REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad invazinius vėžius galima gaudyti ištisus metus – štai, ką būtina apie tai žinoti.

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad invazinius vėžius galima gaudyti ištisus metus – štai, ką būtina apie tai žinoti.

REKLAMA

Kaip socialiniuose tinkluose rašė Aplinkos apsaugos departamentas, invaziniai vėžiai kenkia vietinėms rūšims, todėl juos raginama naikinti.

Ragina naikinti invazinius vėžius

Invaziniai vėžiai išstumia vietines rūšis, užima jų buveines ir platina lietuviškiems vėžiams plačiažnypliui (lot. Astacus astacus) ir siauražnypliui (lot. Astacus leptodactylus) mirtiną marą, kuriam patys yra atsparūs.

Raginame invazinius žymėtuosius ir rainuotuosius vėžius neribotai gaudyti visus metus, tai padės išlikti lietuviškų vėžių rūšims.

Pagautų rainuotųjų ir žymėtųjų vėžių kiekis (skaičius ir dydis), bučiukų ir samtelių skaičius neribojamas. Šiuos vėžius taip pat leidžiama gaudyti rankomis ir graibštais“, – rašoma socialiniuose tinkluose.

REKLAMA
REKLAMA

Specialistai taip pat primena, kad:

  • visus vėžius galima gaudyti bučiukais (ne ilgesniais nei 1 m, ne platesniais nei 0,5 m ir ne aukštesniais nei 0,5 m arba ne didesnio kaip 1 m pagrindo skersmens ir ne aukštesnėmis kaip 0,5 m gaudyklėmis) bei samteliais;
  • gaudant bet kuriuos vėžius, reikia turėti mėgėjų žvejybos leidimą. Žvejoti be leidimų gali valstybinio socialinio draudimo pensininkai, neįgalieji ir vaikai iki 16 m.

REKLAMA

„Bet tokios žvejybos metu visi sugauti plačiažnypliai, siauražnypliai vėžiai ir atsitiktinai pakliuvusios žuvys turi būti tuoj pat paleisti į tą patį vandens telkinį“, – priduriama.

Invaziniai vėžiai

Aplinkos apsaugos departamento svetainėje rašoma, kad invazines rūšis draudžiama be leidimo auginti, dauginti, parduoti ar kitaip naudoti.

Invaziniams vėžiams priskiriamos dvi jų rūšys: Žymėtasis vėžys (lot. Pacifastacus leniusculus) ir Rainuotasis vėžys(lot. Orconectes limosus).

Žymėtuosius vėžius galima atpažinti iš ryškių baltų dėmių žnyplių pirštų susijungimo vietoje.

Rainuotuosius vėžius galima atpažinti iš tamsiai raudonų dryžių ant pilvelio viršaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų