Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po dar vienos dvigubos savaitės Eurolygoje priėmė „Šiaulių“ iššūkį „Betsafe-LKL“ pirmenybėse.

Žalgiriečiai, sulaukę pasveikusio Arno Butkevičiaus, bet netekę Rolando Šmito, sugebėjo pasiekti pergalę Šiauliuose rezultatu 87:73.

Po laimėtų rungtynių „Žalgirio“ strategas Andrea Trinchieri pripažino, kad pergalę nulėmė puikiai sužaistas antrasis kėlinys, kurį kauniečiai laimėjo 29:13.

„Pirmiausiai norėčiau padėkoti Šiauliams, susirinkusiems sirgaliams. Išties mėgavausi rungtynėmis čia. Turėjome tik vieną tikslą šioms rungtynėms. Svarbiausia buvo nusiteikimas ir pasidalinti minutes siekiant laimėti mačą.

Pirmajame kėlinyje žaidėme labai prastai. Praleidome 26 taškus. Manau, tai yra kiek per daug. Antrasis kėlinys buvo magiškas, kas mums padėjo nustatyti toną visoms rungtynėms“, – kalbėjo A. Trinchieri.

Treneris pasidalino informacija ir apie R. Šmito traumą. Pirmajame kėlinyje dėl kamuolio kovojęs latvis nesėkmingai nusileido ant parketo ir daugiau aikštėje nepasirodė, tačiau italas viliasi, kad sužeidimas nebus rimtas:

„Vienintelis blogas dalykas buvo Rolando trauma. Tikiuosi, kad nieko rimto nebus. Į Kauną grįžtame su pergale ir tai yra svarbiausia, to ir norėjome. Gera naujiena yra ir ta, kad į aikštę sugrįžo Arnas. Jo forma dar nėra pati geriausia, bet mums jau daug reiškia, kad jis prisijungė prie mūsų.“

Prieš rungtynes pasilabinote su treneriu Antanu Sireika. Ką žinote apie šį trenerį?

Kai įžengi į krepšinio namus šalyje, kur krepšinis yra religija, turi žinoti šio sporto legendas. Aš tiksliai žinojau, kas yra treneris Sireika, ką jis nuveikė su komandomis ir rinktine. Jaučiau, kad tai tinkamas būdas išreikšti jam pagarbą. Tai – normalu ir žmogiška.

Prieš vykdamas į naują šalį, pirmiausiai stengiuosi pasidomėti. Niekas negali tavęs išmokyti geriau, ką daryti dabartyje nei istorija. Turbūt, norite sužinoti, ką jis man sakė? Jis sakė: „Būk atsargus, tai – Šiauliai, lengva nebus“. Po pirmo kėlinio pasakiau: „Treneri, jūs teisus“.

Kiek laukiate artimiausių dienų, kai galėsite pagaliau surengti treniruotes?

Mano žaidėjai pirmiausiai laukia laisvadienio. Rytoj tokia diena bus. Artimiausios dvi savaitės bus labai svarbios, tikiuosi, galime kažką nuveikti kartu. Stengiuosi suprasti žaidėjus, jų poreikius, kuo jie gali būti efektyvūs. Taip, norėčiau dabar eiti į „Žalgirio“ areną ir surengti treniruotę, bet nesu kvailas, turiu leisti žaidėjams pailsėti.