:

77 min. ĮVARTIS! Ivanas Perišičius didina kroatų pranašumą (3:1). Panašu, kad škotams čempionatas pamažu baigiasi, o kroatai su šiuo įvarčiu pakyla į antrąją vietą D grupėje.

62 min. ĮVARTIS! Luka Modričius vėl tildo Škotijos aistruolius. Baudos aikštelės prieigose kamuolį priėmęs Kroatijos kapitonas vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartus. Situacija keičiasi – kroatai vis dar treti grupėje, bet su keturiais taškais.

Pirmasis kėlinys:

45+3 min. Teisėjas siunčia ekipas į pertrauką. Dabartinė situacija grupėje: 1. Anglija (7 tšk.) 2. Čekija (4 tšk.) 3. Kroatija (2 tšk.) 4. Škotija (2 tšk.).

42 min. ĮVARTIS! „Hampden Park“ ošia – Škotija lygina rezultatą (1:1). Pasižymėjo saugas C. McGregoras.

17 min. ĮVARTIS! Kroatus į trečiąją poziciją grupėje kelia N. Vlasičiaus įvartis. Puolėjas užsikabino už gero perdavimo ir nukreipė žaidimo įrankį į apatinį kairįjį vartų kampą (1:0).

Startinės vienuolikės:

Kroatija (4-2-3-1): Dominikas Livakovičius (vart.), Joško Gvardiolas, Domagojus Vida, Dejanas Lovrenas, Josipas Juranovičius, Marcelo Brozovičius, Mateo Kovačičius, Nikola Vlašičius, Luka Modričius (kap.), Ivanas Perišičius, Bruno Petkovičius.

Škotija (5-3-2): Davidas Marshallas (vart.), Andrew Robertsonas (kap.), Kieranas Tierney, Grantas Hanley, Scottas McTominay, Stephenas O'Donnellis, Callumas McGregoras, Johnas McGinnas, Stuartas Armstrongas, Che Adamsas, Lyndonas Dykesas.