Dėl dalį kelio blokuojančių sunkiasvorių transporto priemonių, vietiniai, norėdami grįžti namo, būna priversti važiuoti prieš eismą ir tikėtis, kad priešais neatlėks kitas automobilis, mat vietos pasitraukti į šoną šiame kelyje dėl vilkikų sangrūdos lieka labai nedaug.
Aiškėja, kad ši problema kartojasi metai iš metų, ypač per didžiąsias metų šventes. O būtent dabar situacija paaštrėjo dėl Rusijos pusėje vykdomų kompiuterinių sistemų atnaujinimo. Vietos gyventojai piktinasi ne tik dėl komplikuotų eismo sąlygų, bet ir dėl taršos, kurią sukelia tiesiog miestelio teritorijoje stovintys vilkikai.
Girdi tik pažadus
Naujienų portalą tv3.lt pasiekė anoniminis Kybartuose gyvenančios moters laiškas, kuriame ji rašo:
„Norėčiau išgirsti valdžios nuomonę dėl nuolatinės vilkikų eilės, ypatingai savaitgaliais. Ši situacija nesikeičia jau eilę metų, dar pati buvau vaikas ir eilės nusitęsdavo nuo Kybartų pasienio punkto iki Virbalio miestelio galo, o kartais net iki Dailučių kaimo (apie 9-10 km.).
Yra tikrai ne viena nelaimė nutikusi. Bet pažadai, kad viskas bus sutvarkyta, jog eilių nebus, jos nesidrieks per miestelį, kur per vilkikų kolonas pravažiavimas bei prasilenkimas yra komplikuotas neįvykdyti. Vilkikų eilės ir toliau formuojasi. Anksčiau dėl to net automobilis po vilkiku yra palindęs, žuvo žmogus. Tie patys vilkikų vairuotojai išlipa ir nesisaugo automobilių.“
Tuo metu prieš kelias dienas iš Kauno į Virbalį važiavusi Diana Norvilienė pasakojo, kad tikrai buvo nejauku ir nesmagu taip keliauti:
„Dabar Virbalyje gyvena mano tėvai, lankau juos ir matau, kad niekas nepasikeitė nuo mano vaikystės, o man jau 23 metai. Valdžios pažadai visada prieš rinkimus tik būna auksiniai.
Dažnai girdime, kad žadama statyti mobilų punktą už Virbalio miestelio ribų, kuris reguliuotų vilkikų eismą ir neleistų jiems įvažiuoti, jei link Kybartų jau būtų susiformavusios eilės. Bet taip niekas ir nepadaryta.“
Problema sprendžiama
Kybartų seniūnas Romas Šunokas pradėjo nuo to, kad pats kelias yra nepritaikytas tam, jog jame stovėtų vilkikai:
„Turime atvejų, kai miestelio teritorijoje vilkikai stovi vienas šalia kito, taip blokuodami net įvažiavimus į kiemus. Vienas vairuotojas palieka tą įvažiavimą, kitas ne.
Problema ir ta pati higiena. Dabar trys biotualetai yra pastatyti. Bet per tam tikrą atstumą. Tai yra atvejų, kai gamtiniai reikalai atliekami ne ten, kur turėtų būti. Tikimės, kad artimiausiu metu atsiras mobilus punktas ir bent jau miestelio teritorijoje nebeliks vilkikų eilių.“
Seniūnas pridūrė, kad pastarosiomis savaitėmis vilkikų eilės nutįsdavo dėl kompiuterių sistemos atnaujinimo Rusijos pusėje: „Mes kiekvienais metais ir be Covid-19 turėdavome šią problemą. Koronavirusas tik įnešė daugiau baimės užsikrėsti. Tie vilkikai važiuoja per visą Lietuvą. O čia jų didelė sankaupa susidaro.
Šiuo metu ieškomas žemės sklypas papildomai aikštelei, kurioje galėtų tie vilkikai stovėti. Stovėti taip, kad dviejuose miesteliuose jie nesudarytų problemų gyventojams. Ketinama prieš Virbalio miestą įrengti punktą, kuris, esant vilkikų pertekliui terminale, neleistų įvažiuoti į Virbalius. Kol kas derinimai vyksta, bet tikimės, kad tai bus įgyvendinta.“
Padeda reguliuoti srautus
Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėjas Renatas Siaurusaitis pripažino, kad dėl vilkikų eilių susidaro sudėtingos eismo sąlygos.
„Vilkikai dažnai sustoja be tarpų, tad bandydamas apvažiuoti jų eilę atsiduri priešpriešinėje eismo juostoje, o pasitraukti vietos per daug nėra. Tiesa, žmonės jau yra įpratę, elgiasi atsargiai, todėl didesnių nelaimių pastaruoju metu nėra nutikę.
Policijos pareigūnai padeda reguliuoti eismo srautus. Esmė, kad pasienio poste yra numatyta vietos ribotam vilkikų skaičiui ir kai jis yra viršijamas, nėra plano B, kur juos nukreipti“, – situaciją trumpai pakomentavo R. Siaurusaitis.