REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė žada ieškoti lėšų biudžete nuo koronaviruso nukentėjusių įmonių, taip pat numatyti daugiau pinigų paskoloms verslui.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė žada ieškoti lėšų biudžete nuo koronaviruso nukentėjusių įmonių, taip pat numatyti daugiau pinigų paskoloms verslui.

REKLAMA

Šeštadienį po susitikimo su premjere Ingrida Šimonyte ji tvirtino, kad dabartiniame biudžeto projekte paramai lėšų nėra suplanuota.

„Labai svarbu numatyti pakankamai lėšų pagalbai verslui, kuris nukentėjo nuo karantino ir nuo kovido. Galiu pasakyti, kad ekonomikos ir inovacijų biudžete buvo suplanuota kitiems metams lygiai nulis toms priemonėms. Tai mes dabar su premjere turėjome tuos pinigus surasti (...) pasistengsime, kad būtų daugiau toms priemonėms. Bet tikslią sumą galėsime komunikuoti tada, kada pamatysime biudžete“, – žurnalistams šeštadienį sakė A. Armonaitė.

Anot jos, esminis kriterijus skiriant paramą įmonėms ir toliau bus 30 proc. sumažėjusi apyvarta, taip pat planuojama daugiau lėšų skirti paskoloms.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo anksčiau tarsi sakoma – 30 milijonų. Bet nebuvo nė kiek numatyta. Mes norėtumėme daugiau paskoloms numatyti lėšų, taip pat, galbūt, mums pavyks dar naujas priemones įgyvendinti“, – sakė A. Armonaitė. 

REKLAMA

Ministrė taip pat pabrėžė, kad situacija dėl koronaviruso plitimo yra „labai labai sudėtinga“, todėl Vyriausybė neišvengiamai turės įvesti griežtesnius ribojimus. Tai ketinama padaryti sekmadienį, pirmajame 18-osios Vyriausybės posėdyje.

„Tam tiesiog turime būti pasiruošę. Aš manau, kad verslo interesas yra sveiki žmonės ir verslo interesas yra galimybė kuo greičiau kitais metais atsidaryti: atidaryti šalį, barus, galerijas viską. Tai tam, kad mes galėtumėme tai padaryti greičiau kitąmet, mums šiandien reikia sumažinti mirčių skaičių. Nes šiandien situacija yra nevaldoma, mes vėl turime pradėti ją valdyti“, – sakė A. Armonaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Kadenciją baigusi Vyriausybė yra numačiusi, kad subsidijos nuo karantino ribojimų nukentėjusiam verslui siektų iki 25 proc. pernai sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) ir tam būtų skirta apie 150 mln. eurų.

Į valstybės paramą galės pretenduoti mažos ir vidutinės įmonės, kurių apyvarta kovo-spalio mėnesiais, palyginti su tuo pat laikotarpiu pernai, sumažėjo daugiau nei 30 proc. Apyvartos nuosmukį įrodytų Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pateikta PVM deklaracija, o jei įmonė nėra PVM mokėtoja – paraiškoje deklaruoti duomenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų