Koncerno „Rubicon group“ kontroliuojama didžiausia Lietuvoje nekilnojamojo turto priežiūros bendrovė „City Service“ pranešė kreipusis į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) dėl „Būsto investicijų valdymas“ buvusios akcininkės ir generalinės direktorės, Vilniaus savivaldybės tarybos narės Jūratės Žeimienės galimos nusikalstamos veiklos.
Buvusi bendrovės „Būsto investicijų valdymas“, kurią įsigijo „City Service“, akcininkė kartu su kitais asmenimis įtariama neteisėtai pasisavinusi 2,3 mln. litų, teigiama bendrovės pranešime.
„FNTT pareigūnams perdavėme „City Service“ teisininkų ir finansininkų surinktą medžiagą apie galimą finansinių machinacijų grandinę“, - pranešime spaudai teigė „City Service“ generalinis direktorius Žilvinas Lapinskas.
Teigiama, jog bendrovės FNTT perduotoje medžiagoje yra duomenų, atskleidžiančių galimus Vilniaus miesto valdžios atstovų ir organizuoto nusikalstamo pasaulio ryšius.
„City Service“ teigimu, galimi finansinių nusikaltimų faktai paaiškėjo bendrovei įsigijus 99,9 proc. „Fervėjos“, kuri yra vienintelė „Būsto investicijų valdymas“ akcininkė, akcijų.
FNTT BNS patvirtino, kad atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo.
„Fervėja“ valdo keturias Vilniaus komunalines bendroves - „Karoliniškių būstas“, „Viršuliškių ūkis“, „Naujamiesčio būstas“ ir „Antakalnio ūkis“.
„Perėmę bendrovės „Būsto investicijų valdymo“ valdymą išsiaiškinome, kad buvusi bendrovės akcininkė ir direktorė, sudarė sutartį ir pasirašė aktus, kurių pagrindu vienai Kaliningrado srityje registruotų įmonių už galimai fiktyvias žodines konsultacines paslaugas buvo išmokėta 2,3 mln. litų“, - sakė Ž.Lapinskas.
J.Žeimienė BNS trečiadienį sakė negalinti komentuoti jai reiškiamų kaltinimų.
„Nieko negalėčiau atsakyti, nieko apie tai nežinau ir negaliu komentuoti. Aš negalėčiau komentuoti buvusios ūkinės veiklos, kai aš buvau direktorė“, - sakė J.Žeimienė.
Paklausta, ar vadovaudama bendrovei „Būsto investicijų valdymas“ ji mokėjo kokioms nors Kaliningrade registruotoms įmonėms už konsultacijas, J.Žeimienė taip pat atsisakė tai komentuoti, aiškindama, kad „sutartys paprastai yra konfidencialios“.
„Tuo labiau, kad aš dabar nebedirbu“, - aiškino ji.
Baltijos šalių pastatų ūkio valdymo rinkos lyderei „City Service“ įmonių grupei šiuo metu priklauso 23 įmonės, veikiančios Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje, Ukrainoje. Grupė prižiūri 11,4 mln. kvadratinių metrų pastatų ploto.
Bendrovės „City Service“ akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.