Vilniaus „Rytas“ FIBA Čempionų lygos „Top 16“ etapą pradėjo nesėkme Ispanijoje, kai 69:82 (19:19, 18:26, 12,18, 20:19) nusileido Manresos „Baxi“ ekipai, kuriose gretose žaidžia Martinas Gebenas.

„Rytas“ puikiai pradėjo rungtynes ir pirmavo 10:3, tačiau persvaros neišlaikė – pasibaigus pirmajam kėliniui rezultatas jau buvo lygus (19:19).

O vėliau varžova perėmė iniciatyvą ir ėmė tolti. Po antrojo kėlinio Manresos klubas pirmavo 45:37, o po trečiojo – 63:49. Ketvirtajame kėlinyje vilniečiai nesugebėjo kilti į lemiamą šturmą ir galiausiai pripažino varžovų pranašumą.

Po mačo „Ryto“ treneris Giedrius Žibėnas neslėpė apmaudo.

„Sveikinu Manresos komandai, nes ji tikrai nusipelnė pergalės. Man patinka, kaip šią komandą treniruoja Pedro Martinezas. Jis yra vienas mano mėgstamiausių mano trenerių, gerai paruošia komanda, pelnyta jų pergalė.

Kalbant apie mus, pradėjome skystai. Į aikštę žengėme lyg su šlepetėmis. „Top 16“ komandos bus geresnės nei sutiktos prieš tai etapuose, tad mums reikia greičiau prisitaikyti. Mums būtina pamiršti šias rungtynes ir ruoštis kitoms“, – sakė jis.

„Top 16“ yra kito lygio žvėris. Bet turiu priminti savo žaidėjams, kad mes irgi esame šiame etape, mes taip pat stipri komanda. Tačiau šiandien msų aukštaūgiai žaidė per minkštai, gynėjai tinkamai nekontroliavo mačo ritmo. Reikia padaryti išvadas, prisitaikyti ir grįžti stipresniems kitą savaitę“, – pridūrė jis.

Kitas rungtynes vilniečiai žais namuose sausio 31-ąją dieną prieš Stambulo „Bahcesehir Koleji“.