Rusų Ortodoksų Bažnyčia nesutinka su Prancūzijos valdžios sprendimu uždrausti bendrojo lavinimo mokyklose, aukštosiose mokyklose ir viešosiose vietose musulmonų skareles, žydų šlikes ir didelius krikščionių kryžius.
"Visa tai labai primena sovietinę sistemą, kai mokyklose nebuvo galima pasirodyti su kryželiais, o buvo galima ryšėti tik pionierių kaklaraiščius", - pareiškė trečiadienį Maskvos patriarchato užsienio ryšių skyriaus vadovo pavaduotojas Vsevolodas Čaplinas.
Jo nuomone, mėginimas uždrausti mokyklose skareles, šlikes ir "didelį" kryžių rodo sekuliarizmo (siekimo išstumti religiją iš visuomeninės srities) krizę.
"Kai tie, kurie nori suvaryti religiją į getą, nebeturi nei teisinių, nei filosofinių argumentų prieš tai, kad tikintieji nori atvirai ir visur išpažinti savo religinius įsitikinimus, griebiamasi taktikos "laikyti ir neleisti", - sakė jis.
Drauge jis pareiškė nuomonę, jog sekuliarizmas - tokia pati religija, tik joje tikėjimo objektas yra žmogus ir jis yra pasaulėžiūros centras.
"Nesuprantama, kodėl šios religijos, laisvės ir išsivadavimo religijos pasekėjai gali turėti mokyklose savo simbolius, pavyzdžiui, kaklaraiščius-peteliškes arba gausiai naudoti kosmetiką, o tikintiems žmonėms jų simboliai draudžiami", - pažymėjo dvasininkas.
"Šioje sistemoje, - pabrėžė jis, - nėra nei lygiateisiškumo, nei tikrojo pliuralizmo, o prasimuša ideologinis diktatas".
Rusų Bažnyčios atstovas solidarizavosi su dauguma Europos ir pasaulio religinių vadovų, kurie nepritaria tokiai naujovei Prancūzijoje.
"Interfax"-BNS