Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė kartu su kauniete Jolanta – moterimi, kuri drąsiai gali vadintis tikra suknelių karaliene – leidosi į intriguojančią kelionę – tarpukario viliojimo meno pamokas.
Jolanta Serbentaitė – veikli, elegantiška moteris iš Kauno, drabužių kūrimu užsiimanti jau du dešimtmečius. Tačiau tai kur kas daugiau nei mada. Jos studija tapo moterišku centru, kuriame susitinka visos kartos: nuo jaunų merginų iki brandaus amžiaus damų. Kalbėdama apie savo veiklą, Jolanta pabrėžė, kad jai rūpi ne tik drabužis, bet ir moters savijauta, kūnas bei pasitikėjimas savimi.
Nors išmaišė pusę pasaulio, į Ukmergę moteris atvyko pirmąkart. Ir kaip paaiškėjo – ne veltui.
Grąžina į laikus, kai flirtas buvo menas
Apsilankymas Smetonos dvare virto kelione laiku. Čia vykstanti edukacija, šiemet mininti savo 10-ąjį gimtadienį, pasakoja apie laikus, kai flirtuoti buvo išmokstama taip pat, kaip ir skaityti ar vairuoti. Moterų elgsena, stilius, net žvilgsnis tarpukariu tapo tikru gebėjimu, kurį privalėjo išmanyti kiekviena dama.
„Moteris turėdavo pasitikti vyrą pasitempusi, nekaukšėdama kulniukais, neklausdama, kur buvo ar ką veikė“, – pasakojo edukacijos vedėja, pasakodama apie anuometinės šeimos subtilybes.
O kur dar kojų flirto kalba, be kurios vakarėliuose galėjai ir prisigėdyti. Pasirodo, tam tikros sėdėjimo pozos, kojos kampas ar net žvilgsnio kryptis galėjo reikšti viską – nuo susidomėjimo iki griežto „ne“.
„19 amžiaus pabaigoje, 20 amžiaus pradžioje pasaulis labai sparčiai modernėjo. Keitėsi ir žmonės, ypač moterys. Jos pasitrumpino plaukus, atidengė dekoltė, pasitrumpino sijonus ir į pasaulį pradėjo žvelgti valiūkišku žvilgsniuku.
Atsirado kojų flirto kalba ir žmonės, panelės, ponaičiai, kurie norėdavo eiti į modernius šokius, būtinai turėjo žinoti ją, kitaip – galėjo patekti į keblią situaciją. Panelė, jeigu taip atsisėda, žvilgteli į vaikiną, jis jai pasiūlo pabendrauti tete-a-tete (liet. akis į akį, dviese), o ji nesutinka, gali likti labai nesuprasta. Kojų kalba galėjai paskirti ir pasimatymą, ir patikslinti jo valandą“, – rodė edukacijos vedėja.
Taip pat ir vėduoklės turėjo didžiulę reikšmę, vairavimo kostiumai specialiai moterims ir sportavimo pradžia kaip grožio standartas. Visa tai priminė, kokie žaviai komplikuoti buvo tie laikai.
„Prie pirmųjų automobilių vairų, skirtingai negu manydavo vyrai, sėdo ir pasiturinčių šeimų panelės ir ponios. Iš pradžių jos sėdo su jojimo kostiumais, o vėliau labai greitai mados pramonė susiorientavo ir jaunosioms vairuotojoms pasiūlė specialią vairuotojų liniją.
Taip pat moterys pradėjo sportuoti dėl dviejų priežasčių. Viena, be abejonės, figūros formavimo sumetimais, o kita – kad atrodytų moderniai, patraukliai ir seksualiai“, – atviravo specialistė.
Edukacija ne tik informatyvi, bet ir smagi. Ji leidžia pasimatuoti tarpukario laikmečio vaidmenis, suprasti subtilius kūno kalbos niuansus ir šiek tiek pasijuokti iš šiuolaikinio pasaulio. Ne veltui ši edukacija per dešimtmetį tapo viena lankomiausių regione.
Daugiau vertingų detalių apie tarpukario viliojimo meną, pamatysite viršuje esančiame vaizdo įraše!
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Laidą „Sveiki atvykę“ žiūrėkite šeštadieniais 10:00 val. per TV3 televiziją!
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!