Kaip pranešė Amsterdame įsikūręs laikraštis „Moscow Times“, Kremlius atleido puolimui vadovavusį generolą Rustamą Muradovą, tačiau panašios klaidos buvo pastebėtos ir kitur, taigi kyla klausimas, kodėl rusai ir toliau siunčia savo tankus į minų laukus.
Tokio puolimo įsakymas Vuhledare galimai parodo vadovų klaidą. Tačiau tankams minų laukas neturėtų būti nepervažiuojamas. Minos retai sunaikina tankus – jos tik sustabdo juos, nes apgadina tanko vikšrą arba kitą svarbią detalę. Jei yra tik kelios minos, užpuolikai gali prasibrauti, o užgrobus teritoriją, apgadintas transporto priemones galima susigrąžinti.
Tačiau tiek Vuhledare, tiek kitur Ukrainos pajėgos įrengia daugybę minų arti viena kitos. Bandymai atrasti tarpus būna bevaisiai. Dar svarbiau tai, kad Rusijos išminavimo praktika yra neefektyvi.
Labiausiai paplitusi prieštankinė mina Ukrainoje – sovietinė TM-62. Ją naudoja abi pusės. Tai disko formos sprogmuo, paprastai sveriantis apie 7,5 kg ir turintis slėgio saugiklį, kuris suveikia, kai per jį važiuoja tanko vikšrai.
Kai kurios TM-62 minos turi magnetinius saugiklius, kuriuos aktyvuoja virš jų atsidūręs metalas. Tokios minos gali būti užkastos arba, kaip dažniausiai yra daroma Vuhledare, paliktos ant žemės. Mūšio metu tankų vairuotojai žiūri pro matymo lauką ribojančius periskopus, todėl jie nebūtinai pastebi minas. Amerika Ukrainai taip pat perdavė 155 mm haubicų šaudmenis, kurie žinomi kaip nuotoliniai prieštankiniai minų svaidytuvai (RAAM). Kiekvienas šovinys išsklaido devynias 2,3 kg magnetiškai aktyvuojamas minas.
Tankų įgulos turi įvairių būdų santykinai saugiai pervažiuoti minų laukus. Nuo Antrojo pasaulinio karo jie sukūrė saugos juostas su ritinėliais, kurie yra stumiami prieš transporto priemonę, taip siekiant atrasti ir sunaikinti paslėptas minas. Teoriškai, bent vienas tankas kiekviename Rusijos būryje turėtų naudoti vikšrinį minų tralą, kuris turi volelius slėginėms minoms paleisti, plūgus užkastoms minoms nustumti į šoną ir elektromagnetinį įtaisą aktyvuojantį magnetines minas. Tačiau panašu, kad tankų įgulos nepasitiki šių priemonių veiksmingumu. Viename išplitusiame vaizdo įraše matyti, kaip susprogdinamas Rusijos tankas, kai jo vikšrinis minų tralas nesugebėjo neutralizuoti minos. Pranešama, kad daugelis Rusijos tankų įgulų šią saugos priemonę išmetė dar praeitą vasarą.
Tokio įrenginio neturintys būriai pasikliauja specializuotais inžinierių padaliniais. Rusijos inžinieriai turi minų plūgus BMR-3MS arba UR-77 „Meteorits“, kurie paleidžia sprogstamuosius kabelius ir atlaisvina 90 metrų ilgio ir šešių metrų pločio taką. Teoriškai, šios priemonės leidžia saugiai kirsti minų lauką.
Tačiau tankų vairuotojai, susidūrę su priešo ugnimi, gali supanikuoti iš išvažiuoti iš saugios zonos. Jei gynėjai sugeba sustabdyti pirmąją kolonos transporto priemonę, ji užtveria kelią ir priverčia už jos esančias mašinas palikti saugų kelią arba suteikia galimybę apšaudyti visą koloną. Didžiosios Britanijos gynybos ministerija pranešė, kad per mūšį už Vuhledarą Ukrainos pajėgos rusų inžinierių atlaisvintas saugias eismo zonas apšaudė RAAM šoviniais.
Rusijos negebėjimas įveikti minų laukų rimtai apsunkino jos puolimą. Artimiausiomis savaitėmis Ukraina turės pademonstruoti meistriškumą, kurio Rusija neturi. Ukrainiečiai planuoja savo atsakomąjį puolimą, o pačios Rusijos TM-62 minos saugo svarbiausias teritorijas pietuose ir rytuose. Ukrainos vadai parodė, kad jie yra kompetentingi ir gebantys prisitaikyti. O pastarosiomis savaitėmis Ukraina sulaukė pažadų, kad gaus vakarietiškos išminavimo įrangos – nuo suomiškų šarvuočių iki amerikietiškų sprogstamųjų užtaisų. Visa tai bus išbandyta.