Apie tai jis antradienį parašė savo „Facebook“ paskyroje.
„Vis dar laukiam ministrės Šiugždinienės paprašytų Kauno tarybos narių ataskaitų. Šiaip ministrės ketvirčių ataskaitas sudaro turbūt 7 lapai, tai savivaldybė galėtų per 10 minučių nuskenuoti ir persiųsti“, – rašo jis.
Anot A. Tapino, belaukiant minėtų ataskaitų, „Skaidrinam“ atliko dar vieną didelį darbą ir pateikė pirmąją Vilniaus tarybos narių išmokų analizę.
„Yra gerų dalykų, bet yra ir „vardinių čekių“ schemų ir Darbo partijos sąrašo narė Larisa Dmitrijeva su 15 skirtingų kortelių pilant kurą bei buvusi vicemerė Edita Tamošiūnaitė atsakinga už švietimą su 8 skirtingomis kortelėmis ir sugebėjimu kompensuotis netgi atšauktą Boltą už tris eurus“, – rašo visuomenininkas.
Anot jo, buvęs Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius išmokų neėmė, tačiau jo komitetui/Laisvės partijai situacija atrodo prastai.
„Gediminas Jaunius už 13 250 eurų iš jam pačiam priklausančio UAB'o nuomojosi automobilį, Darius Rauba nuolat remontavosi savo abudu BMW ir Mercedes automobilius, kuriuos reikėdavo tvarkyti būtent paskutinę ketvirčio dieną. Dileta Nenėnė nelabai lankė tarybos posėdžius, bet už vilniečių pinigus prisipirko prabangių telefonų ir du Ipadus.
Artūras Zuokas atsiskaitinėjo už kurą 5 skirtingomis kortelėmis, labai įdomiai pylėsi benziną ir dyzelį, o gruodžio 31 dieną bėgo į Senukus pirkti standžiojo disko, kad galėtų įsisavinti maksimaliai leistiną sumą.
Sveikatos teisės instituto (STI) krizių valdymo ekspertas Darius Radkevicius atsiskaitinėjo 7 skirtingomis kortelėmis, o tomaševskininkas Albertas Narvoiš per mėnesį nusipirko tris skirtingas nepigias ausines, o po savo mobiliojo ryšio sąskaita pakišo visos šeimos telefonus.
Matome, yra kas jungia Laisvės partiją, STI ekspertus, tomaševskininkus ir Darbo partiją.
Ir čia tik pirma Vilniaus dalis“, – teigia jis.
Jaunius: netikslu, ir nekorektiška
G. Jaunius antradienį feisbuke atsakė A. Tapinui. Jis rašė nesutinkantis, kad lėšos buvo panaudotos netinkamai.
„Akcentuoti faktą, kad lėšos pervestos savai įmonei, sudarant įspūdį, neva taip patiriama kokia papildoma nauda, mano galva yra ir netikslu, ir nekorektiška. Įmonė automobilį lizingavo. Išlaidos lizingui ir kuro sąnaudos gerokai didesnės, nei kompensacija. Visi dokumentai tvarkingi ir lig šios jokių pagrįstų priekaištų sulaukti neteko“, – feisbuke rašė G. Jaunius.
Veiklai skirtas lėšas jis teigė nukreipęs dengti transporto kaštų dalį, nenorėdamas įsipainioti į biurokratines smulkmenas.
„Tai padariau sąmoningai, nes laikau Tarybos nario veikloje esant gerokai svarbesnių reikalų, nei pavienių čekių rinkimas. O išlaidų kiekvienas narys patyrė neabejotinai daugiau nei numatyta kompensacija: tai ir „Zoom“ programos prenumerata, kuro čekiai, kompiuterija, ryšiai, dalykiniai pietūs ir panašiai.
Nesutinku ir su viešai peršama nuomone, neva lėšų nepanaudojimas yra koks nors gėris savyje. Anaip tol. Pinigai yra resursai, skirti veiklai. Jų nenaudojimas dažnusyk gali reikšti ir neveiklumą“, – nurodė jis.
Tačiau A. Tapino keliamą jis teigia laikantis aktualiu, nors nesutinka „nei su A.Tapino tonu, nei su formuojamu nepasitikėjimu politikais“.
„Apmaudu, bet man susidaro įspūdis, kad visuomeninku prisistatantis asmuo, šiuo atveju daugiau naudos siekia savo veiklos viešinimui nei tikro pokyčio. Suprantama, kad nuolatiniai skandalai ir skandaliukai padeda išlikti dėmesio centre. O supriešinimas padeda mobilizuoti savąją auditoriją, kuri ne tik žiūri, bet ir finansuoja veiklą. Sunku nematyti ir šio ekonominio konteksto.
Vis dėlto išmintinga būtų matyti ir tokios veiklos galimus neigiamus padarinius. Tie, kurie atidirbę kadenciją ar kelias, neapėmę nė vieno siūlyto kyšio, atidavę savo energiją miestų reikalams, šiandien dažnai nepelnytai apvaginami, vargiai bematys argumentų, kodėl politika nėra purvina. Nemanau, kad politiko statusas suteikia kam nors teisę nepagrįstai kaltinti, šmeižti ar kitaip pažeisti asmenų reputaciją. Tad siūlau būti įžvalgiais ir nepasimauti ant emocinės kvazi žurnalistikos.
Sprendimas, mano galva, paprastas - pripažinti, kad Tarybų nariai negauna teisingo užmokesčio ir pirmiausia reikia spręsti šį klausimą. Nes pigi valdžia kainuoja dažnusyk brangiausiai. O kanceliarinių galėtų ir nebūti.
P.S. Šiuo metu neinu jokių pareigų ir politikoje aktyviai nedalyvauju. Vertinu savo reputaciją ir išsiilgtą teisę į privatumą. Visa tai teisėtomis ir teisinėmis priemonėmis esu pasiruošęs ginti, jei tik to prireiks“, – feisbuke antradienį rašė G. Jaunius
Premjerė sako, kad Šiugždinienė jai paaiškino, ką pirko už tarybos išmokas
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė jai paaiškino, ką pirko už gautas išmokas Kauno taryboje.
„Kalbėjausi su ministre, kokios tai buvo išlaidos, ji man paaiškino, kad kai pradėjo dirbti taryboje, jai buvo reikalingas kompiuteris, jai buvo reikalingas spausdintuvas ir kiti dalykai, kurie jai tam darbui buvo reikalingi“, – LRT radijui antradienį sakė ministrė pirmininkė.
Visuomenininkas Andrius Tapinas praėjusią savaitę pranešė, kad prieš tapdama švietimo ministre ir dirbdama Kauno miesto savivaldybėje, J. Šiugždinienė 2019–2020 metais paėmė 13,8 tūkst. eurų išmokų. Jis teigė abejojantis, ar šie pinigai buvo panaudoti skaidriai.
Pasak Vyriausybės vadovės, ministrė nieko neslepia ir siekia, jog ataskaitos būtų paviešintos.
„Aš suprantu, kad ši suma yra įspūdingiau skambanti žmonėms nei 700 ar 800 eurų. Bet būkime sąžiningi ir sakykime iki galo – 14 tūkst. buvo ta suma, kuri išmokėta per pusantrų metų darbo taryboje“, – kalbėjo I. Šimonytė.
„Šiuo atveju, kalbant apie skaidrumą, ministrė nieko neslepia. Ji pati paprašė, kad tos ataskaitos būtų paviešintos. Tegul jas paviešina, ir viskas bus aišku, kas buvo tose ataskaitose surašyta“, – pridūrė ji.
Išgirdusi pirminę informaciją, kad vienas iš ministrų galėjo piktnaudžiauti išmokomis, premjerė praėjusią savaitę pareiškė, jog jei ši informacija pasitvirtins, tas Vyriausybės narys turės atsistatydinti.
Išklausiusi ministrės paaiškinimų ir susipažinusi su išmokų tarybos nariams reglamentavimu, Vyriausybės vadovė pirmadienį pareiškė, kad J. Šiugždinienė elgėsi pagal galiojusią tvarką.
Vyriausybės vadovė taip pat teigė, kad kabinetas dirba skaidriai ir išlaiko anksčiau išsakytus skaidrumo standartus.
A. Tapinas iki šiol paviešino daugiau atvejų dėl galimo savivaldybių tarybų narių manipuliavimo išmokomis už darbą, susijusį su savivaldybės tarybos nario veikla.
Teisėsauga jau yra pradėjusi ikiteisminius tyrimus dėl galbūt pažeisto viešojo intereso skiriant išmokas tarybos nariams Pagėgių, Šilutės, Neringos, Kauno miesto ir rajono, Šiaulių miesto savivaldybėse.
I. Šimonytė taip pat akcentavo, kad negalima J. Šiugždinienės lyginti su kitais atvejais, kai tarybos nariai „čekiukus susirenka vos ne šiukšlių dėžėse“.
„Dabar toks vaizdas truputėlį, kad mes čia suplakame į vieną krūvą, tuos žmones, kurie ten galbūt kažkokius čekiukus susirenka vos ne šiukšlių dėžėse, kur tą patį automobilį ir benzinu, ir dyzelinu sugeba varyti arba kartais vienos minutės tarpu užpildyti baką pilnai, arba kažkokių ten flešiukų kažkokiomis kosminėmis kainomis nusipirkti. Man atrodo, čia yra truputėlį kita istorija“, – sakė premjerė.