Jų, pridygusių tarsi trupinėlių, dvi draugės iš Raitininkų seniūnijos Dalė ir Nijolė rado biržėse, kur raukšlėtakepuriai išdygo smėlyje, apglėbti pušelių spyglių.
„Pirmuosius grybus padovanojo Pasaulinė žemės diena – kovo 20-oji. Šviečiant saulutei su drauge išsiruošėme patikrinti, ar atšilus orams jau dygsta bobausiai. Ir, savo džiaugsmui, radome. Anksčiausiai šių grybų radybos pasigirsdavo Varėnos rajone. Šįsyk aplenkėme. Pernai bobausių radome kovo 25 dieną“, – pasakojo grybautojos.
Anot moterų, kol kas bobausiai, o Dzūkijoje vadinami šmorškomis, dar labai maži, tačiau palijus lietui, maždaug po savaitės, jau bus galima į mišką vežtis ir pintinę.
Norintys paskanauti bobausių, turėtų žinoti, kad jie yra valgomi grybai, tačiau turi nuodingos medžiagos giromitrino, kuria galima apsinuodyti. Prieš valgant bobausius būtina ne mažiau kaip du kartus po 10-15 minučių pavirti, o nuovirą išpilti, jo griežtai negalima naudoti padažams ruošti.
Valgomasis bobausis – pavasarinis gurmanų mėgstamas grybas. Valgomasis bobausis mėgsta augti kerpiniuose pušynuose, kirtavietėse, miškų aikštelėse, gaisravietėse.