Latvijoje viešintis šalies vadovas taip pat patvirtino, kad žemės ūkio ministru siūlomas Seimo narys Andrius Palionis.
„Šiandien galiu tiesiog konstatuoti faktą, kad tai yra realūs kandidatai, kad partijos, kurios sudarė koalicinę sutartį, pasiūlė šiuos kandidatus, o ar bus jie Vyriausybėje, ar nebus, paaiškės po galutinio pokalbio su jais“, – žurnalistams Rygoje sakė G. Nausėda.
Pagal prieš kelias savaites pasirašytą koalicijos sutartį, susisiekimo ir vidaus reikalų ministrų portfeliai atiteko Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai, o Žemės ūkio ministerijai vadovaus Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovas.
Premjerui Sauliui Skverneliui antradienį laimėjus pasitikėjimo balsavimą Seime, dabar jis teiks prezidentui patvirtinti atnaujinto Ministrų kabineto sudėtį.
Ministras pirmininkas sakė, kad Vyriausybėje pasikeis mažiausiai trys ministrai būtent iš minimų sričių.
G. Nausėda anksčiau tvirtino turintis pastabų socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui, bet dabar teigė, kad tai yra malonus, pakankamai kompetetingas ir nemažą pažangą padaręs politikas, kuriam jis nori užduoti klausimų.
„Jeigu į juos jis kompetetingai atsakys, aš tikrai neturiu jokio asmeninio nusistatymo šio ministro atžvilgiu“, – kalbėjo prezidentas.
„Nors mano pavardė Nausėda, bet aš neužsisėdu ir nenoriu vienam ar kitam asmeniui rodyti nepalankumo“, – teigė jis.
Šalies vadovas taip pat sakė neturintis jokių priekaištų dabartiniam susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui, tiesiog jo portfelis atiteko kitai partijai.
Vis dėlto jis užsiminė, kad šiuo klausimu dar nėra galutinai apsispręsta.
„Aš manau, kad šiandien per anksti dėti taškus“, – tvirtino G. Nausėda.
Praėjusią savaitę prezidentui per susitikimą su valdančiųjų partijų lyderiais suabejojus sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos veikla, G. Nausėda teigė nedemonstravęs jam jokio nepalankumo, o šio ministro paskyrimas į atnaujintą kabinetą yra „vienas iš klausimų“.
„Norisi pakalbėti ir pirmiausia pakalbėti su premjeru apie tai, kas pavyko, kas nepavyko, bet ir šiuo klausimu manau, kad sprendimai dar nepriimti ir mes prie to klausimo grįšime netrukus“, – sakė prezidentas.
Pagal koalicinį susitarimą tarp Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos, „Tvarkos ir teisingumo“ bei Lenkų rinkimų akcijos krašto apsaugos ministro portfelis atiteko „tvarkiečiams“, tačiau valdantieji sutarė su prezidentu šiame poste palikti Raimundą Karoblį.