Apsinuodijus atsiranda pykinimas, vėmimas, stiprus galvos skausmas, viduriavimas, kartais gali pasireikšti simptomai panašūs į gripą – kaulų laužymas, stiprus skausmas, labai aukšta temperatūra. Jeigu suvalgę grybų jaučiate apsinuodijimo simptomus, būtina kreiptis į gydytoją. Jeigu pojūčiai labiau primena persivalgymą, padėti gali ir aktyvinta anglis ar preparatai virškinimui gerinti.
Suvalgius nuodingą grybą rekomenduojama nedelsiant vykti į ligoninę, kur jums bus suteikta pirmoji pagalba. Dažniausiai tokiu atveju atliekamas skrandžio plovimas, o po jo gydytojai gali paguldyti į ligoninę stebėti savijautą.
Kiek galima suvalgyti?
Grybai nuo seno sudaro nemažą lietuvių maisto raciono dalį, jais gardinami įvairūs patiekalai, grybai džiovinami, konservuojami, šaldomi, tačiau neturėtų būti valgomi kaip pagrindinis patiekalas ilgą laikotarpį.
Surinktus grybus rekomenduojama nuplauti, išvalyti ir tik tada ruošti patiekalus, juos svarbu suvartoti kuo skubiau. Labai svarbu nevalgyti grybų tuo pačiu metu, kai vartojamas alkoholis. Grybų ir alkoholio reakcija gali sukelti apsinuodijimą net tada, kai grybai paruošti tinkamai.
Ko nepamiršti einant į mišką:
Grybaujant svarbu rinkti tik gerai pažįstamus grybus, dėl kurių esate tikri.
Perrinkite vaikų ar prasčiau matančių žmonių surinktus grybus.
Laikykitės taisyklės – jeigu abejojate, koks tai grybas, verčiau jo neimkite.
Surinktus grybus gerai termiškai apdorokite, antraip jie gali būti sunkiau virškinami.
Einant į mišką pasirūpinkite priemonėmis nuo erkių, jos šiuo metu vėl suaktyvėjo.